اعتراض طبق قانون حق یک ملت است 

اعتراض مردم در کمال احترام و آرامش بوده و هست و تاریخ گواه آن است.

باید مردم بیایند و حق خود را مطالبه کنند و به صورت مدنی و به دور از خشونت خواسته‌های خود را مطرح کنند. نباید از مطالبه گری و انتقاد ترسید.

 یادداشت کامبیز مهدیزاده در روزنامه آرمان:

امروز در اداره دولت جای عقلا خالی است. با محدود کردن و کنار گذاشتن افراد شایسته در انتخابات دوره گذشته واقعا چه انتظاری از جامعه داریم؟

 

امروز به جای عقلا افراد مبتدی و صفر کیلومتر آمده‌اند تا تازه مدیریت یاد بگیرند.باید از ظرفیت شایستگان و نخبگان در حل مشکلات ملی بهره برد.

 

با تفکر و گفتمان دهه ۵۰ و ۶۰ نمیتوان برای نسلی که از بدو تولد با فناوری و نوآوری سرکار دارد تصمیم گرفت.

 

مگر در زمان های گذشته فضای مجازی بود؟ اما مردم نارضایتی خود را به طریقی اعلام می کردند. شکر خدا که امروز این دسترسی ها در کشور وجود دارد. باید با دیده فرصت به آن نگاه کرد نه تهدید.

 

امروز به جای حزب در کشور باندهای سیاسی چپ و راست شکل گرفته است و فقط صحبت از این است که این برای دولت قبل است یا این چپی است یا راستی! پس جایگاه علم و کارآمدی کجاست؟  

 

باید مردم بیایند و حق خود را مطالبه کنند و به صورت مدنی و به دور از خشونت خواسته‌های خود را مطرح کنند. نباید از مطالبه گری و انتقاد ترسید.

 

امروز از  دولتی که میخواست یک میلیون مسکن در سال بسازد و در کشور یک میلیون شغل ایجاد کند، باید پرسید آن مسکن ها کجا هستند؟ نکند ساخت این مسکن ها مثل قیمت گوجه محله آقای احمدی نژاد شد.

 

با این تصمیم  شما نه تنها شغلی ایجاد نشد بلکه با فیلتر شدن شبکه های اجتماعی 10 میلیون کسب و کار در آستانه نابودی است.

 

باید جلو افراد تندرو و تریبون‌هایی که به  ورزشکاران، هنرمندان و نخبگان این کشور توهین می‌کنند را گرفت برخی از این افراد و رسانه‌ها به ظاهر انقلابی‌اند.

 

دولت ها در هر دوره ای باید روش های خود را در مدیریت کشور به روزکنند.

 

جوانی که تحصیل کرده و بیکار است طبیعی است به این وضع کاری خود معترض باشد.

 

چون کرسی‌های آزاد اندیشی در کشور وجود ندارد و محلی وجود ندارد که بالاخص جوانان صدای خود را به گوش مسئولان برسانند، جوانان احساس ناامیدی می‌کنند.

 

دغدغه بسیاری از معترضان معیشت است جوانانی که تصور می‌کنند آینده ای ندارند برای به دست آوردن زندگی مناسب و رفاه دنبال مطالبه گری هستند باید به جوانان احترام گذاشت.

 

باید با مردم صادقانه صحبت کرد، مردم می‌توانند گرسنگی و فقر را تحمل و سپری کنند اما حاضر نیستند به شان و شعور آن‌ها توهین شود. 

 

باید قانون اساسی کشور را به روز کرد و در آن بازنگری کرد. این قانون وحی منزل نیست که نشود آن را تغییر داد. باید به اصل ۱۷۷ عمل کنیم.

 

متاسفانه در زمان آقای احمدی نژاد احترام به بزرگان نظام از بین رفت. اردوکشی‌های خیابانی باب شد. تهمت و افترا و ادبیات کوچه و بازاری به سیاست ایران راه یافت  و امروز آثار آن را ملاحظه می‌کنیم.

 

اعتراض مردم در کمال احترام و آرامش بوده و هست و تاریخ گواه آن است. 

 

باید با همفکری کشور را اداره کرد. افرادی که دنبال تک صدایی در کشور هستند چه هدفی را دنبال میکنند؟

 

هیچکس به داد این سرزمین نخواهد رسید جز خودمان. دشمنان این سرزمین می‌خواهند ما به جای صحبت و به جای هم اندیشی روبروی هم بایستیم.

 

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها