طباطبایی: تیم ملی به اعتماد به نفس خوبی رسیده

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: بعد از حضور کی‌روش در ایران، تیم ملی پوست‌اندازی کرده و بازیکنان به اعتماد به نفس خوبی رسیدند.

طباطبایی: تیم ملی به اعتماد به نفس خوبی رسیده

هادی طباطبایی در خصوص برد پرگل تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی کامبوج گفت: با اینکه بازی مقابل کامبوج یک بازی رسمی بود اما یک دیدار تدارکاتی عالی برای بازیکنان تیم ملی به شمار می رفت. به چند دلیل این حرف را می‌گویم. اول اینکه مربی تیم ملی شناخت زیادی از فضای حاکم بر فوتبال ما ندارد و این بازی‌ها به او کمک می‌کند تا هم با فوتبال ما آشنا شود و هم اینکه اهداف تاکتیکی خودش را در تیم ملی جا بیندازد.

وی ادامه داد: تیم ملی کشورمان در آسیا جزو تیم‌های قدرتمند است و در بازی‌های مقدماتی خیلی خوب و راحت می‌توانیم برنده شویم و نتایج خوبی بگیریم. مسابقات مقدماتی در آسیا برای تیم ملی راحت است. وقتی سرمربی تیم ملی تغییر می‌کند، اینگونه بازی‌ها می‌تواند به شناخت هرچه بیشتر آقای ویلموتس از تیم کمک کند. 

دروازه‌بان اسبق تیم ملی کشورمان درباره عملکرد سه مهاجم تیم گفت:‌ باید دید که آیا ویلموتس در بازی‌های آینده از همین ترکیب استفاده می‌کند یا نه، که البته به نظر من باید از همین ترکیب سود ببرد. دیدار با کامبوج یک بازی تدارکاتی بود و مربی توانست روند خوبی را در تیم ملی به وجود بیاورد. اینکه مهاجمان ما چند گل زدند و چند موقعیت از دست دادند، اصلاً مهم نیست بلکه مهم این است که به وحدت تاکتیکی برسند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره جدال با بحرین در بازی بعد تیم ملی و تفاوت‌های آن بازی با دیدار مقابل کامبوج خاطر نشان کرد: تیم ملی ما بعد از دوران کی‌روش پوست‌اندازی کرده و الان به اعتماد به‌ نفس خوبی رسیده است. بازی‌های مقدماتی برای ما خیلی سخت نخواهد بود. دیدیم که کامبوج چطور فوتبال بازی کرد و این نشان می‌دهد برای توسعه فوتبال‌شان زحمت کشیده‌اند اما کیفیت لازم را ندارند. تفاوت بحرین و کامبوج در همین است اما قطعاً بحرین در بازی با تیم ملی ما مثل کامبوج بازی نخواهد کرد. در بازی دیروز بازیکنان ما خوب بودند و این دیدارها می‌تواند آنها را هماهنگ‌تر کرده و منسجم‌تر شوند. بحرین مثل کامبوج بازی نخواهد کرد و باید ساختار دفاعی آنها را به هم بریزیم تا به گل برسیم.

طباطبایی در پاسخ به اینکه مقابل بحرین هم باید هجومی بازی کرد یا تدابیر دیگری در نظر گرفت، افزود: وقتی که بازی با کامبوج را دیدم مسئله‌ای ذهن من را به خود مشغول کرد و آن این است اگر مقابل تیم‌های قدرتمند همین‌طور هجومی بازی کنیم، آن وقت در فاز دفاعی مقابل تیم‌های قدرتمند دچار مشکل خواهیم شد؛ مگر اینکه برنامه‌ای برای آن داشته باشیم. ما مقابل کامبوج در میانه میدان فضا می‌دادیم اما بازیکنان این تیم قدرت لازم را نداشتند تا از آن استفاده کنند اما قطعاً تیم‌های قدرتمند‌تر، از این فضاها استفاده می‌کنند و نباید این فرصت را به آنها داد تا به ما ضربه بزنند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اینکه چه نمره‌ای به عملکرد تیم ملی در دو رقابت اخیر می‌دهید، گفت: ما دو بازی خوب از تیم ملی دیدیم و نکته مهمی که وجود دارد، این است که انگیزه ما از حریفان بیشتر است و تیم ما در زمین کار خودش را می‌کند. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها