جزئیات اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران جزییات اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در استان را همسو با اجرای طرح ممنوعیت تردد در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی اعلام کرد و هشدار داد که با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی مازندران جزییات اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در استان را همسو با اجرای طرح ممنوعیت تردد در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی اعلام کرد و هشدار داد که با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.

اعتمادآنلاین| فرمانده انتظامی مازندران جزییات اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در استان را همسو با اجرای طرح ممنوعیت تردد در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی اعلام کرد و هشدار داد که با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.
 

محدودیت‌های تردد بین شهری در استان را همسو با اجرای طرح ممنوعیت تردد در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی اعلام کرد و هشدار داد که با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردارمرتضی میرزایی گفت: با توجه به کارشناسی‌های انجام‌شده توسط مسئولان بهداشت و درمان مبنی بر تردد‌ها و تجمعات غیرضروری به عنوان یکی از دلایل اصلی شیوع بیماری کرونا، برنامه‌ریزی برای اعمال محدودیت‌های جدید تردد در سطح استان آماده اجرا شده است.

وی با اعلام اینکه براساس دستورالعمل‌های بهداشتی و پلیس راهور ناجا، این محدودیت‌ها در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی به اجرا گذاشته خواهد شد، افزود: در مازندران شهرستان‌ها آمل، بهشهر و ساری دارای وضعیت قرمز و سایر شهرستان‌ها دارای وضعیت نارنجی هستند.

سردار میرزایی با بیان اینکه این محدودیت‌ها از روز شنبه به اجرا درخواهد آمد، گفت: در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرهای دارای وضعیت نارنجی این خودروها در هر ۲۴ ساعت ماندگاری مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و در صورت ورود به شهرهای دارای وضعیت قرمز در هر ۲۴ ساعت ماندگاری مبلغ یک میلیون تومان جریمه می شوند.

وی افزود: ورود و خروج وسایل نقلیه غیر بومی به شهرهایی با وضعیت زرد عادی است و در صورت ورود وسایل نقلیه بومی شهرهای با وضعیت زرد به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز این خودروها نیز جریمه می شوند.

سردار میرزایی با بیان این که محدودیت شامل خودرو‌های امدادی و درمانی، انتظامی، حمل بار و مسافر نمی‌شود، گفت: ممنوعیت‌های تعیین شده برای کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل سکونت آنها با محل کار آن‌ها در یک نقطه قرار ندارد، هموطنانی که نوبت عمل جراحی دارند و افرادی که دارای احضاریه زمان حضور در موعد مقرر تعیین شده می باشند با ارائه مدارک مثبته اعمال نخواهد شد.

وی افزود: سایر خودروهایی که دارای ممنوعیت تردد نمی‌باشند، باید برای تردد در شهرهای فاقد کنارگذر و یا کمربندی از معابر شهری ویژه که برای این منظور در نظر گرفته شده بدون هرگونه توقف در طول مسیر اقدام کنند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به این که برابر ابلاغیه صادره از سوی قرارگاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا، اعمال این قوانین فقط ویژه مبادی ورودی شهر‌های قرمز و نارنجی بوده و هیچ‌گونه اعمال قانونی در خروجی شهرها صورت نمی‌پذیرد، بیان داشت: افرادی که به دلایل مختلف نیاز مبرم و ضروری به تردد در این شهرستان‌ها دارند می توانند با مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به دریافت مجوز تردد اقدام کنند.

 

منبع: انتخاب

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها