طرف دیاباته نروید که مصدوم می شود؛ لطفا مراقب باشید!

گل محمدی امیدوار است دیاباته نیم فصل دوم کمتر مصدوم شود و بیشتر گل بزند.

طرف دیاباته نروید که مصدوم می شود؛ لطفا مراقب باشید!

شنیدیم در تمرینات پرسپولیس نیز بازیکنان این تیم سعی می کنند روی پای شیخ دیاباته تکل نزده و به نوعی مراعات او را کنند که آسیب نبیند. این مهاجم آفریقایی در فصل جاری در دو نوبت مصدوم شده و بازی های زیادی را از دست داده است. در حال حاضر دیاباته تنها مهاجمی است که یحیی گل محمدی به او اعتقاد دارد.

این بازیکن سابقه طولانی در مصدوم شدن دارد. دیاباته فصل آخر حضورش در استقلال، فقط ۶ بازی از ۳۰ بازی لیگ برتر در ترکیب اصلی قرار گرفت. ۱۸ مسابقه را بخاطر مصدومیت از دست داد و ۶ بازی، پس از هر مصدومیت به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت. او در هفته یازدهم، دو گل به تراکتور زد و در هیچ بازی دیگری، نتوانست دروازه حریف را باز کند. دیاباته فصلی به آقای گلی لیگ برتر رسید هم ۹ بازی را، بخاطر مشکلات جسمانی از دست داد. فصل پیش، شرایط او در الغرافه کمی بهتر بود. دیاباته هفته چهارم به ترکیب تیمش رسید و پس از آن، ۱۶ بازی از ۱۹ بازی باقی مانده توانست برای الغرافه در لیگ ستارگان بازی کند. با شروع لیگ قهرمانان اما، مشکلات دیاباته هم آغاز شد و او فقط دو بازی، برای تیمش به میدان رفت. گل‌محمدی پیش از خرید دیاباته  نگران بود بخاطر مصدومیت‌های پرتعدادش، نتواند روی او برای حل مشکل خط حمله تیمش حساب باز کند اما در نهایت راضی شد این مهاجم را جذب کند.

هر چند نقطه امیدواری درباره دیاباته، آمار خوب گلزنی او در همین شرایط است. دیاباته لیگ نوزدهم و اولین فصل حضورش در ایران، ۱۵ گل زد و آقای گل شد. او در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان، با سه گل در دو بازی استقلال را به مرحله گروهی رساند و در سه بازی مرحله گروهی که توانست بازی کند، یک گل زد. لیگ بیستم که برای دیاباته به مصدومیت‌های طولانی گذشت، او در لیگ قهرمانان برای استقلال درخشید. دیاباته با ۵ گل در ۶ بازی دور گروهی، کمک کرد استقلال در گروه مرگ به عنوان صدرنشین صعود کند. فصل پیش هم دیاباته در لیگ ستارگان، آماری بسیار خوب داشت. او در ۱۶ بازی، ۱۱ گل برای الغرافه زد. او در جام ستارگان قطر که به صورت حذفی برگزار می‌شود هم، ۶ بازی به زمین رفت و ۵ بار موفق به گلزنی شد. آماری که نشان می‌دهد او هر وقت شرایط بازی داشته، توانسته برای تیمش تاثیرگذار باشد.

گل محمدی امیدوار است دیاباته نیم فصل دوم کمتر مصدوم شود و بیشتر گل بزند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها