با این شرایط فدراسیون ترجیح دادم به تیم ملی نروم

نکونام: جرایم سختی برای پاتوسی و کولیبالی در نظر می‌گیرم

مه بازیکنان دوست دارند بیشتر استراحت کنند و کنار خانواده هایشان باشند اما آمده اند، زحمت می کشند و تمرین می کنند.

سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: پاتوسی و کولیبالی کاملا غیر حرفه‌ای عمل کردند و به تیم بی احترامی شد.

جواد نکونام در مورد شرایط تیم فولاد خوزستان اظهار داشت: شرایط خوبی داریم. اردوی خوبی در تهران داشتیم. اردوی دوم را در ترکیه برگزار کردیم. شرایط تیمی خوبی داریم. در اردوی اول بازی دوستانه داشتیم. در این اردو هم یک بازی دوستانه خیلی خوب با تیم ام صلال داشتیم. بازی دوم هم با الشحانیه است. پس از این بازی اردوی ترکیه به پایان می رسد. به ایران بر می گردیم و اردوی سوم را برگزار می کنیم و بعد آماده مسابقات می شویم.

سرمربی تیم فولاد خوزستان در مورد ورودی‌های فصل جدید عنوان کرد: خریدهای ما نسبت به نیازمان بود. متاسفانه یک رای ناعادلانه باعث شد نتوانیم دو سال یار بگیریم. تیم های دیگر در این مدت حداقل 7 تا 10 بازیکن گرفتند و خودشان را تکمیل کردند. امسال سالی است که باید این کار را انجام بدهیم. سال گذشته درست است می توانستیم در نیم فصل بازیکن بگیریم اما یارگیری در نیم فصل واقعا سخت است.

وی افزود: نسبت به نیازها یارگیری و سعی کردیم در تیم بالانس ایجاد کنیم تا شرایط ایده آل داشته باشد. بازیکنانی که به آن ها نگاه ویژه داشتیم را جذب کردیم. از اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه که در این مدت زحمت کشیدند تشکر ویژه می کنم. تمام خواسته های تیم را برآورده کردند. شرایط را طوری جلو بردند که از الان وظیفه ما فقط تلاش برای رسیدن به هدف است. شرایط خیلی خوبی در این اردوی ترکیه داشتیم و فوق العاده بود. کمپ اردویی زیاد رفته‌ام، این یکی از کمپ های خوبی بود که امسال داشتیم و توانستیم به اهدافمان برسیم.

نکونام در مورد غیت پاتوسی و کولیبالی در اردوی ترکیه گفت: با مدیر برنامه های این دو بازیکن چند جلسه داشتیم. حتی به خاطر اینکه خودم حضور داشته باشم و شرایط  را از نزدیک ببینم از مسافرت به تهران رفتم و صحبت کردیم. با رئیس هیات مدیره و گرشاسبی جلسه داشتیم و صحبت کردیم. متاسفانه برای موسی 2 هفته و برای پاتوسی 3 هفته بی برنامه عمل کردیم. صحبت هایی انجام شد. تمام بهانه و شرایط این بود که دوست ندارند در این اردوهای بدنسازی باشند اما برای من خیلی مهم است.

وی تصریح کرد: دوست دارم بازیکن در دوران بدنسازی شرایط ایده آل داشته باشد که در مسابقات بهترین عملکرد را از نظر فیزیکی داشته باشد. برای پاتوسی قرارداد را فرستادیم و امضا کرد. باشگاه برایش بلیت تهیه کرد اما به بهانه های مختلف و بچه گانه به اردو نیامد. با او قرارداد داریم اما در هیچکدام از اردوها شرکت نکرد. برای من نظم و انضباط تیمی و شخصیت تیم از همه چیز برایم مهمتر است.

نکونام افزود: کولیبالی گفت بعد از عید قربان می آیم که مخالفت کردیم اما متاسفانه او هم دیر آمد. در اردوی ترکیه هم به خاطر نداشتن ویزا نتوانست کنارمان باشد. کاملا غیرحرفه ای عمل کردند. از آن ها واقعا ناراضی هستم. از برنامه واقعا عقب هستند. اگر لازم باشد هردو را کنار می گذارم چون نظم و انضباط در تیم من حرف اول و آخر را می زند. باید این را درک کنند. همه بازیکنان دوست دارند بیشتر استراحت کنند و کنار خانواده هایشان باشند اما آمده اند، زحمت می کشند و تمرین می کنند ولی این دو بازیکن نیامدند. به باشگاه و تیم بی احترامی شده، اگر در تیم باشند جرایم سختی برایشان در نظر می گیریم. کار کاملا غیر حرفه ای انجام دادند علیرغم پول حرفه ای که می گیرند. تیم از همه چیز برایمان مهم تر است.

سرمربی فولاد در خصوص اینکه بازی های دوستانه چقدر به این تیم در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کمک می کند، گفت: خیلی به ما کمک می کند اما تقریبا 4-3 بازیکن ما نیستند که امیدوارم در اردوی آخر تیم کامل شود. متاسفانه موسی و پاتوسی آن شرایط را داشتند. با دو بازیکن هم در حال صحبت هستیم. امیدوارم به توافق برسیم تا تیم را کامل کنیم. بازی های دوستانه بین المللی در لیگ ایران و آسیا به ما کمک می کند. در اردوی ترکیه با توجه به اینکه ورود و خروج در تیم زیاد بوده بچه ها با هم بیشتر آشنا می شوند و دوستی هایشان بیشتر می شود. ترجیح دادیم در دوران بدنسازی که بازیکن تحت فشار است، خسته می شود و تصمیم گیری برای مغز سخت است، این اتفاقات بیفتد که در طول فصل مشکلات کمتر شود و بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

نکونام در مورد پبشنهاد سرمربیگری تیم ملی، اظهار داشت: در مورد پیشنهاد به هرحال دوستان لطف دارند. اینکه بین گزینه های تیم ملی کشورم باشم برایم افتخار است اما برنامه کاری خودم را دارم. ترجیح می دهم کاری که خودم دوست دارم، خوشحالم و از آن لذت می برم را نجام بدهم. با شرایطی که فوتبال ما دارد، نمی دانیم چه کسی تصمیم گیرنده است و چه کسی می تواند کار انجام بدهد.

وی افزود: وقتی کار دست کسی نیست و نمی دانیم در فدراسیون چکاره هستند، من هم ترجیح دادم در فولاد باشم. شرایط حرفه ای که این باشگاه برای من فراهم کرده کمتر از تیم ملی نیست. خوشحال کردن مردم خوزستان برایم موفقیت بزرگی است. تمام تمرکزم روی فولاد است که بتوانیم مردم را خوشحال کنیم. برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم فوتبال ما از این شرایط سخت و واقعا عذاب آور نجات پیدا کند و همیشه موفق باشد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها