چگونه متابولیسم بدن را افزایش دهیم؟

متأسفانه اکثر قرص های کاهش وزن که باعث افزایش سرعت متابولیسم میشوند شامل مواد تشکیل دهنده ای مانند کافئین است که می تواند برای سلامت شما خطرناک باشد

چگونه متابولیسم بدن را افزایش دهیم؟

قطعا توجه کرده اید که بعضی از مردم همه چیز میخورند و هرگز وزن آنها افزایش نمیابد در حالی که برخی دیگر همیشه رژیم دارند و هرگز به نظر نمی رسد یک کیلو را هم از دست بدهند. تفاوت در چیست؟

این به میزان متابولیسم پایه بستگی دارد. این واقعیت اثبات شده است که اگر سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید، وزن خود را سریعتر از دست خواهید داد. 

 

 

متأسفانه اکثر قرص های کاهش وزن که باعث افزایش سرعت متابولیسم میشوند شامل مواد تشکیل دهنده ای مانند کافئین است که می تواند برای سلامت شما خطرناک باشد، به خصوص در دوزهای بالاتر از حد نرمال. برای اکثر مردم، یک یا دو فنجان قهوه در روز به قلب خود آسیب نمی رساند. اما اگر آنها کافئین بیشتری مصرف کنند، می تواند باعث ضربان قلب نامنظم و اختلال در توانایی ذهنی ایجاد کند.

 

 

ورزش برای ساختن توده عضلانی

عضله سازی، مهمترین روش برای افزایش متابولیسم بدن است. تمرینات ساده ای برای ساخت عضلات وجود دارد که می توانید بدون رفتن به ورزشگاه در خانه انجام دهید. جلو بازو یکی از ساده ترین هاست.که با یک دمبل کوچک میتوانید انجام دهید. همچنین اسکوات یک انتخاب عالی برای ساختن عضلات پایین بدن است. 

 

 

غذاهای مناسب برای ساخت توده عضلانی بخورید

برای افزایش توده عضلانی ، باید غذاهایی را مصرف کنید که سرشار از پروتئین و ماکرو نوترینت ها هستند. ماهی قزل آلا، مرغ، خرچنگ، میگو، آووکادو، آجیل، دانه ها، تخم مرغ های پرورش داده شده، پروتئین و سبزیجات برگ سبز مانند سبزیجات و خردل، انتخاب خوبی هستند.

 

بیشتر بخورید

این ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد. با این حال، ساخت عضله نیازمند دریافت ثابت کالری است . سه وعده غذایی در روز را، به 5 یا 6 وعده غذایی در روز افزایش دهید.

در نظر داشته باشید که در بعضی موارد ممکن است فرد ابتدا ، به مقدار کم وزن کم کند چون شروع به عضله سازی کرده، اما این افزایش وزن حاصل از عضله است نه چربی و تفاوت بسیاری بین آنهاست.،حجم عضله کمتر از توده چربی است . به عبارت دیگر، سایز شما تغییر نمیکند ، و مهمتر از همه، هنگامی که توده عضلانی شما شروع به رشد می کند، باعث می شود ذرات چربی سریعتر از دست روند.

 

اجتناب از استرس

هنگامی که شما تحت تأثیراسترس قرار می گیرید، هورمون کورتیزول صعود می کند. که باعث سوختن عضلات و ذخیره چربی میشود ! بنابراین، از استرس اجتناب کنید.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها