احمدی نژاد می خواهد از نظام باج بگیرد

ممکن است احمدی نژاد خیال بازگشت به ریاست جمهوری را در سر داشته باشد که اینگونه سخن می گوید و جنجال درست می کند.

به گزارش مستقل آنلاین با وجود گذشت چندین سال از دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد، او همچنان بر سر زبان هاست و همچنان به سفرهای استانی خود ادامه می دهد.

احمدی‌نژاد در تلاش برای مطرح‌کردن خود و ماندگار بودن در سرخط خبری رسانه‌هاست. فرقی نمی‌کند بهانه‌اش نامه‌نگاری با پوتین و زلنسکی باشد یا طرح ادعای کرد و آذری‌بودن پیامبران.

 نُه سال از حضور احمدی‌نژاد در رأس دولت پایان یافته؛ اما سؤال اینجاست که چرا همانند دوره حضورش در پاستور جنجال‌سازی می‌کند؟ برخی بر این باور بوده و هستند که او به‌دنبال بازگشت به پاستور است و قصد باج‌گیری از نظام را دارد و می‌خواهد با چالش‌سازی برای ساختار‌های حاکمیتی در آینده انتخابات، به نفع خود عمل کند؛ اما گویا این بار کمربند انتحاری را بسته و بنا دارد سیاست همه یا هیچ را در قدرت دنبال کند.

احمدی‌نژاد طی روزهای اخیر در جمع هوادارانش در زنجان گفته بود که حضرت ابراهیم کرد و حضرت زرتشت آذری بوده‌اند. وی در ادامه با اشاره به تاریخ تمدن ایران بر این نقطه‌نظر خود تأکید می‌‌‌‌‌‌‌کند و با استفاده از علائق قومی و مذهبی مردم تلاش کرده تا بتواند روزنه‌ای در قلب مردم باز کند؛ اما سؤال این است که اصولاً اینکه پیامبران آیینی از کدام سرزمین برخاستند و به کدام کشور تعلق دارند چه موضوعی را ثابت می‌کند؟

البته این اولین بار نیست که احمدی‌نژاد و بهاری‌ها موضوعات مذهبی را دستمایه سیاست‌بازی‌های خود می‌کنند. آن‌ها در گذشته نیز بازی‌های متعددی در این باره به‌راه انداخته بودند که از جمله می‌توان به ادعای آنها درباره تلاش غرب برای دستگیری حضرت صاحب زمان و هشدار آن‌ها اشاره کرد.

دست و پا زدن برای ماندن در خط خبری رسانه‌ها

اگرچه اقدامات و رفتار‌های نسنجیده و تندروی‌های احمدی‌نژاد در گذشته تبعات سیاسی داخلی و بین‌المللی ناخوشایندی داشت؛ اما بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که او می‌کوشد تا بر خط خبری باقی مانده و برای دستیابی به اهداف آتی از خاطره‌ها به‌ویژه در میان نسل‌های جوان‌تر حذف نشود.

ازاین‌روست هر بار نسخه به‌روزشده از سیاست‌های جنجالی خود را رو می‌کند. یک روز تعریف و تمجید‌های دوازده سال گذشته مدل ایتالیایی از وی وایرال شبکه‌های اجتماعی می‌شود و روز دیگر انتقادات به شرایط و نحوه مدیریت در عرصه‌های مختلف کشور را در برنامه‌های خود می‌گذارد.

احمدی‌نژاد حذف می‌شود؟

اما گمانه‌زنی‌ها نیز از حذف احمدی‌نژاد به‌عنوان شاگرد دردسرساز از مجمع تشخیص مصلحت خبر می‌دهد. محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز دراین‌باره گفت: احمدی‌نژاد حرف‌هایی را می‌زند که خیلی مطابق با روال عادی سیاسیون نیست.

وی با اشاره به اینکه برخی از آقایان به‌دنبال این هستند که جنجال جدید راه بیفتد، افزود: آمدن و نیامدن را ساده تحلیل نکنید ممکن است که در مجمع یک زمان مصلحت‌های بزرگ‌تری وجود داشته باشد./قرن نو 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها