انواع مدل جامدادی مدرسه دخترانه

جامدادی‌ها ابزاری کارآمد برای جلوگیری از بی‌نظمی‌ نوشت‌افزار ما هستند که در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی به بازار روانه شده‌اند.

انواع مدل جامدادی مدرسه دخترانه

دانش‌آموزان و دانشجویان برای اینکه بتوانند به نوشت‌افزارهای خود، نظم و ساماندهی بدهند نیاز به یک جامدادی خوب و کاربردی دارند. جامدادی‌ها انواع گوناگونی دارند که آنها را از سایر جامداد‌های دیگر جدا می‌سازد. بعضی از این جامدادی‌ها به صورت جامدادی (دخترانه و پسرانه) در مدل‌های زیپی، آهنربایی،  کشویی و ... باز و بسته می‌شوند. جامدادی‌ها از نظر ویژگی‌های خاص خود با هم متفاوت هستند، مثل جنس، شکل، فرم، طرح و مدل که می‌تواند آن را در ردیف یک محصول خوب و با کیفیت یا بی‌کیفیت قرار دهد.

نکات مهم در خرید یک جامدادی

قبل از اینکه  بخواهید یک جامدادی را انتخاب کنید باید در وهله نخست به اندازه، وزن، جنس، نوع بسته شدن آن و حتی سن و جنسیت دانش‌آموزی که می‌خواهید جامدادی برای آن تهیه کنید در نظر داشته باشید. به همین دلیل به همه توصیه می‌شود جامدادی را انتخاب کنند که از لحاظ حجمی کوچک و قابل حمل باشد، جامدادی‌های بزرگ علاوه بر اینکه جای زیادی را گرفته دارای وزن بیشتری هستند، همچنین این وزن زیاد می‌تواند یکی از معایبی باشد که خریدار نتواند آن جامدادی شیک را انتخاب کند.

جنس جامدادی

دانش‌آموزان توجه کنند که جنس جامدادی ترجیا پارچه‌ای و قابلیت شست و شو را داشته باشد زیرا در طول سال تحصیلی و هر چه زمان بگذرد امکان دارد که با برخورد مداد رنگی ‌ها و خودکارهای داخل جامدادی بدنه جامدادی کثیف و رنگی شود پس قابل شست و شو بودن آن یکی از مزیت‌های آن است. جامدادی فلزی دخترانه، چوبی و پلاستیکی علاوه بر وزن زیاد سبب ایجاد سر و صدا در کیف هنگام را رفتن می‌شود.

نحوه بسته شدن جامدادی

شایان ذکر است در موقع تهیه جامدادی به نوع بسته شدن جامدادی که خرید می‌کنید توجه داشته باشید. اگر جامدادی با زیب بسته می‌شود اولویت انتخاب با زیب‌های فلزی است. دکمه فلزی نسبت به دکمه پلاستیکی ارجحیت بیشتری را دارد. جامدادی کشی و چسبی در اولویت بعدی قرار می‌گیرد.

جنسیت

 همچنین برای خرید جامدادی جنسیت فرزندتان را در نظر بگیرید، اگر فرزند پسر دارید زیاد روی جامدادی‌های فانتزی تاکید نکنید. و اگر فرزندتان دختر است از جامدادی‌های فانتزی با رنگ‌های شاد و طرح‌های ساده را در اولویت قرار دهید.

فاکتورهای مهم در انتخاب یک جامدادی خوب

اول از هرچیزی آنچه در انتخاب یک جامدادی خوب موثر است جنس آن محصول است. هر جامدادی می‌تواند از فلز، چوب، پلاستیک، پارچه‌ای، چرم و... درست شده است.

 از مزیت‌های دیگری که یک جامدادی باید داشته باشد به فاکتورهای مانند قابلیت شست و شو، گنجایش منعطف، دوام و استحکام می‌توان اشاره کرد.

 برای انتخاب نمودن سایز جامدادی ابتدا باید متناسب بودن حجم وسایل با گنجایش جامدادی و گنجایش قابل تغییر و جیب‌های جامدادی را در نظر گرفت.

هر جامدادی خوب باید امتیازهای مثل محفظه‌های جداگانه، جیب‌های داخلی، جیب‌های جلو و پشت را در خود داشته باشد. یک جامدادی خوب دارای جیب‌ها و محفظه‌های متعدد برای نگهداری وسایل مختلف است. درنتیجه جامدادی خوب باید دارای ارگونامی محصول (کیفیت محصول، بی خطر بودن)، نوع استفاده (دانش‌آموزی، طراحی، مهندسی)، گروه سنی مصرف کننده، سلیقه شخصی و حجم وسایل است.

معرفی انواع مدل جامدادی خوب

جامدادی براساس سلیقه انواع و مدل‌های مختلفی را دارد. جامدادی می‌تواند زیپ‌دار، آهنربایی، و کشویی، دخترانه و یا پسرانه، جامدادی نمدی، استوانه‌ای، جامدادی فانتزی شبیه حیوانات یا شخصیت‌های کارتونی و خیلی مدل‌های دیگر را می‌توان به این عناوین اضافه کرد که در اینجا به آنها اشاره نشده است. در این مقاله به تعدادی از جامدادی‌ها که در بین دانش‌آموزان از استقبال بیشتری برخوردارند دارند را معرفی می‌کنیم.

جامدادی‌ اسپرت، جامدادی چرمی، جامدادی پارچه‌ای، جامدادی فانتزی دست‌دوز، جامدادی دخترانه باربی، جامدادی فانتزی دخترانه، جامدادی چرم دست‌دوز، جامدادی دست دوز، جامدادی دانشجویی، جامدادی رومیزی، جامدادی آهنربایی، جامدادی زیپی، جامدادی نمدی و مدل مختلف زیادی هست که در اینجا به گوشه‌ای از آنها اشاره کردیم.

معرفی انواع مدل جامدادی دخترانه

جامدادی دخترانه ساده

جامدادی‌های دخترانه مثل جامدادی‌‌های شیک دیگر به مدل‌های متفاوتی تفکیک می‌شوند. جامدادی‌های مدل دخترانه به علت اینکه دختران از عواطف لطیف‌ و نرم‌تری برخوردارند از رنگ‌ها و طرح‌های متنوع و شاد استفاده می‌کنند.

تولید کنندگان زیادی دست به تولید جامدادی زده‌اند که از معروفترین آنها می‌توان به برندهای معروفی مانند مپد، استورم، پن بال، پنتر، نیکی، پیکاسو، کلیپس، سهند و کهن اشاره کرد البته بعضی از این برندها ایرانی هستند.

باید اطلاع داشت که هر کدام از این مدل‌ها به طرح‌های گوناگونی به تولید رسیده‌اند که طرح‌های دخترانه آن را می‌توان با نام طرح فروزن، طرح کیتی، طرح ویکی واکینگ در قطب، طرح جغد پری، طرح ستاره، طرح پری، طرح قلب شنی، طرح پروانه، طرح گل سرخ و هزاران طرحی دیگر اشاره کرد که در اینجا به تعداد اندکی از آنها اشاره شد.

 البته در میان جامدادی‌های پسرانه، مدل و طرح‌های هستند که دختران براساس سلیقه و علاقه خود آن‌ها را انتخاب نموده و می‌تواند برعکس این موضوع هم باشد که در میان مدل‌های دخترانه، پسران به آن‌ها علاقه‌مند باشند و بخواهند از آنها استفاده کنند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها