آیا تهران شرط اتحادیه اروپا را پذیرفت؟

انریکه مورا سه شنبه به تهران می‌آید

شرط انریکه مورا برای سفر به تهران این بود که جمهوری اسلامی "فعلا" از خواست خود برای خروج سپاه پاسداران از لیست تروریستی آمریکا صرف‌نظر کند. به این پیشنهاد از سوی تهران پاسخی داده نشده بود.

با توجه به نقش اتحادیه اروپا در زمینه مبادله دیدگاه‌های تهران و واشنگتن، سفر انریکه مورا به تهران می‌تواند گام جدیدی برای رایزنی‌های سازنده پیرامون موضوعات اندک ولی مهمِ باقی‌مانده از برجام، تلقی شود.

به گزارش نور نیوز، انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه‌شنبه هفته جاری برای ادامه گفت‌وگو با مسئولین جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر خواهد کرد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه اعلام کرد؛ به زودی انریکه مورا معاونش برای پیگیری مذاکرات وین عازم تهران می‌شود.

پیشتر روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از دیپلمات‌های غربی خبر داده بود که انریکه مورا، رییس هیأت مذاکره کننده اروپا، اعلام آمادگی کرده است که برای خروج از بن‌بست گفت‌وگو‌ها به تهران سفر کند.

اما این سفر  به این شرط بود که جمهوری اسلامی "فعلا" از خواست خود برای خروج سپاه پاسداران از لیست تروریستی آمریکا صرف‌نظر کند. به این پیشنهاد از سوی تهران پاسخی داده نشده بود و ظاهرا با پذیرش این شرط مورا روز سه شنبه به تهران سفر خواهد کرد. 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها