35 حقیقت جذاب درباره زندگی رابرت پتینسون خون‌آشام جذاب سینمای هالیوود

آیا معرفی رابرت پتینسون به مقدمه نیاز دارد؟ هنگامی‌که صحبت از رباینده قلب‌ها در اوایل دهه 2000 می‌شود، نام پتینسون یک قسمت مهم از تاریخ هالیوود به شمار می‌آید.

 

رابرت پتینسون 2

سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین: این بازیگر انگلیسی که به خاطر بازی در نقش ادوارد کالن در مجموعه فیلم‌های «گرگ‌ومیش» نمایش به یادگار مانده است، به یکی از جالب‌ترین و جنجالی‌ترین شخصیت‌های مشهور در سینما تبدیل شده است. از ادعای تحقیرآمیزی درباره چگونگی بدل شدنش به یک ستاره سینما تا رابطه سوزان خارج از پرده سینما با کریستن استوارت، بازیگر نقش اول گرگ‌ومیش. پتینسون از زمان حضورش در هالیوود تاکنون همواره توجهان زیادی را به‌سوی خود جلب کرده است.

همان‌طور که پتینسون مدام باله‌ای خود را به سمت فیلم‌های عجیب‌وغریب - و داستان‌های عجیب‌وغریب هالیوود باز می‌کند - هنوز چیزهای زیادی برای دانستن در مورد این خون‌خوار خیالی سابق وجود دارد. شما نیز دندانه‌ای نیش خود را به این 35 واقعیت خیره‌کننده در مورد رابرت پتینسون تیز کنید.

1. مسخره‌بازی درباره آسیب‌های کودکی ممنوع

رابرت پتینسون داستانی درباره دوران کودکی‌اش در مورد دیدن مرگ یک دلقک سیرک از نزدیک از خودش درآورد. وی این کار را هنگام تبلیغ فیلم «آب برای فیل‌ها»، در برنامه Today انجام داد. هنگام اعتراف به جعلی بودن ماجرا، تمام آنچه پتینسون در دفاع از خود می‌گفت این بود: «نمی‌دانم چرا آن را گفتم!»

2. اخراج پتینسون از مدرسه

رابرت پتینسون در سن 12 سالگی از مدرسه خصوصی خود در انگلیس اخراج شد. او هرگز دلیل این موضوع را فاش نکرده است.

3. یک روز موفق هستید، روز دیگر نه.

پس از اخراج از مدرسه خصوصی، پتینسون از 12 تا 16 سالگی کار پردرآمد مدلینگ را آغاز کرد. وی دلیل این کار را «پسر بودن بیش‌ازحد» می‌داند. پتینسون ادعا می‌کند هنگامی‌که شروع به مدلینگ کرد «ظاهر مردانه‌اش» عالی بود. اما پس از مدتی به‌تدریج پایان پیشنهاد‌های کار کمتر شد.

4. شیرجه رفتن عمیق به داخل شهرت

سکوی پرتاب واقعی پتینسون در سینما بازی در نقش سدریک دیگوری در «هری پاتر و جام آتش» بود. بر اساس گفته او در مصاحبه‌ای، این نقش دقیقاً همان‌جایی بود که او یاد گرفت چگونه غواصی کند.

5. پتینسون و زبان عشق

او به زبان فرانسوی صحبت می‌کند. به گفته خودش، مهارت‌های فرانسه‌دوستی او چندان هم بد نیست.

رابرت پتینسون

6. درد را دوست دارم

او در اولین شلیک خود در فیلم گرگ‌ومیش خود را مصدوم کرد. به گفته خودش، «من شیرین‌کاری نمی‌کردم. من فقط سعی داشتم کریستن استوارت را تحویل بگیرم و تقریباً عضله همسترینگ را پاره کردم زیرا به‌اندازه کافی حرکت اسکات انجام نداده بودم.»

7. نمی‌توان به این دست‌ها اعتماد کرد

رابرت پتینسون مانند ادوارد کالن دارای اندام درشتی است. این بازیگر انگشتان دو مفصلی دارد که از آن به‌عنوان دروازه‌بان در فوتبال انگلیسی استفاده می‌کند. او همچنین سه بار بینی خود را در زمین شکسته است.

8. چه تعطیلاتی؟

بین فیلم دوم و سوم گرگ‌ومیش، پتینسون فقط سه روز مرخصی گرفت و به‌سرعت سر فیلم بعدی خود «مرا به یاد بیاور» رفت.

9. آیا کالری بچه‌ها کم است؟

یک‌بار سر صحنه فیلم یکی از اعضای تدارکات گروه، فرزند خود را که طرفدار پتینسون بود را آورد و از راو خواست تا با او عکس یادگاری بگیرد. به نقل از پتینسون، آن بیرون «عکسی از من که سر بچه‌ای را گاز می‌گیرم» وجود دارد. اما چون ادوارد «گیاهخوار» است، بنابراین این موضوع چندان نباید اشکالی داشته باشد.

رابرت پتینسون 6

9. رابرت پتینسون و کریستین استوارت

در آن زمان، رابطه رابرت پتینسون و کریستین استوارت یک راز آشکار کم صحبت شده در هالیوود بود. این دو نفر از سال 2008 در صحنه سریال گرگ‌ومیش شروع به برقراری رابطه کردند، اما رابطه آن‌ها تا سال 2010 عمومی نشد، پس‌ازاینکه این زوج در تعطیلات در یک جزیره در سواحل انگلیس با هم دیده شدند.

10. به نظر می‌رسد که ما یک برنده داریم

در سال 2009، پتینسون توسط "Vanity Fair" به‌عنوان «خوش‌تیپ‌ترین مرد جهان» اعلام شد. آنجلینا جولی هم در آن سال برای «زیباترین زن جهان» برنده شد، بنابراین رقابت به‌وضوح سخت بوده است.

11. شما گرم و سرد هستید

این بازیگر دوست قدیمی خواننده کیتی پری است. او جز اشخاصی بود که پتینسون را در جریان اعلام عمومی جدایی‌اش با کریستن استوارت قرار داد.

12. پتیسون و عقده ادیپ

در یک صحنه حذف‌شده، رابرت پتینسون در نقش Vaness Fair (2004) در نقش پسر ریس ویترسپون بازی کرد. سال‌ها بعد، او دوست داشتن او را در فیلم Water for Elephants (2011) ادامه داد.

13. برای این‌یکی شمع روشن کنید

در میان مجموعه مجسمه‌های مومی موزه مادام توسو در حال حاضر مجسمه‌ای به‌اندازه رابرت پتینسون وجود دارد که برای تمام نیازهای شما در عکس گرفتن با پتینسون کافی است.

رابرت پتینسون 7

14. سیارکی به نام پتینسون

در سال 2014 یک سیارک به نام رابرت پتینسون نام‌گذاری شد. یک ستاره‌شناس روسی این سیارک را کشف کرد و بلافاصله نام آن را "246789 Pattinson" گذاشت.

15. تربیت موسیقیایی پتینسون‌ها

اجرا بخشی از تربیت خانوادگی پتینسون است. خواهرش، خواننده و نوازنده انگلیسی، لیزی پتینسون خود از 4 و 5 سالگی به ترتیب دروس پیانو و گیتار کلاسیک را می‌گذراند. در واقع، اولین گروه پتینسون، با نام «دختران بد»، در صحنه کافه‌ای در لندن برنامه اجرا کردند.

16. پتیسنون رانندگی بلد نبود

پتینسون در نقش گرگ‌ومیش ادوارد در گرگ‌ومیش در اصل نمی‌توانست رانندگی کند. او برای به دست آوردن مهارت رانندگی با ولوو، یک دوره 10 ساعته در زمینه کارکرد وسایل نقلیه موتوری در محل فیلم‌برداری گذراند.

17. ترحم قدرتمندترین جادو است

پتینسون او در اولین نمایش افتتاحیه فیلم Vanity Fairt شرکت کرد درحالی‌که خبر نداشت صحنه‌های بازی او از فیلم حذف شده است. خوشبختانه مسئول انتخاب بازیگران دچار عذاب وجدان شد و قرار آزمون بازیگری دیگری برای او گذاشت که تبدیل به نقش سدریک دیگوری در فیلم هری پاتر و جام آتش شد که دومین نقش مشهور او به شمار می‌رود.

رابرت پتینسون 4

18. موفقیت در لحظه آخر

درست قبل از اینکه پتینسون در گرگ‌ومیش مشغول به کار شود فکر این بود که کلاً بازیگری را کنار بگذارد. باوجود اینکه بازی او در فیلم هری پاتر و جام آتش موفق بود اما او هنوز در یافتن کار با مشکل روبرو بود. برنامه‌های جایگزین وی شامل بازگشت به مدرسه برای تبدیل‌شدن به یک سخنران سیاسی یا بازگشت به موسیقی بود.

19. مخالفت تماشاگران با بازی پتیسون در نقش ادوارد کالن

به‌سختی می‌توان شخصیت ادوارد کالن را بدون رابرت پتینسون متصور شد، اما بسیاری از طرفداران فیلم گرگ‌ومیش ظاهراً می‌توانستند. در واقع، هزاران نفر از آن‌ها: هنگامی‌که پتینسون برای اولین بار برای بازی در گرگ‌ومیش انتخاب شد، بیش از 75000 نفر دادخواستی امضا کردند تا او را از بازی در نقش ادوارد محبوبشان منع کند.

20. توقف کنید یا ادوارد شلیک می‌کند

خون‌آشام سابق چگونه استرسش را از بین می‌برد؟ اگر رابرت پتینسون باشید برای رفع استرس به اداره پلیس لس‌آنجلس تیراندازی می‌کنید. این سرگرمی عجیب‌وغریبی است، اما کاری است که او اذعان دارد مرتباً انجام می‌دهد.

21. نام من را به زبان نیاور

رابرت پتینسون از اینکه "R-Patz" نامیده شود متنفر است. از وی نقل شده است که می‌خواهد هرکسی را که از این نام مستعار استفاده می‌کند «خفه» کند.

رابرت پتینسون 5

22. سرعت خود را کم کنید

قبل از اخراج او در سن 12 سالگی از مدرسه، پتینسون در 6 یا 7 سالگی به دلیل همراه آوردن حلزون در یک جعبه مدتی از مدرسه تعلیق شد.

23. زمان نمایش است

پتینسون بازیگری از قضا در تئاتر آغاز کرد. بازی او در نمایشی تولید شرکت تئاتر بارنز موردتوجه قرار گرفت و سپس به بازی در فیلم Tess of the d’Urbervilles پرداخت.

28. پیشنیه جذاب والدین پتینسون

والدین پتینسون خودشان شغل جالبی دارند. پدرش ریچارد از طریق واردات اتومبیل‌های قدیمی از ایالات‌متحده امرارمعاش می‌کرد، درحالی‌که مادر پتینسون، کلر، در یک آژانس مدلینگ کار می‌کرد.

29. شما حق‌دارید که زیاده‌روی کنید

درحالی‌که او در نقش یک پسر بد خون‌آشام مشهور است پتینسون خودش عاشق نوع دیگری از «پسرهای بد» است: پلیس برنامه تلویزیونی موردعلاقه او است.

30. به پریشانی بله بگویید

درحالی‌که آن پتینسون و کریستین استوارت با هم در رابطه بودند پتینسون بارها این سؤال را از کریستن استوارت پرسید کرد. این مورد توسط استوارت تأیید شد که گفت، «منظورم این است که من نمی‌دانم او چقدر جدی بود، اما بله.»

رابرت پتینسون 3

31. استعداد موسیقایی پتینسون

موسیقی رابرت پتینسون چنان کاترین هاردویک کارگردان گرگ‌ومیش را تحت تأثیر قرار داد که به معنای واقعی کلمه گریه کرد.

32. این لگن پهن دروغ نمی‌گوید

حتی ادوارد کالن هم ایراداتی دارد. یا حداقل، بازیگری که نقش او را بازی می‌کند. رابرت به خاطر «لگن پهن» خود مشهور است. کار به جایی می‌رسد که او به‌طور کامل در استخر لباس خود را درنمی‌آورد زیرا درباره این موضوع احساس ناامنی دارد.

33. پتینسون و تبلیغ لباس زیر

پتینسون در دوران مدلینگ خود در یک تبلیغ لباس زیر ژاپنی بازی کرد. این عکس‌ها حالا کجا هستند؟

34. خون و پشیمانی

اکنون نفرت آشکار رابرت پتینسون از فیلم «گرگ‌ومیش» عملاً یک الگوی رفتاری است. او نه‌تنها گفته است که ادوارد در زندگی واقعی «قاتل تبر به دست» بوده است، بلکه پتینسون خواندن کتاب را نیز توصیف کرده و فکر کرده است «قرار نبوده است منتشر شود.»

35. حس کریستن استوارت در مورد رابطه با پتینسون

احساس کریستن استوارت در مورد رابطه‌اش با پتینسون چگونه بود؟ با نگاهی به گذشته او گفت که این احساس بد را برای او ایجاد می‌کند. که فشار عمومی طرفداران به بازیگر زن وارد شد نه مرد. او اعتراف کرد، «مردم اکیداً دوست داشتند من و راب در کنار هم باشیم تا رابطه ما به کالا تبدیل شود. این دیگر زندگی واقعی نبود. و این برای من ناخوشایند بود. این‌طور نیست که من می‌خواهم آنچه را که هستم پنهان کنم یا هر کاری را که در زندگی‌ام انجام می‌دهم پنهان کنم. این به این دلیل است که من نمی‌خواهم بخشی از یک داستان برای سرگرمی مردم باشم.»

منبع: factinate

ترجمه و ویرایش: سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین

 

‍‍‍
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها