به مناسبت هفته دولت رونمایی شد؛

بومی سازی، طراحی و ساخت دستگاه اسکرابر و میز نرمه توسط مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران

دو دستگاه اسکرابر و میز نرمه با استفاده از دانش فنی پرسنل مرکز و 100 درصد بومی در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، طراحی نقشه کشی و ساخت و مونتاژ تجهیزات دستگاه اسکرابر که با دانش فنی پرسنل مرکز و به صورت ۱۰۰ درصد بومی از سال گذشته در این مرکز کلید خورده بود عملیات نصب و بهره برداری آن به مناسبت هفته دولت آغاز شد. با نصب و راه انداری آزمایشی این دستگاه، توانایی تولید "اسکرابر" برای مراکز علمی تحقیقاتی توسط این مرکز امکان پذیر شده است.

از سوی دیگر با هدف رفع و خنثی سازی بخارات بخش انحلال اسیدی آزمایشگاه های آنالیز شیمی، این مرکز اقدام به ساخت دستگاه خنثی کننده (اسکرابر)کرده است که مستند سازی ساخت این دستگاه به صورت نرم افزاری و فیزیکی در حال انجام است.

پروژه ساخت میز نرمه 

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران همچنین با دانش بومی و امکانات داخلی اقدام به ساخت میز نرمه مشابه با دستگاه اصلی موزلی مدل C800 کرد .این دستگاه برای بررسی قابلیت جداشوندگی کانی هایی که دارای اختلاف وزن مخصوص معنی داری هستند مورد استفاده قرار می گیرد. 

سفارش فوق به درخواست یک شرکت خصوصی و با استفاده ۱۰۰ درصد از توان داخلی، در مدت زمان ۳۰ روز کاری انجام گرفته و کلیه عملیات اعم از نقشه برداری، ساخت، مونتاژ و مستندسازی توسط پرسنل فنی مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران انجام شده است. 

دستگاه مذکور در مقیاس ازمایشگاهی و با دو صفحه مسطح و Vشکل به ترتیب در دو محدوده دانه بندی ۱۰۰- میکرون و ۱۰۰+میکرون،۲- میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. شایان ذکر است، در آزمایش های فرآیندی بر روی نمونه های بررسی شده عملکرد مشابه دستگاه اصلی حاصل شد که این امر نشان دهنده دقت بسیار بالا در ساخت دستگاه است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها