حسن خمینی برای رقابت با احمدی نژاد وارد میدان می شود؟

دبیرکل حزب سبز گفت: احتمال روی آوردن اصلاح‌طلبان به سید حسن خمینی برای انتخابات ۱۴۰۰ وجود دارد. به نظر می‌رسد که اگر قرار است اصلاح طلبان به صحنه بیایند با فردی شبیه به خاتمی نظیر سید حسن خمینی روی کار می‌آیند.

حسن خمینی برای رقابت با احمدی نژاد وارد میدان می شود؟

حسن خمینی رقیب احمدی‌ نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز درباره احتمال نامزدی علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: معتقدم که اصلاح طلبان بعد از روحانی به کم تر از خاتمی قانع نخواهند شد و بعید می‌دانم به سراغ افرادی نظیر لاریجانی بروند.

او ادامه داد: جریان اصلاحات این تجربه ناموفق را داشته که برای حفظ جناح سیاسی خود از نامزدی استفاده کنند که متعلق به خود آنها  نیست؛ آنها پاسخی برای هوادارن خودشان ندارند که چگونه به کسی رای دهند که با اصلاحات دم‌خور نبوده است؛ در نتیجه به نظر می‌رسد که اگر قرار است به صحنه بیایند با فردی شبیه به خاتمی نظیر سید حسن خمینی روی کار بیایند.

حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز

کنعانی مقدم افزود: آقای لاریجانی همواره در میان اصولگرایان رای داشته و اگر قرار باشد که به سمت اصلاح طلبان برود، همین رای اندک خود را نیز از دست خواهد داد، به بیانی دیگر حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی مرگ سیاسی لاریجانی است.

دبیرکل حزب سبز با اشاره به انتخابات سال  ۹۲ و کناره گیری عارف بیان کرد: عارف در آن سال رای نداشت و حتی اعضای کارگزاران هم به او رای نمی‌دادند، ولی آقای روحانی هم آرای بخشی از اصولگرایان را داشت و هم اکثر کارگزاران با او همراهی کردند؛ اما عارف این خصوصیت را نداشت که بتواند از آرای مختلف بهره ببرد.

فعال اصولگرا افزود: قطعا اصلاح طلبان نامزد داشته اند، اما نامزدی که بتواند سبد رای مقبول برای پیروزی داشته باشد را نداشتند؛ از همین رو  دنبال این بودند که به واسطه آقای روحانی به قدرت بازگردند؛ الان هم اکثر افرادی که در دولت روحانی هستند از شخصیت‌های کارگزاران هستند و اصلاح طلبان هم در حاشیه آن‌ها دارند فعالیت می‌کنند، اما اگر این اتفاق نمی‌افتاد قطعا امکان بازگشت به قدرت برای اصلاح طلبان وجود نداشت.

او درباره کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری  ۱۴۰۰  گفت: البته نامزد شدن مهم نیست، زیرا هرکسی می‌تواند نامزد شود اما مهم رای آوردن است ؛ معتقدم که مجلس یازدهم نمونه بارزی از رقابت سیاسی جناح‌های اصولگرا ، اصلاح طلب و مستقل بود؛ به نظرم ما سه نامزد در انتخابات ریاست جمهوری خواهیم داشت که یکی اصلاح طلب، یکی مستقل و اصولگراست و همه این‌ها سعی می‌کنند در یکی از ائتلاف سیاسی با یکی از جناح‌ها پیروز انتخابات شوند؛ در غیر اینصورت به نظرم یک جناح سیاسی نمی‌تواند در عرصه رقابت موفق باشد و دولت آینده ائتلافی خواهد بود, البته بعید می‌دانم که لاریجانی با رای اصلاح طلبان بتواند رئیس جمهور شود و به نظرم عرصه رقابت ۱۴۰۰ با مستقلین و اصولگرایان خواهد بود.

کنعانی مقدم در پایان با اشاره به احتمال کاندیداتوری محمدجواد ظریف، خاطرنشان کرد: کاندیداتوری ظریف  احتمال بسیاری دارد و او یکی از گزینه‌های جدی اصلاح طلبان است؛ زیرا هم چهره بین المللی دارد و با سابقه وزارت خارجه هم او می‌تواند در مجامع بین المللی حرفی داشته باشد.

بچه مذهبی‌ها هم به سعید جلیلی رای نمی‌دهند

محمد مهاجری، رسانه‌ای سیاسی اصولگرا گفت: شاید بچه‌های مذهبی گوشه چشمی به سعید جلیلی داشته باشند، اما در نهایت آن‌ها هم به او رأی نمی‌دهند، زیرا در بزنگاه انتخابات آن‌ها هم متوجه می‌شوند که کشور به فردی احتیاج دارد که توانایی انجام وظایف ریاست‌جمهوری را داشته باشد.

او در ادامه تاکید کرد: احمدی‌نژاد در همان سال ۸۸ تمام شد و دیگر هیچ‌جایی در فضای سیاسی کشور ندارد و نخواهد داشت.

محمد مهاجری

مهاجری درباره دیگر افرادی که نام آنها به عنوان کاندیدا در ۱۴۰۰ مطرح است، بیان کرد: آقای جهانگیری به احتمال زیاد به انتخابات ریاست‌جمهوری وارد نمی‌شود برای آقای هاشمی هم زود است که ژست ریاست‌جمهوری به خود بگیرد.

این فعال رسانه‌ای اصولگرا با انتقاد از عملکرد اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان افراد زیادی که شاید حتی می‌توانستند به کشور خدمت کنند را به انحاء مختلف سوزاندند. هیچکس ضربه‌ای محکم‌تر از خود اصلاح‌طلبان به جریان اصلاحات نزد. مشکل اصلی آن‌ها پایگاه اجتماعی از دست رفته‌شان است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها