مستقل آنلاین بررسی می‌کند

رواج بی بند و باری با اجاره ساعتی خانه

چند سالی است که بازار اجاره با حاشیه های بسیاری همراه شده به گونه ای که در سایه افزایش بی رویه اجاره بها این بازار دستخوش تغییرات اساسی در نحوه اجاره و یا میزان اجاره بها شده است.

رواج بی بند و باری با اجاره ساعتی خانه

افزایش اجاره بها در سایه اجاره روزانه ملک

به عنوان مثال از اجاره خانه با دلار و سکه گرفته تا اجاره مبله و ساعتی خانه جزء تغییرات ایجاد شده در بازار اجاره می باشد. تا جایی که گویا مسئولان بازار مسکن از ساماندهی این بازار به نسبت آشفته و پر تنش عاجز هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی مستقل آنلاین، با افزایش نرخ اجاره بها و همچنین رواج برخی آزادی های اجتماعی و فردی در جامعه شاهد شیوع پدیده ای به نام اجاره روزانه یا ساعتی خانه هستیم، اتفاقی که به باور کارشناسان می‌تواند آبستن آسیب‌های اجتماعی و معضلات عدیده ای شود.

گفتنی است که با هیاهوی رسانه‌ای معضل اجاره روزانه و ساعتی ملک شاهد واکنش برخی از مسئولان امر بودیم. اتفاقی که گویا چندان ادامه دار و تاثیر گذار نبود. چرا که در حال حاضر هنوز این اتفاق در جریان می باشد به گونه ای که طبق تحقیقات میدانی صورت گرفته پس از افزایش نرخ اجاره بها متاسفانه برخی از خانواده ها برای رهایی از حاشیه نشینی به این نوع زندگی رو آورده اند و تنها یک اتاق از خانه را به صورت روزانه اجاره می‌کند که این موضوع می‌تواند زمینه ساز بروز مشکلات جدی خانوادگی و اجتماعی شود.

تبلیغات در شبکه های مجازی عاملی برای رواج اجاره روزانه خانه

همان گونه که می دانیم بسیاری از کارشناسان و مسوولان، فضای مجازی و سایت های تبلیغاتی مانند دیوار و شیپور را بنیانگذار اجاره روزانه یا ساعتی خانه می دانند. این در حالی است که این اتفاق از گذشته در کلان شهرها و به خصوص پایتخت رواج داشته و شاید تنها در این سایت تبلیغاتی است که با مخاطبان بسیار بالایی مواجه شده، اما در واقع نمی توان اپلیکیشن های تبلیغاتی را باعث رواج این گونه معضل ها دانست. به عبارت ساده تر زمانی که این نیاز در میان مردم جامعه وجود داشته باشد تحقق آن از هر طریقی میسر خواهد شد. با این اوصاف شاید بهتر است در ابتدا دلایل بروز این پدیده را شناسایی و با آن برخورد کرد، در غیر این صورت هرگونه نسخه پیچی برای حل این معضل کارساز نخواهد بود و تنها می تواند مسئله را پیچیده تر کند.

رواج بی بندو باری با اجاره ساعتی خانه

یکی از مهمترین آثار منفی رواج بی رویه اجاره ساعتی خانه را می توان رواج بی بند و باری یا افزایش آمار ازدواج سفید و روابط در سایه عنوان کرد. مواردی که خود تهدید کننده جدی سلامت جامعه خواهد بود. از این رو طبق گفته جامعه شناسان این پدیده در به خطر افتادن امنیت روحی و روانی افراد جامعه می تواند تبعات منفی گسترده ای را به دنبال داشته باشد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها