بلومبرگ: صادرات نفت ایران همچنان در حال افزایش، و بیش از ۲ میلیون بشکه است

میزان صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، افزایش یافته و در ۲۰ روز اول آگوست، روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر شده است

بلومبرگ: صادرات نفت ایران همچنان در حال افزایش، و بیش از ۲ میلیون بشکه است

میزان صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا افزایش یافته و روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر می شود

 

بلومبرگ با استناد به داده‌های شرکت تانکر ترکرز که وظیفه رصد حرکت نفت‌کش‌ها را در آب‌های بین‌المللی بر عهده دارد، اعلام کرد: میزان صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، افزایش یافته و در ۲۰ روز اول آگوست، روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر شده است.

 

بر اساس این گزارش، گزارش‌های رسیده از صادرات نفت ایران به کشورهای خارجی نشان از افزایش صادرات این محصول در هفته‌های اخیر دارد و این روند خشم آمریکایی‌ها را برانگیخته است. چرا که این روند در صادرات نفت اوپک تاثیر منفی خواهد گذاشت و عربستان و روسیه هم واکنش نشان خواهند داد.

 

منابع غربی در گزارش‌های خود به این موضوع تاکید دارند که ایران اکثر نفت خود را به کشور چین ارسال می‌کند زیرا کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی به تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا پایبند هستند.

این شرکت ادعا می‌کند داده‌های موجود را از تصاویر ماهواره‌ای کسب کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها