بهترین صندوق طلا در بورس کدام است؟

امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، هر فردی باید مهارت و دانش خود را در زمینه سرمایه گذاری افزایش دهد تا بتواند در طولانی مدت ارزش دارایی‌های خود را حفظ کند. یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری که از گذشته نیز مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می‌گرفته است، سرمایه گذاری روی طلا است.

البته خرید و فروش طلا در بازار نیازمند دقت و مهارت کافی است و اگر در این زمینه اشتباهی کنید ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهید. سرمایه گذاری در صندوق‌های طلا بورس یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری روی طلا است که می‌تواند مزایای متعددی را در اختیار شما قرار دهد. در حال حاضر صندوق‌های طلای زیادی مانند صندوق طلای گوهر، عیار، زر، طلا و... در بورس وجود دارند که هر کدام مزایای و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی و معرفی بهترین صندوق سرمایه گذاری طلا بپردازیم پس ادامه این مطلب را اصلا از دست ندهید.

images_1714124600_662b7738cb65a.jpg

معرفی بهترین صندوق طلا بورس

همان طور که گفته شد، صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بورس مزایا و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و می‌توانند به شما کمک کنند تا در طولانی مدت ارزش سرمایه و دارایی خود را حفظ کنید. ماهیت اکثر این نوع از صندوق‌های سرمایه گذاری به گونه‌ای است که افراد می‌توانند حتی با سرمایه گذاری اندک در این صندوق‌ها، به طور مستقیم از بازار سکه و طلا سود به دست بیاورند.

در حال حاضر صندوق‌های زیادی برای سرمایه گذاری روی طلا در بورس وجود دارند که انتخاب را برای افراد سخت کرده‌اند اما طبق محاسبات و بررسی‌های انجام شده، صندوق سرمایه گذاری کهربا توانسته است که در طی سال‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهد و سود زیادی را نصیب سرمایه گذاران کند. در ادامه به معرفی این صندوق سرمایه گذاری و مزایای آن می‌پردازیم پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

صندوق سرمایه گذاری طلا کهربا؛ بهترین صندوق طلا بورس

طبق آمار به دست آمده در بین تمامی صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بورس، صندوق طلای کهربا توانسته است با بازده 96.77 درصد خود عنوان پربازده‌ترین صندوق سرمایه گذاری را به دست بیاورد.

اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه این صندوق سرمایه گذاری داشته باشیم باید گفت که در یک سال گذشته میزان سود دهی این صندوق سرمایه گذاری حتی از سرمایه گذاری روی دلار نیز بیشتر بوده است. در طی سال گذشته بازدهی صندوق سرمایه گذاری کهربا حدود 96.77 درصد اندازه گیری شده است! این در حالی است که بازدهی دلار در یکسال گذشته حدود 60.75 درصد بوده است!

صندوق طلا کهربا از مرداد ماه سال 1400 فعالیت خود را آغاز کرد و توانست خیلی زود از دیگر صندوق‌های طلا موجود در بورس سبقت بگیرد و به عنوان یکی از بهترین صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بورس شناخته شود.

images_1714124611_662b77433c4c4.jpg

صندوق کهربا چرا به عنوان بهترین صندوق سرمایه گذاری طلا شناخته می‌شود؟

همان طور که می‌دانید، صندوق طلا کهربا به عنوان یکی از صندوق‌های قابل معامله یا ETF شناخته می‌شود که سرمایه‌های جمع آوری شده را در اوراق سپرده طلا و اوراق مبتنی بر سکه طلا سرمایه گذاری می‌کند. مدیران و بازارگردانان این صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه مالی که به دست می‌آورند در تلاش هستند تا بتوانند با سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا بازدهی مناسبی به دست بیاورند. همین موضوع باعث شده است که صندوق سرمایه گذاری طلا بورس بازدهی بیشتری نسبت به دیگر روش‌های سرمایه گذاری داشته باشد.

حال که تصمیم خود نسبت به سرمایه گذاری روی طلا قطعی کرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای آشنایی با فوت و فن های سرمایه گذاری روی طلا حتما در دوره سرمایه گذاری طلا شرکت کنید.

دارایی‌های صندوق طلا کهربا شامل چه مواردی می‌شوند؟

اصلی‌ترین دارایی صندوق سرمایه گذاری طلا کهربا شامل گواهی‌های سپرده طلا می‌شود که به همین دلیل با نرخ سکه ارتباط نزدیکی دارد. به طور کلی می‌توان گفت که حدود 70 درصد از دارایی‌های این صندوق سرمایه گذاری را سپرده کالایی سکه طلا و 20 درصد دیگر نیز اوراق مشتقه مبتنی بر طلا تشکیل داده‌اند. مابقی دارایی‌های این صندوق نیز در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌شوند.

سرمایه گذاری در صندوق طلای کهربا به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

از آنجایی که اکثر دارایی‌های صندوق سرمایه گذاری کهربا در گواهی سپرده طلا سرمایه گذاری می‌شود، مناسب افرادی است که علاقه زیادی به سرمایه گذاری روی سکه و طلا دارند. مدیران و سبد گردانان صندوق طلا کهربا با پیش‌بینی که از وضعیت اقتصادی و بازار کشور دارند، بهترین استراتژی را برای مدیریت صندوق طلا در پیش می‌گیرند.

همین مدیریت حرفه‌ای باعث شده است که امروزه از صندوق طلا کهربا به عنوان یکی از پربازده‌ترین و بهترین صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بورس یاد شود و به عنوان یکی از گزینه‌های مطلوب برای سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا محسوب شود.

images_1714124618_662b774a6a526.jpg

سرمایه گذاری در صندوق طلای کهربا چه مزایایی دارد؟

سرمایه گذاری در صندوق طلا کهربا مزایای زیادی دارد که برخی از مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر می‌شوند؛

کاهش ریسک

با سرمایه گذاری در صندوق طلای کهربا بورس میتوانید تا حد زیادی ریسک خرید طلا از بازار به صورت فیزیک را کاهش دهید. امروزه یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های افراد از سرمایه گذاری و خرید طلا به صورت فیزیک، خرید سکه و طلای تقلبی است. البته نگهداری از طلای خریداری شده نیز ممکن است هزینه‌هایی را برای شما ایجاد کند.

شروع سرمایه گذاری با مبلغ کم

سرمایه گذاری و خرید طلا و سکه در بازار به صورت فیزیک نیاز به سرمایه زیادی دارد و همین موضوع ممکن است باعث شود که اکثر افراد نتوانند روی سکه و طلا سرمایه گذاری کنند. این در حال است که صندوق‌های سرمایه گذاری طلا کار را برای شما ساده کرده‌اند که به شما اجازه می‌دهند حتی با 500 هزار تومان سرمایه گذاری خود را روی طلا آغاز کنید.

شما میتوانید به صورت ماهانه پس از اندازه خود را هر چقدر که است روی طلا سرمایه گذاری کنید و در طولانی مدت سود زیادی را به دست بیاورید. البته قبل از آن نیاز است که آموزش هوش مالی را پشت سر بگذاری تا بتوانید درآمد و پس انداز خود را افزایش دهید.

وجود مدیریت حرفه‌ای

صندوق طلا کهربا توسط مدیران و سبد گردانان حرفه و با تجربه هدایت و مدیریت می‌شود که همین موضوع به شما اجازه می‌دهد که بتوانید حتی در وضعیت بد اقتصادی کشور، سود زیادی را از سرمایه گذاری در این صندوق طلای بورس به دست بیاورید.

سخن پایانی

به طور کلی باید گفت که صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بورس می‌توانند گزینه‌های مناسب و ایده آلی برای سرمایه گذاری روی طلا و کسب سود از این بازار باشند. اگر تجربه خرید طلا و سکه به صورت فیزیکی داشته باشید، حتما این مورد را تجربه کرده‌اید که در روند نزولی بخشی از سرمایه خود را از دست داده‌اید. البته باید اضافه کرد که خرید و فروش طلای فیزیک ریسک و معایب زیادی به همراه دارد. صندوق‌های سرمایه گذاری طلا بورس با مدیریتی حرفه‌ای می‌توانند بیشتر سود و بازده را در بازار طلا برای شما به ارمغان بیاورند.

سوالات متداول

پرسودترین صندوق طلای بورس کدام است؟

در حال حاضر با توجه به آمار به دست آمده، صندوق طلای کهربا به عنوان بهترین صندوق طلای بورس شناخته می‌شود.

آیا سرمایه گذاری در صندوق‌های طلا می‌تواند جایگزین مناسبی برای سکه و دلار باشند؟

طبق آمارهای به دست آمده، در طی سال‌های گذشته سود سرمایه گذاری در صندوق‌های طلا بیشتر از سکه و دلار بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها