هواداران مراقب حواشی باشند

مومنی: از ساپینتو راضی هستیم و بحث اولتیماتوم درست نیست

پس از گل اول استقلال، فشار از روی داور برداشته شد و توانست بهتر قضاوت کرد.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال بحث اولتیماتوم به سرمربی این تیم را نادرست خواند و از هواداران خواست مراقب حاشیه‌سازی‌ها باشند.

محمد مومنی درباره برتری 3 بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل نساجی مازندران در هفته ششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: بازی نکات مثبت زیادی داشت. باید از نساجی تشکر کرد که دنبال بازی بود و نه ضدفوتبال. روش‌های اجرای بازی توسط حمید مطهری قابل ستایش بود، اما تصمیمات تاکتیکی ریکاردو ساپینتو جلوی خودنمایی به نساجی نداد و باعث شد استقلال با اعتمادبه‌نفس بیشتری بازی کند. گل‌های زده شده به هواداران لذت داد. استقلالی که روز شنبه دیدیم نوید روزهای خوبی را می‌دهد.

«استقلال از کناره‌ها و عمق خوب جلو می‌رفت.»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: استقلال در دیدارهای قبلی نیز در بازی تیمی موفق بود و فقط نتیجه نمی‌گرفت. استقلال این هفته فشار زیادی به حریف وارد آورد و توانست با بازی خوب به صدر جدول نزدیک شود. روند تیمی استقلال برای هوادارانی که در سرما و گرما تیم‌شان را حمایت می‌کنند، خوب بود. استقلال در بازی مالکانه و گردش توپ موفق بود. البته تیم در پرسینگ مشکل داشت، اما قطعاً با تمرین این حربه تاکتیکی نیز پیشرفت خواهد کرد.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد اعتراض بازیکنان و مربیان به داوری‌ها خاطرنشان کرد: مطمئناً داوران سعی می‌کنند بهترین عملکرد را داشته باشند تا وجاهت‌شان بین مردم بالا برود. داور در ابتدای بازی تصور کرد بازیکن استقلال می‌خواهد از او خطا بگیرد تا اقتدارش زیر سؤال برود. متأسفانه داور نتوانست این نقصان را برطرف کند و اشتباهاتی داشت که تأکید می‌کنم عمدی نبود. باید بپذیریم اشتباهات داوری در بازی پیش می‌آید، اما در لیگ ما تعداد آنها خیلی زیاد است.

وی خاطر نشان کرد: پس از گل اول استقلال، فشار از روی داور برداشته شد و توانست بهتر قضاوت کرد. به اعتقاد من گل بابایی به قضاوت داور کمک کرد. داوران ما چون کمتر بدن به بدن با فوتبال شده‌اند و بیشتر مقررات را خوانده‌اند، نقصان‌هایی زیادی دارند. داوری مثل علیرضا فغانی از نظر روانی بازیکنان را آنالیز کرده و می‌داند چطور برخورد کند. این تفاوت‌ها باعث سخت شدن قضاوت‌ها شده است. خداداد افشاریان خودش داور خوبی بوده است و باید بتواند این ضعف‌ها را برطرف کند.

مومنی در واکنش به شایعه اولتیماتوم مصطفی آجورلو یا مدیران استقلال به ساپینتو قبل از بازی با نساجی و بحث جایگزینی دراگان اسکوچیچ گفت: نه آقای آجولو اولتیماتومی داده و نه بحث‌های دیگری مطرح است. هواداران آقا و خانم استقلال باید با توجه به موضوعات مختلفی که در صفحات مجازی به صورت پراکنده مطرح می‌شود، مراقب باشند در این فضا قرار نگیرند. هوادار باید حواسش باشد کسانی که می‌خواهند به استقلال خدشه وارد کنند، این فرصت را پیدا نکنند. هواداران مراقب حاشیه‌سازی برخی افراد باشند. خیلی‌ها منتظر هستند استقلال وارد حاشیه شود. ساپینتو با استقلال قرارداد دارد و از او راضی هستیم. ما باید در زمین مهارت کسب کنیم و ساپینتو این کار را رقم زده است، بنابراین بحث اولتیماتوم درست نیست.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها