نعمتی: بدشانس نباشیم، قهرمانی برای پرسپولیس است

ما توجهی به شرایط دیگر تیم‌ها نداریم و فقط روی عملکرد خودمان تمرکز کرده‌ایم.

امیرحسین اعظمی

دو تساوی برابر ذوب‌آهن و فولاد در شروع مسابقات لیگ برتر، باعث شد تا پرسپولیس از سوی هواداران و رسانه‌ها تحت فشار قرار بگیرد ولی از هفته سوم شرایط برای این تیم تغییر کرد و سرخ‌پوشان با 4 برد پیاپی حالا در صدر جدول قرار گرفته‌اند. پرسپولیس در کنار چند مدعی دیگر چشم به قهرمانی دارد و علی نعمتی مدافع قرمزه هم تاکید می‌کند که اگر آنها مثل سال گذشته بدشانس نباشند، جام قهرمانی را بالای سر خواهند برد. او  در مورد شرایط پرسپولیس و مسائل مختلف دیگر به سوالات پاسخ می‌دهد.

 

شرایط فعلی پرسپولیس چطور است، این تعطیلات به ضرر شما نشد؟

ما طبق برنامه کادرفنی تمرینات را انجام می‌دهیم تا آماده شروع مجدد لیگ برتر شویم. تعطیلات هم دست ما نبود و تیم ملی در فیفادی به اردو رفته است. ما قبل از تعطیلات وضعیت خوبی داشتیم و 4 بردر پیاپی به دست آوردیم، قطعا تلاش می‌کنیم تا این روند را از هفته هفتم به بعد هم ادامه دهیم تا در نهایت به هدف‌مان برسیم.

عدم پیروزی در دو هفته ابتدیی فشار زیادی را روی پرسپولیس ایجاد کرد. در این زمینه چه صحبتی داری؟

پرسپولیس یک تیم معمولی نیست. این تیم 5 بار قهرمان شده و در چند فصل اخیر هم 2 بار به فینال آسیا رفته است، طبیعتا هواداران هم می‌خواهند که تیم همیشه برنده باشد. خوشبختانه تیم ما بازی به بازی شرایط بهتری پیدا کرد و حالا هم صدرنشین هستیم.

به نظر تو پرسپولیس نسبت به فصل گذشته از لحاظ تاکتیکی و بازیکن قوی‌تر شده است؟

ما پارسال هم تیم خوبی داشتیم ولی با بدشانسی قهرمان نشدیم. امسال هم تیم خوبی داریم و هدفی جز قهرمان شدن نداریم.

با وجود تیم هایی مثل سپاهان، استقلال، فولاد و ... چقدر احتمال می‌دهی پرسپولیس قهرمان شود؟

ما توجهی به شرایط دیگر تیم‌ها نداریم و فقط روی عملکرد خودمان تمرکز کرده‌ایم. اگر بدشانس نباشیم قطعا قهرمانی برای ما است. باز هم تاکید می‌کنم که فصل با بدشانسی قهرمانی را از دست دادیم.

امسال در همه بازی‌ها در پست دفاع چپ بازی کردی. آیا مشکلی برای بازی در این پست نداری؟

من مدت‌ها بود که در این پست بازی نکرده بودم. البته در شهر خودرو دفاع چپ بازی کردم و فصل گذشته هم یکی دو بازی در این پست انجام دادم. من بازیکن هستم و باید تابع تصمیمات کادر فنی باشم و هر جا که آنها بخواهند بازی کنم. مهمترین مسئله این است که وظایفم را در هر پستی که بازی می کنم به بهترین شکل انجام دهم.

کیفیت فنی لیگ را نسبت به فصل گذشته چطور ارزیابی می‌کنی؟

احساس می‌کنم نسبت به فصل گذشته، کیفیت لیگ برتر است. ما با تیم‌هایی که روبرو شدیم، از لحاظ فنی واقعا تیم‌های خوبی بودند. امیدوارم لیگ ما پیشرفت خوبی از لحاظ فنی و امکانات داشته باشد.

چرا اعتراض به داوری‌ها اینقدر زیاد شده است. نمونه‌اش آخرین بازی شما برابر نفت مسجدسلیمان که هر دو تیم به شدت معترض بودند!

شما دیدید با کارشناسی‌هایی که صورت گرفت، در نهایت  خیلی از تصمیمات در این بازی به ضرر ما بود. امیدوارم VAR بیاید تا اشتباهات داوری هم کمتر شود.

امسال هنوز گل نزدی، درست است؟

بله، امسال فقط یک پاس گل دادم. با این حال امیدوارم هر چه زودتر برای پرسپولیس گل هم بزنم، هر چند که انجام وظایف خودم در اولویت قرار دارد.

در بازی با تراکتور باید در غیاب هواداران بازی کنید. این موضوع به ضرر شما نیست؟

همه دیدن که فصل گذشته و در تبریز چه اتفاقاتی رخ داد. نمی‌دانم چرا باید تاوان آن اتفاقات را ما پس بدهیم. ما میزبان هستیم و پرسپولیس باید از این شرایط استفاده کند، غیبت هواداران برابر تراکتور عادلانه نیست.

در مورد درخشش لوکادیا و اضافه شدن دیاباته چه نظری داری؟

هر دو بازیکن با تجربه هستند و می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند. هدف همه ما کمک به تیم است و امیدوارم همه بازیکنان امسال بدرخشند.

در 6 بازی فصل یک گل خوردید و به نظر می‌رسد همه چیز در دروازه و خط دفاعی خوب پیش می‌رود؟

امیدوارم در پایان لیگ با کمترین گل خورده قهرمان شویم. تیمی که کم گل بخورد شانس بالایی برای قهرمانی خواهد داشت.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها