مربی تراکتور: آزمون بخش بزرگی از پیشرفت‌هایش را مدیون بردیف اس

ما در یک جا متولد شدیم و با هم فوتبال بازی کرده‌ایم. من و بردیف رفیق قدیمی هستیم.

مربی تیم فوتبال تراکتور تبریز تأکید کرد، سردار آزمون بخش بزرگی از موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایش را مدیون قربان بردیف است. ایوان دانیلیانتس در گفت‌وگو با رسانه رسمی باشگاه تراکتور، ارزیابی‌اش از کیفیت فوتبال ایران را اینطور بیان کرد: ایران لیگ برتر خوب، پویا و زنده‌ای دارد که تیم‌ها خیلی محکم بازی می‌کنند، ولی لیگ ایران از نظر سازماندهی نسبت به لیگ‌های اروپایی ضعف دارد.

وی راجع به کیفیت بازیکنان ایرانی هم توضیح داد: بازیکنان ایرانی باتکنیک هستند، اما در تاکتیک‌پذیری و کارگروهی باید بهتر شوند. همه ما برای بهره‌گیری از این تکنیک‌های فردی در قالب یک تیم، به اینجا آمده‌ایم و در این راستا تلاش می‌کنیم.

دانیلیانتس در پاسخ به این سؤال که «پیش از حضور در تراکتور، چه شناختی از فوتبال ایران داشتید؟»، اظهار داشت: شناختی نسبت به فوتبال ایران نداشتم و صرفاً «سردار آزمون» و «سعید عزت‌الهی» را می‌شناختم.

وی با اشاره به توانایی‌های بالای آزمون، گفت: سردار بازیکنی در سطح اروپاست. او خیلی تلاش می‌کند و خانواده فوق‌العاده‌ای دارد، ولی به نظرم بخش بزرگی از موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایش را مدیون «قربان بردیف» است.

مربی تیم فوتبال تراکتور تبریز با یادآوری اینکه بردیف کاشف سردار است، ادامه داد: آزمون استعدادهایش را زیر نظر بردیف شکوفا کرده است.

دانیلیانتس در مورد گروه ایران توضیح داد: ایران در گروه سختی قرار گرفته است و باید به مصاف تیم‌هایی برود که در زمینه سیاسی نیز با آنها مشکل دارد. به نظرم بازی‌های ایران مقابل انگلیس و آمریکا از نظر ورزشی و سیاسی مهم است.

وی خاطر نشان کرد: جام جهانی رای نخستین بار اواسط لیگ‌ها برگزار می‌شود. بازیکنان تا همین هفته پیش در باشگاه‌های‌شان بازی کرده‌اند و قطعاً سورپرایزهای زیادی در این جام خواهیم داشت.

مربی تیم فوتبال تراکتور تبریز درباره دوستی دیرینه‌اش با بردیف، یادآور شد: ما در یک جا متولد شدیم و با هم فوتبال بازی کرده‌ایم. من و بردیف رفیق قدیمی هستیم.

دانیلیانتس که با هدایت تیم روستوف روسیه موفق به شکست تیم‌های بزرگ اروپایی شده است، راجع به مهمترین موفقیت دوران مربیگری‌اش، گفت: پیروزی 3 بر 2 مقابل بایرن مونیخ، به یادماندنی‌ترین بازی عمرم است. وقتی هدایت روستوف را برعهده داشتم، مقابل تیم‌هایی نظیر بایرن مونیخ، منچستریونایتد، پی‌ اس وی آیندهوون، آژاکس و ... به موفقیت دست یافتیم، ولی باید به این موضوع هم اشاره کنم که آقای بردیف در آن مقطع در مدیریت باشگاه روستوف حضور داشت و معتقدم این بردهای مهم و تاریخی را مدیون بردیف هستیم.

وی تأکید کرد: سیستم در بازی‌های مهمی همچون بازی روستوف و بایرن مونیخ، تعیین‌کننده نیست و در چنین شرایطی حس جنگندگی و خواستن مهم و کلیدی است.

مربی تیم فوتبال تراکتور ادامه داد: سردار آزمون در آن دیدار «بوآتنگ» را از پیش رو برداشت و یک گل فانتزی و تاریخی به ثمر رساند. ما بازی اول را 5 بر صفر باخته بودیم و بایرن مونیخ با تصور اینکه کار آسانی مقابل ما دارد، بازی کرد، ولی همه دیدند که ما با جنگندگی آنها را مغلوب کردیم. باز هم تأکید می‌کنم پیروزی مقابل تیم‌های بزرگ را به اسم من ننویسید، ما این بردها را مدیون قربان بردیف هستیم.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها