ساروی در وزن ۹۷ کیلو و یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلو مدال طلا را به گردن آویختند 

محمد هادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک از ایران با پیروزی مقابل حریف مجارستانی خود به مدال طلای وزن 97 کیلوگرم رقابت های جهانی نروژ دست یافت.

تاریخ سازی یوسفی با کسب اولین طلای سنگین وزن ایران 

علی اکبر یوسفی سنگین وزن ایران در فینال کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مصاف گدخائوری از روسیه رفت و رقیب خود را با حساب ۵ بر یک شکست داد و قهرمان جهان شد. این اولین مدال طلای تاریخ ایران در سنگین وزن بود.

نماینده سنگین وزن کشتی فرنگی ایران با کسب مدال تاریخی طلای جهان در سنگین وزن، برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران به مدال طلای جهان رسید.

 

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های ۳ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در اسلو پایتخت نروژ در حال برگزاری است، علی اکبر یوسفی نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلای جوانان و زیر ۲۳ سال جهان و طلای بزرگسالان آسیا در دیدار فینال مقابل زورابی گدخاری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و اولین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن رقابت های قهرمانی جهان را از آن خود کرد. کشتی گیر روس در تایم دوم نای مبارزه نداشت و یوسفی با امادگی بدنی خوب بارها موفق شد حریف را به بیرون تشک ببرد و امتیاز بگیرد.

کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن تاکنون موفق به حضور در فینال رقابت های قهرمانی جهان نشده و یوسفی پیش از این با صعود به فینال به عنوان اولین سنگین وزن تاریخ کشتی فرنگی ایران نام گرفت که راهی فینال رقابت های قهرمانی جهان شده بود. پیش از این تنها بشیر باباجان زاده در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول موفق به کسب مدال برنز جهان در سنگین وزن شده بود.

محمدهادی ساروی نیز با پیروزی در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان، تیم ملی فرنگی کشورمان را در اسلو طلایی کرد.

محمدهادی ساروی روز گذشته در مرحله مقدماتی، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 آرتور سارگسیان قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه را مغلوب کرد.

وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر یک گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی فینال شد.

حریف ساروی در دیدار پایانی الکس زوکه از مجارستان بود که این کشتی‌گیر هم با نتیجه 3 بر یک مغلوب انگیزه بالا و آمادگی ملی‌پوش ایران شد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها