واحد خردایش شماره ۲ گل‌گهر، بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه

مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به همراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت از واحد خردایش شماره دو شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر بازدید نمود.

واحد خردایش شماره ۲ گل‌گهر، بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، واحد خردایش شماره ۲ گل‌گهر به عنوان بزرگترین مدار خردایش سنگ شکنی خاورمیانه در سال «جهش تولید» در مرحله پیش راه‌اندازی و شروع تست با بار قرار دارد.

این واحد با هدف تامین خوراک خطوط فرآوری تعریف گردیده است. این پروژه شامل خردایش سنگ آهن معدن شماره ۳ و انتقال محصول مذکور به کارخانه های کنسانتره گل گهر می باشد.

ظرفیت این پروژه ۴۲۵۰ تن در ساعت معادل ۱۵ میلیون تن در سال بوده که البته انتظار می‌رود تولید سنگ خرد شده توسط این سنگ‌شکن در سال باشد.

طبق قرارداد سرمایه اجرای این پروژه در بخش ریالی معادل ۸۹ میلیارد تومان و در بخش ارزی شامل ۳۵ میلیون یورو با تکنولوژی خردایش اولیه و ثانویه (تیسن کروپ آلمان) و در بخش مهندسی و اجرا کنسرسیومی متشکل از فکورصنعت و آسفالت طوس صورت پذیرفته است.

اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده محصول تولیدی در پی خواهد داشت. 

این پروژه ایجاد اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر در زمان احداث و همچنین فراهم ساختن بستری جهت ایجاد اشتغال ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زمان بهره‌برداری کارخانه را به همراه داشته و خواهد داشت.

همچنین عصر دیروز مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با خانم مهندس شاکری مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان کرمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، در این دیدار پیرامون آخرین اقدامات و برنامه‌های انجام شده در حوزه محیط‌ زیست توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر بحث و تبادل نظر شد.

همچنین برنامه عملیاتی ۴ ساله محیط زیست شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر مطرح و مقرر گردید در قالب طرح جامع محیط زیست منطقه گل‌گهر ارائه و اجرایی گردد.

طرح پژوهشی حذف ضریب تصحیح آلایندگی کارخانه گندله سازی شماره ۲ نیز در این جلسه مطرح شد و مورد موافقت طرفین قرار گرفت. 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها