چرا بعضی از افراد همیشه خسته اند؟

احساس خستگی به طور منظم بسیار رایج است. در حقیقت، تقریباً یک سوم نوجوانان سالم ، بزرگسالان و افراد مسن از احساس خواب آلودگی یا خستگی ابراز گلایه می کنند.

چرا بعضی از افراد همیشه خسته اند؟

خستگی یک علامت شایع چندین بیماری جدی است ، اما در بیشتر موارد ناشی از عوامل ساده شیوه زندگی است.خوشبختانه ، اینها اغلب موارد آسان برای رفع هستند.

در این مقاله چند دلیل احتمالی که همیشه خسته اید ذکر شده و راه هایی برای بازگرداندن انرژی خود را ارائه می دهد.

1. مصرف کربوهیدراتهای بسیار تصفیه شده

کربوهیدراتها می توانند منبع سریع انرژی باشند. هنگامی که آنها را می خورید ، بدن شما آنها را به شکر تجزیه می کند ، که می تواند برای سوخت استفاده شود.

با این حال ، خوردن زیاد کربوهیدرات تصفیه شده در واقع می تواند باعث شود شما در طول روز احساس خستگی کنید.

هنگامی که قند و کربوهیدراتهای فرآوری شده مصرف می شوند ، باعث افزایش سریع قند خون شما می شوند. این نشانگر لوزالمعده شما برای تولید مقدار زیادی انسولین است تا بتواند قند را از خون و سلولهای شما خارج کند.

مصرف کربوهیدرات تصفیه شده می تواند منجر به عدم ثبات قند خون شود ، که می تواند احساس خستگی کند. در عوض ، غذاهای کامل را انتخاب کنید که حداقل بر قند خون شما تأثیر بگذارد.

2. سبک زندگی بی تحرک

عدم تحرک می تواند علت اصلی کم انرژی شما باشد.

اما بسیاری از افراد می گویند که از ورزش کردن خیلی خسته شده اند.

در حقیقت ، در یک مطالعه اخیر ، عدم ورزش نکردن رایج ترین دلیل بود که افراد میانسال و بزرگتر مدام احساس خستگی دارند .

یک دلیل می تواند سندرم خستگی مزمن (CFS) باشد که به طور روزانه با خستگی شدید و غیر قابل توضیح مشخص می شود.

تحقیقات نشان می دهد افراد مبتلا به CFS تمایل به سطح مقاومت و استقامت کم دارند ، که این امر توانایی ورزش آنها را محدود می کند. با این حال ، یک بررسی از جمله بیش از 1500 نفر نشان داد که ورزش ممکن است باعث کاهش خستگی در افراد مبتلا به CFS شود .

تحقیقات همچنین نشان داده است که ورزش کردن می تواند باعث کاهش خستگی در افراد سالم و افراد مبتلا به سایر بیماری ها مانند سرطان شود. علاوه بر این ، حتی افزایش حداقل فعالیت بدنی به نظر می رسد مفید باشد .

برای افزایش سطح انرژی خود ، رفتارهای کم تحرک را جایگزین رفتارهای فعال کنید. به عنوان مثال ، به جای نشستن در هر زمان ممکن ، بایستید ، پله ها را به جای آسانسور بروید و به جای رانندگی در مسافت های کوتاه قدم بزنید.

کم تحرک بودن می تواند منجر به خستگی در افراد سالم و همچنین افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن یا سایر مشکلات سلامتی شود. فعال تر بودن می تواند به افزایش سطح انرژی کمک کند.

3. عدم خواب کافی با کیفیت بالا

عدم خواب کافی یکی از بارزترین علل خستگی است.

بدن شما هنگام خواب کارهای زیادی انجام می دهد ، از جمله حافظه را ذخیره کرده و هورمون هایی را تنظیم می کند که میزان متابولیسم و ​​سطح انرژی شما را تنظیم می کنند .

بعد از یک شب خواب با کیفیت ، معمولاً وقتی از خواب بیدار می شوید احساس طراوت ، هوشیاری و انرژی می کنید.

طبق آکادمی آمریکایی پزشکی خواب و انجمن تحقیقات خواب ، بزرگسالان به طور متوسط ​​به هفت ساعت خواب در شب برای سلامتی مطلوب نیاز دارند .

نکته مهم این است که خواب باید آرامش بخش و بی وقفه باشد تا بتوانید مغز شما در هر پنج مرحله از هر چرخه خواب طی .

به نظر می رسد علاوه بر خواب کافی ، حفظ روال منظم خواب نیز به جلوگیری از خستگی کمک می کند.

علاوه بر این ، چرت زدن ممکن است به افزایش سطح انرژی کمک کند. نشان داده شده است که چرت زدن ، خستگی خلبانان را که اغلب به دلیل ساعات طولانی کار و تأخیر جت ، خستگی را تجربه می کنند ، کاهش می دهد.

برای بهبود میزان و کیفیت خواب خود ، هر شب تقریباً در یک زمان به رختخواب بروید ، قبل از خواب استراحت کنید و در طول روز فعالیت زیادی داشته باشید.

با این حال ، اگر شما با خوابیدن مشکل دارید و گمان می کنید که دچار اختلال خواب هستید ، در مورد ارزیابی خوابتان توسط یک متخصص با پزشک خود صحبت کنید.خواب ناکافی یا بی کیفیت از دلایل عمده خستگی است. دریافت چندین ساعت خواب بی وقفه به بدن و مغز شما امکان شارژ مجدد را می دهد و به شما این امکان را می دهد که در طول روز احساس انرژی کنید.

4- حساسیت غذایی

حساسیت های غذایی یا عدم تحمل به طور معمول باعث ایجاد علائمی مانند بثورات ، مشکلات گوارشی ، آبریزش بینی یا سردرد می شود.

اما خستگی یکی دیگر از علائمی است که غالباً از آن غافل می شوید.

همچنین ، تحقیقات نشان می دهد که کیفیت زندگی ممکن است بیشتر در افراد مبتلا به حساسیت غذایی بیشتر از خستگی متاثر شود .

عدم تحمل مواد غذایی رایج شامل گلوتن ، لبنیات ، تخم مرغ ، سویا و ذرت است.

اگر گمان می کنید بعضی از غذاها ممکن است شما را خسته کنند ، با متخصص آلرژی یا متخصص تغذیه صحبت کنید که می تواند شما را برای حساسیت های غذایی آزمایش کند یا یک رژیم از بین بردن را برای تعیین اینکه کدام غذاها مشکل ساز هستند ، در نظر بگیرید.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها