پایان قرنطینه و محدودیت در اروپا

چندین کشور عضو اتحادیه اروپا لغو قرنطینه و دیگر محدودیت‌های کرونایی را با احتیاط و به صورت تدریجی آغاز کرده‌اند.

در فرانسه از روز دوشنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) ممنوعیت یک ماهه سفرهای با فاصله بیشتر از ۱۰ کیلومتر از منزل و نیز سفرهای بین استانی برداشته شده و مدارس در مقاطع دبیرستان و کولژ (معادل راهنمایی قدیم ایران) بازگشایی شدند. با این حال مقررات منع رفت و آمد شبانه همچنان برقرار است.بر پایه تصمیم دولت فرانسه قرار است از ۱۹ مه، کافه‌ها و رستوران‌ها تنها برای پذیرایی در فضای باز یا تراس بازگشایی شده و موزه‌ها، سینماها، تئاترها و سالن‌های کنسرت نیز تحت شرایط خاص از آن زمان مجاز به بازگشایی خواهند بود.

در یونان محدودیت‌های متعددی که از ماه نوامبر در حال اجرا بود، روز دوشنبه پایان یافت و از این پس رستوران‌ها و کافه‌ها مجاز به ارائه سرویس به مشتریان در خارج از منزل‌شان هستند.قرار است مشاغل و خدمات مرتبط با جهانگردی از ۱۵ مه(چهارشنبه 15 اردیبهشت) دوباره آغاز به کار کنند.

در هلند نیز مقررات منع و رفت و آمد شبانه که از ماه ژانویه آغاز شده بود، بالاخره در روز چهارشنبه حذف شد. محدودیت‌های کرونایی در هلند مخالفان زیادی داشت و در چندین مورد به شورش و درگیری خشونت‌آمیز با پلیس در ماه‌های گذشته انجامید.شهروندان هلندی از روز چهارشنبه گذشته اجازه یافتند بدون تعیین وقت قبلی برای خرید به فروشگاه‌های لوازم «غیر ضروری» بروند. با این حال تعداد مشتریان این فروشگاه‌ها هنوز اندک است.

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها