معرفی 18 فیلم برتر سال 2021 از نگاه کاربران سایت معتبر متاکریتیک

چند ماه از آغاز سال 2021 می‌گذرد و علاقمندان سینما چشم به راه فیلم‌های جدید امسال هستند. سایت معتبر متاکریتیک به انتخاب کاربرانش فهرستی از فیلم‌های اکران شده تا این تاریخ را اعلام کرده است.

 سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین: 

فیلم ROCKS

1. سنگ / Rocks

 • تاریخ اکران: 1 فوریه 2021

دختری نوجوان ناگهان متوجه می‌شود که برای مراقبت از خودش و برادر کوچک‌ترش مجبور به تلاش است.

2. پدر / The Father

 • تاریخ اکران: 26 فوریه 2021

 آنتونی 80 ساله است، مشغول شیطنت است و به‌تنهایی زندگی می‌کند و مراقبانی را که دخترش آن با اشتیاق معرفی می‌کند، طرد می‌کند. درحالی‌که داشتن کمک نیز برای او ضروری است. دخترش دیگر نمی‌تواند روزانه به ملاقات پدر بیاید و توانایی آنتونی در مورد واقعیت گره‌گشا است. همان‌طور که فرورفتگی او در خاطراتش را تجربه می‌کنیم، با این سؤال مواجه می‌شویم که آنتونی چقدر می‌تواند به هویت و گذشته خودش بچسبد؟ و اینکه دختر چگونه با غم از دست دادن پدرش کنار می‌آید؟

3. یهودا و مسیح سیاه / Judas and the Black Messia

 • تاریخ اکران: 12 فوریه 2021

فیلمی در ژانر جنایی و جاسوسی. خبرچین اف بی آی ویلیام اونیل (لاکیث استنفیلد) به حزب پلنگ سیاه ایلینویز نفوذ می‌کند و وظیفه دارد رهبران کاریزماتیک حزب، رئیس فرد همپتون (دانیل کالوویا) را تحت‌فشار بگذارد. اونیل که یک سارق حرفه‌ای است، از خطر دخالت همکار خود، نماینده ویژه روی میچل (جسی پلمنز) ابراز خطر می‌کند. قدرت سیاسی همپتون درست زمانی که عاشق دبورا جانسون (دومینیک فیش بک) می‌شود، رشد می‌کند. در همین حال، ماجرا چالشی نبردی برای روح اونیل به‌حساب می‌آید. آیا او با آدم‌های نیک همسو خواهد شد؟

Identifying Features فیلم

4. شناسایی ویژگی‌ها / Identifying Features

 • تاریخ اکران: 22 ژانویه 2021

فیلمی در ژانر ماجراجویانه. مگدالنای میان‌سال (مرسدس هرناندز) پس‌ازآنکه پسرش با یکی از دوستانش از شهرشان در گوآناجواتو برای عبور از مرز به ایالات‌متحده اقدام می‌کند، ارتباطش را با او از دست می‌دهد. ناامید از فهمیدن اینکه چه اتفاقی برای او افتاده است - و دانستن اینکه او حتی زنده است یا نه - او سفری خطرناک را برای کشف حقیقت آغاز می‌کند. در همین زمان، جوانی به نام میگل (دیوید ایلسکاس) که پس از اخراج از آمریکا به مکزیک بازگشته در این سفر با او همراه می‌شود.

5. آتلانتیس / Atlantis

 • تاریخ اکران: 22 ژانویه 2021

یک فیلم علمی تخیلی. اوکراین شرقی، سال 2025. صحرایی که برای سکونت انسان نامناسب است. آب کالای ارزشمندی است که توسط کامیون‌ها آورده می‌شود. دیواری در مرز در حال ساخت است. سرگئی، یک سرباز سابق، در انطباق خود با شرایط جدید مشکل دارد. او هنگام مأموریت لاله سیاه که به نبش قبر گذشته اختصاص دارد، با کاتیا ملاقات می‌کند. آن‌ها با هم سعی می‌کنند به‌نوعی زندگی عادی برگردند که در آن به آن‌ها اجازه داده شود دوباره عاشق شوند.

6. دو نفر از ما / Two of Us

 • تاریخ اکران: 5 فوریه 2021

یک فیلم در ژانر عاشقانه. دو زن بازنشسته، نینا و مادلین، برای دهه‌ها مخفیانه عاشق یکدیگر بوده‌اند. همه، از جمله خانواده مادلین، فکر می‌کنند که آن‌ها فقط همسایه هستند و در طبقه آخر ساختمان خود مشترکا زندگی می‌کنند. آن‌ها بین دو آپارتمان خود می‌آیند و می‌روند، از عاطفه و لذت زندگی روزمره مشترک لذت می‌برند تا اینکه یک اتفاق غیرقابل‌پیش‌بینی رابطه آن‌ها را برعکس می‌کند و دختر مادلین به‌تدریج از حقیقت میان آن‌ها آگاه می‌شود.

7. سنت مود / Saint Maud

 • تاریخ اکران: 29 ژانویه 2021

فیلمی در ژانر وحشت. مود، یک پرستار تازه آسایشگاهی، در مورد نجات روح بیمار در حال مرگ خود دچار وسواس می‌شود، اما نیروهای شوم گذشته تاریکش او را تهدید می‌کنند که به هدف مقدسش پایان می‌دهند.

The Reason I Jump فیلم

8. دلیل پرش من / The Reason I Jump

 • تاریخ اکران: 8 ژانویه 2021

بر اساس کتاب پرفروش از نائوکی هیگاشیدا، یک کاوش سینمایی همه‌جانبه از تنوع عصبی درباره تجربیات افراد مبتلا به اوتیسم از سراسر جهان. این فیلم بینش‌های افشاگرانه هیگاشیدا در مورد اوتیسم را که در سن 13 سالگی نگاشته شده است، با پرتره‌هایی صمیمی و قابل‌توجه از پنج جوان در هم می‌آمیزد و برای مخاطبان دریچه‌ای به‌سوی جهانی شدیداً حسی و طاقت‌فرسا، اما درمجموع شاد، باز می‌کند.

9. ساتور / Sator

 • تاریخ اکران: 9 فوریه 2021

یک فیلم ترسناک. در یک خانه جنگلی متروک که چیزی بیش از بقایای پوسیده گذشته ندارد، خانواده‌ای ازهم‌پاشیده با یک مرگ مرموز بیش از قبل ازهم‌پاشیده می‌شود. آدام، باراهنمایی یک حس ترس فراوان، به دنبال پاسخ می‌رود اما متوجه می‌شود آن‌ها تنها نیستند. حضور موجودی موذی به نام ساتور که خانواده او را مشاهده کرده و بر زندگی آن‌ها تأثیر گذاشته است.

10. شب پادشاهان / Night of the Kings

 • تاریخ اکران: 26 فوریه 2021

مرد جوانی به «لاماکا»، زندانی در وسط جنگل ایووریان فرستاده می‌شود که توسط زندانیان اداره می‌شود. بر اساس رسمی با بالا آمدن ماه سرخ، او توسط رئیس به‌عنوان «رومی» جدید تعیین می‌شود و باید برای سایر زندانیان داستانی تعریف کند. او با فهمیدن اینکه چه سرنوشتی در انتظار اوست، شروع به روایت زندگی عرفانی قانون‌شکن افسانه‌ای به نام «زاما کینگ» می‌کند و چاره‌ای ندارد جز اینکه داستان خود را تا پایین رفتن ماه طول بدهد.

11. آکاسا، خانه من / Acasă, My Home

 • تاریخ اکران: 15 ژانویه 2021

در بیابان دلتای بخارست، در یک مخزن متروکه آب درست در خارج از کلان‌شهر شلوغ، خانواده Enache طی دو دهه در هماهنگی کامل با طبیعت مشغول زندگی بودند، در کلبه‌ای در ساحل دریاچه می‌خوابیدند، ماهی را با دست می‌گرفتند و ریتم فصول را دنبال می‌کردند؛ اما هنگامی‌که این منطقه به یک پارک ملی عمومی تبدیل شد، آن‌ها مجبور می‌شوند زندگی نامتعارف خود را پشت سر بگذارند و به شهر نقل‌مکان کنند، جایی که میله‌های ماهیگیری با تلفن‌های هوشمند جایگزین می‌شود و بعدازظهرهای آزادشان هم‌اکنون در کلاس‌های مختلف می‌گذرد. خانواده درحالی‌که برای انطباق با تمدن مدرن و حفظ ارتباط خود با یکدیگر و خود تلاش می‌کنند، هرکدام شروع به سؤال درباره جایگاه خود در جهان می‌کنند و اینکه آینده آن‌ها چه خواهد بود.

Derek DelGaudio’s In & Of Itself فیلم

12. Derek DelGaudio’s In & Of Itself

 • تاریخ اکران: 22 ژانویه 2021

درک دل گوییدو داستان‌نویس و شعبده‌باز مفهومی تلاش می‌کند ماهیت واهی هویت را درک کند و به سؤال گول‌زننده و ساده «من چه کسی هستم» پاسخ دهد.

13. شکارچیان ترافل / The Truffle Hunters

 • تاریخ اکران: 5 مارس 2021

در اعماق جنگل‌های پیمونت ایتالیا، تعداد انگشت‌شماری از مردان هفتاد یا هشتادساله، به دنبال قارچ سفید نادر و گران‌قیمت آلبا می‌روند - که تا به امروز در برابر تمام تلاش‌های علم مدرن برای کشت مقاومت کرده است. آن‌ها با یک فرهنگ و آموزش پنهانی که طی نسل‌ها منتقل می‌شود با هدایت بینی سگ‌های عزیز و ماهر خود آشنا می‌شوند. آن‌ها روش ساده‌تر و آهسته‌تری از زندگی را در پیش می‌گیرند، هماهنگ با حیوانات وفادار و سرزمینی به‌غایت کامل. آن‌ها دیگر به تلفن همراه یا اینترنت دسترسی ندارند و به‌جای آن غذا و نوشیدنی خود را با دست تهیه می‌کنند و ارتباطات و اجتماع حضوری را در اولویت قرار می‌دهند. تقاضا برای قارچ سفید سال‌به‌سال افزایش می‌یابد و عرضه به دلیل تغییرات آب و هوایی، جنگل‌زدایی کم می‌شود و اسرار شکارچیان ترافل بیش از هر زمان دیگری موردتوجه قرار می‌گیرد. بااین‌حال، همان‌طور که به‌زودی مشخص می‌شود، این مردان مسن ممکن است چیزی بسیار ارزشمندتر از این کالای پرطرفدار داشته باشند: رمز و راز زندگی غنی و پرمعنا.

14. جاده ماندالی / The Road to Mandalay

تاریخ اکران: 12 ژانویه 2021

دو مهاجر برمه‌ای در جستجوی زندگی جدید در تایلند از جنگ داخلی کشورشان فرار می‌کنند. آن‌ها با یافتن کار، تلاش خود را معطوف به اخذ کارت شناسایی تایلندی می‌کنند. بااین‌حال، وقتی به این هدف دست می‌یابند، رابطه میانشان دچار مشکلان جدی می‌شود.

15. شروع / Beginning

 • تاریخ اکران: 29 ژانویه 2021

در یک شهرستان رخوت‌آلود، یک جامعه یهودی توسط یک گروه افراطی موردحمله قرار می‌گیرد. در بحبوحه این درگیری، دنیای آشنای یانا، همسر رهبر جامعه، به‌آرامی خراب می‌شود. نارضایتی درونی یانا وقتی تلاش می‌کند تا خواسته‌هایش را درک کند بیشتر می‌شود.

My Little Sister فیلم

16. خواهر کوچک من / My Little Sister

 • تاریخ اکران: ژانویه 2021

 لیزا که زمانی نمایشنامه‌نویس درخشانی بود، دیگر نمی‌نویسد. او با خانواده‌اش در سوئیس زندگی می‌کند، اما قلبش در برلین باقی مانده و برای برادر دوقلوی خود Sven، بازیگر مشهور تئاتر، می‌تپد. ازآنجا که Sven از یک نوع لوسمی تهاجمی رنج می‌برد، رابطه بین آن‌ها حتی نزدیک‌تر شده است. لیزا نمی‌خواهد این ضربه سرنوشت را بپذیرد، او تمام تلاش خود را می‌کند تا Sven را به صحنه نمایش برگرداند. او برای نیمه دیگر زندگی‌اش هر چیز دیگری غافل می‌شود و حتی خطر از دست دادن همسرش را نیز پیش رو دارد. ازدواج او به هم ریخته است، اما لیزا فقط به برادرش نگاه می‌کند که عمیق‌ترین آرزوهای او را منعکس می‌کند و تمایل به خلاقیت را بیدار می‌کند تا دوباره احساس کند زنده است.

17. ببر سفید / The White Tiger

 • تاریخ اکران: 13 ژانویه 2021

بالرام هالوائی (آدارش گوراو) روایتگر حماسه طنزآمیز تبدیل‌شدن از یک روستایی فقیر به کارآفرینی موفق در هند مدرن است. قهرمان جوان حیله‌گر و جاه‌طلب ما به دنبال رانندگی برای اشوک (راجکومار رائو) و پینکی (پریانکا چوپرا جوناس) است که به‌تازگی از آمریکا بازگشته‌اند. جامعه بالرام را به‌عنوان خادم آموزش داده است، بنابراین او خود را وقف ارباب ثروتمند خود می‌کند؛ اما یک‌شب متوجه خیانت ‌آن‌ها و عمق توطئه‌ای می‌شود که آن‌ها برای نجات خود و به دام انداختن او به راه انداخته‌اند. نها در آستانه از دست دادن همه‌چیز، بالرام علیه یک سیستم فاسد و نابرابر قیام می‌کند و به یک قهرمان تبدیل می‌شود. اقتباسی از کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز و رمان برنده جایزه Man Booker. 2008

18. ماهی کوچک / Little Fish

 • تاریخ اکران: فوریه 2021

ماهی کوچک در بحبوحه یک اپیدمی جهانی باز می‌شود: بیماری عصبی التهابی، یک بیماری شدید و سریع مانند آلزایمر که در آن خاطرات افراد ناپدید می‌شود. زن و شوهر جود ویلیامز (جک اوکانل) و اما رایرسون (اولیویا کوک) با واقعیت‌های NIA دست‌وپنجه نرم می‌کنند و با ملاقات این دو و شکوفا شدن روابطشان، با نگاهی اجمالی از گذشته عجین می‌شوند؛ اما هرچه کنترل NIA در جامعه بیشتر شود و مرزهای گذشته و حال را محو کند، دانستن اینکه چه چیزی درست است و چه نادرست دشوارتر می‌شود.

منبع: متاکریتیک

ترجمه و تالیف: سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین

‍‍‍
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها