تنها راه پرسپولیس برای قهرمانی: معجزه 26 امتیازی!

نکته مهم این است که پرسپولیس تا پایان 30 امتیاز دیگر دارد و می‌تواند تا 69 امتیاز پیش برود.

تنها راه پرسپولیس برای قهرمانی: معجزه 26 امتیازی!

پرسپولیس از لیگ شانزدهم که توانست به عنوان قهرمانی برسد، هرگز در پایان هفته بیستم متوسط کمتر از دو امتیاز به ازای هر بازی که به عنوان میانگین قهرمانی شناخته می‌شود، نداشته است. بدترین آمار پرسپولیس در لیگ بیستم با یحیی گل‌محمدی رقم خورد که سرخ‌ها 41 امتیاز به دست آوردند و البته در پایان فصل قهرمان شدند.

آخرین بار در لیگ پانزدهم تیم تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ در 20 بازی 34 امتیاز کسب کرد. البته آنها در ده بازی پایانی 23 امتیاز به دست آوردند تا در نهایت به عنوان نایب قهرمان و هم امتیاز با تیم صدرنشین فصل را به اتمام برسانند.

همچنین در ده سال اخیر، بدترین عملکرد پرسپولیس متعلق به لیگ چهاردهم بوده که تیم علی دایی - حمید درخشان، 25 امتیاز در 20 بازی کسب کردند تا در رقابت با تیمهای پایین جدول قرار بگیرند.

نکته جالب اینکه تیم لیگ سیزدهم علی دایی هم بیشتر از تیم فعلی پرسپولیس امتیاز گرفت تا سرخپوشان در یک موقعیت متزلزل قرار بگیرند و با چالش پای به ده بازی پایانی بگذارند.

بهترین آمار پرسپولیس به ترتیب در لیگ شانزدهم، هفدهم، بیست و یکم و نوزدهم رقم خورد که در سه فصل قرمزها قهرمان شدند اما در لیگ بیست و یکم نتوانستند رقابت با استقلالِ مجیدی را به سود خود خاتمه دهند.

نکته قابل توجه نیز همین است که به عنوان مثال پرسپولیسِ فصل گذشته با 45 امتیاز و پرسپولیس لیگ پانزدهم با 34 امتیاز هر دو در پایان فصل نایب قهرمان شدند و این گزاره و آمار نشان می‌دهد که مقایسه تعداد امتیازات، شاید قیاس چندان معتبری برای اثبات ادعا درباره نتایج احتمالی پایان فصل نباشد.

با این حال نکته مهم این است که پرسپولیس تا پایان 30 امتیاز دیگر دارد و می‌تواند تا 69 امتیاز پیش برود. بهترین آمار پرسپولیس در ده هفته پایانی متعلق به یحیی گل‌محمدی است که در لیگ بیستم 26 امتیاز به دست آورد و به جز دو مساوی، همه بازیها را به سود خود خاتمه داد و قهرمان شد؛ آیا پرسپولیس این فصل هم راه آن تیم را خواهد رفت؟

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.