یک چهره نزدیک به محمود احمدی ‌نژاد تأکید کرد: احمدی‌ نژاد برای ملاقات با رهبری التماس می‌ کند

احمدی نژاد می خواهد از نظام باج بگیرد

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم گفت: اگر احمدی‌ نژاد به صحنه انتخابات وارد شود، به اتفاق همه آرای اعضای شورای نگهبان رد صلاحیت می‌شود. احمدی‌ نژاد با این اقدامات چند هدف را دنبال می‎کند. یکی از اهداف وی این است که رأی خاکستری را به طرف خود بیاورد و طرفداران اصلاح‌ طلبان را به سمت خود جلب کند که از این طریق، جامعه را آماده کند از نظام باج بگیرد. احمدی‌ نژاد با القای ناامیدی به جامعه به دنبال این است که بگوید من تنها منجی این نظام هستم، در صورتی که مردم این قضیه را باور نخواهند کرد. به دروغ شایعه می‌کنند که احمدی‌ نژاد با رهبری دیدار کرده در حالی که ۳ سال است که وی به هر دری می‌زند و التماس می‌کند با رهبری ملاقات کند اما به او وقت ملاقات با رهبری را نمی‌دهند.

عباس امیری‌ فر، از چهره‌های سابق نزدیک به احمدی ‌نژاد، که در دولت نهم ریاست شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری را برعهده داشت و در دولت دهم به عنوان مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری فعالیت می‌کرد، در واکنش به خبر دیدار احمدی ‌نژاد با شورای نگهبان گفت: این خبر که از طرف اطرافیان احمدی ‌نژاد منتشر شده را به شدت تکذیب می‌کنم، چنین ملاقاتی اصلا صورت نگرفته است. البته اگر احمدی‌ نژاد به صحنه انتخابات وارد شود، به اتفاق همه آرای اعضای شورای نگهبان رد صلاحیت می‌شود.

این چهره اصولگرا افزود: در انتخابات قبلی هم از یک سال قبل رد صلاحیت وی را پیش‌بینی کرده بودم، در واقع احمدی ‌نژاد با مصاحبه‌هایی که می‌کند و تغییر مواضعی که نسبت به گذشته انجام داده، رد صلاحیت می‌شود.

امیری‌ فر در پاسخ به این پرسش که با توجه به مواردی که مطرح شد رد صلاحیت احمدی ‌نژاد قطعی است، اما علت رفتارها و تحرکات وی به ویژه در این چند وقت اخیر چیست؟ تصریح کرد: احمدی ‌نژاد با این اقدامات چند هدف را دنبال می‎کند. یکی از اهداف وی این است که رأی خاکستری را به طرف خود بیاورد و طرفداران اصلاح ‌طلبان را به سمت خود جلب کند که از این طریق، جامعه را آماده کند از نظام باج بگیرد.

رئیس سابق شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: به عبارت دیگر احمدی ‌نژاد این توهم را دارد که با توجه به شرایط جامعه ناشی از فشارهای اقتصادی مردم به سمت وی می‌روند، لذا احمدی ‌نژاد با این اقدام پوپولیستی که انجام می‌دهد می‌خواهد نظام را مجبور کند که از او دعوت کند به صحنه بیاید، در صورتی که این اتفاق نخواهد افتاد چون احمدی‌ نژاد با این مواضعی که در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد، فقه، فقاهت و ولایت را زیر سوال بُرد.

امیری‌فر اشاره احمدی ‌نژاد به خواننده های ضد انقلابی و خارج ‌نشین را ناشی از رفتارهای پوپولیستی وی دانست و اظهار کرد: با این اقدامات افرادی که قبلا با احمدی ‌نژاد مشکل داشتند به طرف وی نمی‌آیند چراکه صداقتی در وی مشاهده نمی‌کنند. حتما مطلع هستید زمانی که احمدی ‌نژاد استاندار اردبیل بود یکی از مسئولین وزارت کشور به وی توصیه کرد جایگاهی به عنوان مشاور امور بانوان در استانداری در نظر بگیرد اما احمدی‌ نژاد زیربار نرفت، در نهایت که مورد تهدید قرار گرفت و مجبور شد، همسرش را به عنوان مشاور انتخاب کند اما امروز اعتقادات وی به دلیل تحت فشار قراردادن نظام و جلب نظر مردم ۱۸۰ درجه تغییر کرده است.

مشاور سابق فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم خاطرنشان کرد: مردم اهل تشخیص هستند و احمدی ‌نژاد نباید فکر کند تنها نجات ‌دهنده کشور است، در جامعه به قدری افراد مستعدِ ناشناخته داریم که مطمئنیم در این انتخابات ۱۴۰۰ فردی با برنامه‌های بهتر انتخاب می‌شود و باید این امید را به جامعه القاء کرد.

امیری‌فر با بیان اینکه احمدی ‌نژاد به دنبال القای ناامیدی به مردم است، اظهار کرد: در حقیقت احمدی ‌نژاد با القای ناامیدی به جامعه به دنبال این است که بگوید من تنها منجی این نظام هستم، در صورتی که مردم این قضیه را باور نخواهند کرد. با توجه به اینکه در دولت بودم می‌گویم مواضع قبلی احمدی‌ نژاد ۱۸۰درجه با مواضع فعلی وی متفاوت است، تعجب می‌کنم و نمی‌دانم یک فرد تا چه اندازه می‌تواند از نظر فکری و سیاسی بی‌ثبات باشد.

این چهره اصولگرا در مورد دیدار احمدی‌ نژاد با مقام معظم رهبری افزود: متأسفانه به دروغ شایعه می‌کنند که احمدی ‌نژاد با رهبری دیدار کرده در حالی که ۳ سال است که وی به هر دری می‌زند و التماس می‌کند با رهبری ملاقات کند اما به او وقت ملاقات با رهبری را نمی‌دهند. همچنین هماهنگی سپاه با احمدی ‌نژاد تکذیب می‌شود، سپاهیان به هیچ عنوان با کسی که سابقه سرپیچی از فرامین مقام معظم رهبری دارد، پیمانی نمی‌بندند مگر اینکه احمدی ‌نژاد نامه‌ای به مقام معظم رهبری بزند و از گذشته خود رسما اعلام برائت کند. آن وقت نظام تصمیم می‌گیرد آیا می‌شود نه به عنوان فرد اول بلکه فرد دوم و معاون اول با احمدی ‌نژاد کنار بیاید.

امیری‌فر در مورد تغییر ناگهانی مواضع احمدی ‌نژاد اظهار کرد: این صحبت‌هایی که در مورد شجریان مطرح کرد برای بنده تعجب‌آور است. به عنوان مثال در همین مصاحبه اخیر خبرنگار به احمدی‌ نژاد می‌گوید تک خوانی زنان مشکل فقهی دارد در مقابل احمدی ‌نژاد با حیله می‌گوید این عمل خلاف قانون نیست! یعنی وی نمی‌داند فتوای امام (ره)، مقام معظم رهبری و مراجع بر این است که هر موردی که خلاف شرع است، خلاف قانون هم است؟!

رئیس سابق شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری رد خصوص مواضع متفاوت احمدی‌نژاد ادامه داد: به یاد دارم احمدی‌ نژاد اصلا اعتقادی به استفاده از پتانسیل زنان حتی در حد مشاوره را هم نداشت، حتی با همان وزیر زن، خانم دستجردی، هم برخورد بدی کرد.

امیری‌ فر در پایان تصریح کرد: از طرفی احمدی‌ نژاد با بنده و برخی از دوستان برای همکاری تماس می‌گیرد و از طرف دیگر اعلام می‌کند تصمیم ندارم، کاندیدا ریاست جمهوری شوم. در واقع احمدی‌ نژاد برای دست‌یابی به قدرت به هر دری می‌زند. نکته قابل توجه این است که از میان رؤسای جمهور بعد از انقلاب کدام یک دست به چنین اقداماتی زدند؟! شما چه‌کاره هستی که به بن سلمان و ترامپ نامه می‌زنی؟! از طرف دیگر آنها هم می‌دانند احمدی ‌نژاد کاره‌ای نیست و به وی محل نمی‌دهند. اگر بنابر این است پس خاتمی و بقیه هم هرکدام تشکیلاتی راه بیاندازند، اگر قرار باشد هر کسی تشکیلاتی راه بیاندازد دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود!

وکیل دفتر احمدی نژاد: ادعاهای امیری فر در دادگاه رسیدگی خواهد شد

دولت بهار نوشت: وکیل دفتر رئیس جمهور سابق اعلام کرد: به زودی از فردی به نام عباس امیری فر که بی وقفه و به کرات با اشاعه اکاذیب، به تشویش اذهان عمومی پرداخته است، به دادسرا شکایت خواهد کرد. 

وی افزود: این عنصر کذاب ، بارها مطالب دروغ و بی پایه و اساس را به دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق منتسب کرده و رسانه های تحت انقیاد هر دو جناح سیاسی کشور نیز بی محابا به انتشار این مطالب مبادرت کرده اند.

او گفت: جعل عنوان، اشاعه اکاذیب، تهمت و افترا عناوین مجرمانه ای هستند که این فرد بارها به آن مبادرت ورزیده و خویشتن داری دکتر احمدی نژاد سبب شده است که او هر بار گستاخانه تر از قبل، این رویه را تکرار نماید.

جوانفکر: رسانه‌ها یک روحانی را آلت دست خود کرده‌اند!

ادعاهای عباس امیری فر مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم واکنش تند نزدیکان فعلی رئیس جمهور سابق و نیز دفتر وی را به همراه داشت.

در حالی که دولت بهار،  از شکایت وکیل دفتر  احمدی نژاد از امیری فر خبر می دهد، علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه ای احمدی نژاد هم در توئیتی شدیدا از این روحانی انتقاد کرد.

علی اکبر جوانفکر

او نوشت:

"موجب تاسف است که رسانه های وابسته به نهادهای امنیتی یا دولتی، یک فرد روحانی را آلت دست خود کرده اند تا برای رسیدن به مقاصد قدرت طلبانه خود، هر از گاهی از زبان او به دکتر احمدی نژاد که شخصیتی مؤمن و مردمی و خیرخواه انسانهاست، تهمت و توهین روا بدارند. اگر این نشانه سقوط نیست، پس چیست؟"

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها