شعار زن، زندگی، آزاد‌ی اصلاً به مولوی عبدالحمید نمی‌آید

مولو‌ی عبدالحمید ارتجاعی‌ترین مواضع را نسبت به زنان دارد و با این وجود با هدف ضدیت با نظام اسلامی با شعار «زن، زندگی، آزادی» همسو می‌شود. اساساً باید گفت، شعار زن، زندگی، آزاد‌ی اصلاً به عبدالحمید نمی‌آید.

شعار زن، زندگی، آزاد‌ی اصلاً به مولوی عبدالحمید نمی‌آید

محمدحسن قدیری ابیانه در گفتگو با رو‌یداد۲۴ درباره مواضع مولوی عبدالحمید گفته «مولو‌ی عبدالحمید آشکارا با نظام زاویه گرفته و با نوع موضع‌گیری‌هایی که دارد، احترام خودش را از بین برده است. ایشان به جایی رسیده‌اند که پشت تریبون جمعه از بهائیت دفاع می‌کند و بدون که اینکه اشاره مستقیمی داشته باشد، آشکارا تجزیه‌طلب‌ها را تایید می‌کند.»

او ادامه داد: «مولو‌ی عبدالحمید ارتجاعی‌ترین مواضع را نسبت به زنان دارد و با این وجود با هدف ضدیت با نظام اسلامی با شعار «زن، زندگی، آزادی» همسو می‌شود که باید گفت، این حد از تناقض تعجب‌برانگیز است. ایشان به این سئوال پاسخ بدهد که کجا‌ها زنان را جدی گرفته است و اصلاً زنی الان در مسجد مکی مسئولیتی دارد و فعالیت می‌کند؟ اساساً باید گفت، شعار زن، زندگی، آزاد‌ی اصلاً به عبدالحمید نمی‌آید.»

 

قدیری ابیانه گفت: «نمی‌شود علیه نظام اسلامی موضع داشته باشد و به دامن عربستان و سعودی‌ها پناه ببرد و موضع حق به جانب بگیرد. یعنی یا باید با نظام اسلامی بود یا با آل‌سعود که متاسفانه عبدالحمید دومین گزینه را انتخاب کرده است. کسی شنیده یا به یاد دارد، ایشان درباره اعدام‌های صورت گرفته در عربستان حرفی بزند یا نکته‌ای را گوش زد کند؟

حتی وقتی ۸۱ نفر را در یک روز گردن زدند یا زنان را گردن زدند و به خاطر یک نقد، ده‌ها سال زندان کنند، ایشان حرفی زد؟ آقای عبدالحمید چرا وقتی خبر قتل ناجوانمردانه خاشقچی که دنیا را تکان داد، در همه جا پیچید چیزی نگفت و اعتراضی نکرد؟ چون ایشان بنا به دلیل‌هایی ترجیح را در همراهی با آل سعود می‌داند و به همین دلیل، بی قانونی و اعمال جنایات دولت عربستان او ناراحتش نمی‌کند.» این چهره اصولگرا درباره اینکه مولوی عبدالحمید مورد توجه اهل سنت است، گفت: «مولو‌ی عبدالحمید لیدر همهِ اهل سنت نیست. 

 

یعنی آن‌هایی که آگاه هستند، نه تنها ایشان را مرجع خود نمی‌دانند، بلکه رفتار‌های اعتراضی نسبت به رفتارش دارند. بخشی از مردم اهل سنت به خوبی می‌دانند که مواضع‌اش کاملاً ضد انقلابی است. اما از آنجایی که نمی‌توانیم از همه توقع آگاهی داشته باشیم، توصیه چیزی جز این نمی‌تواند باشد که نمازگزاران مسجد مکی باید حواس‌شان را به کل جمع کنند تا دچار خطای بزرگی نشوند. چرا که عبدالحمید این روز‌ها آشکارا بنای مقابله با نظام اسلامی را دارد و اگر مردم آنجا دقت نداشته باشند، امکان دارد، فریب بخورند. ایشان باید مواضع‌اش را با کتاب خدا هماهنگ کند تا از این طریق به جای همسویی با عربستان، به نظام اسلامی برگردد.»

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.