انتقادات نماینده شازند از استاندار مرکزی و وزیر کشور

کسی باید استاندار جمهوری اسلامی باشد که در تراز این نظام باشد

​نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با روایت مناقشه‌ای بین ۵ نماینده منتخب شهر مرکزی با استاندار این بخش از استاندار و واکنش وزیر کشور و معاون او انتقاد کرد.

کسی باید استاندار جمهوری اسلامی باشد که در تراز این نظام باشد

به گزارش ایسنا، محمود احمدی بیغش در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس گفت: می‌خواهم مسئله‌ای را مطرح کنم که ممکن است برای نمایندگان دیگر نیز پیش بیاید. بعد از انتخابات مجلس یازدهم بیشتر نمایندگان ماده ۲۲ بند ۱۱ را تذکر می‌دادند و دغدغه آنها بوده و هست. در این بخش آمده که باید شأن و اقتدار مجلس حفظ شود و از جایگاه قانونی نمایندگان دفاع کرد و این مهم به عهده هیات رئیسه مجلس است.

نماینده مردم شازند در مجلس یازدهم ادامه داد: بعد از انتخابات مجلس یازدهم تغییراتی مدیریتی در سطح استان مرکزی اتفاق افتاد که با غرض سیاسی و سمت و سوی خاص بود. به دنبال پرسشگری و پیگیری مردم ۵ نفر از منتخبان طی نامه‌ای به وزیر کشور به این موضوع اعتراض کردند در تاریخ سه اردیبهشت استاندار مرکزی در محل فرمانداری شهرستان ساوه در استان مرکزی با یکی از منتخبان مواجه شد و شروع به فحاشی کرد.

احمدی بیغش ضمن روایت کامل این ماجرا گفت: استاندار به منتخب گفته بود که شما چکاره‌اید که علیه استاندار به وزیر نامه نوشته‌اید؟ استاندار در ادامه با اصرار و فحاشی خطاب به منتخب می‌گوید  برو به اهالی شهرستان خودت که به تو رای دادند بگو که کاری می کنم که فلان اتفاق بیفتد. بعد از این ماجرا ما سعی کردیم با وزیر ملاقات کنیم اما موفق نشدیم؛ وزیر در پیامی گفت از آن جا که اعتبارنامه شما تایید نشده است این ماجرا برای من رسمیت ندارد. از طرف دیگر استاندار در فضای مجازی سه صفحه به فحاشی پشت سر نمایندگان پرداخته بود.

وی افزود: وزیر اینبار ماجرا را به معاون سیاسی خود محول کرد و معاون سیاسی نیز به ما ۵ نفر توصیه کرد که ولایتمدار باشیم. ما ۵ نماینده به این برخورد اعتراض داریم معتقدیم که کسی باید استاندار جمهوری اسلامی باشد که در تراز این نظام باشد. متاسفم که معاون سیاسی که وزیرش ما را به رسمیت نمی‌شناسد  به ما توصیه ولایتمداری می‌کند. پرسش ما این است که ما باید ولایتمدار چه کسی باشیم؟  ولایتمدار مسئولی که  معتقد است می‌شود از پیامبر (ص) و ائمه (ع) انتقاد کرد؟

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها