روز پدر تعطیل رسمی است/| روز پدر چند شنبه است؟

روز پدر روزی است برای بزرگداشت پدر و آقایان، در ایران روز پدر در 13 رجب زاد روز حضرت علی بن ابیطالب (ع) اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود

روز پدر تعطیل رسمی است/| روز پدر چند شنبه است؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ ولادت امام علی (ع) مصادف با روز پدر و روز مرد هر سال در تقویم ایران تعطیل رسمی می باشد. در این قسمت تاریخ دقیق روز پدر در سال 1401 ذکر شده است.

شمانیوز نوشت: در همه کشورها روزی به نام روز پدر برای گرمیداشت مقام والای پدر انتخاب شده است، در تقویم ایران روز مرد و روز پدر مصادف با ولادت مولای متقیان امام علی (ع) می باشد که پدر امت اسلامی و شیعیان است.

در ادامه تاریخ شمسی، میلادی و قمری روز پدر در تقویم 1401 را آورده ایم:

 

تاریخ شمسی روز پدر 1401

تاریخ شمسی روز پدر مصادف است با شنبه، 15 بهمن 1401

تاریخ روز پدر به میلادی

تاریخ روز پدر به میلادی مصادف است با Saturday, February 4, 2023

 

تاریخ روز پدر به قمری

تاریخ روز پدر به قمری مصادف است با ‫السبت‬، ١٣ رجب ١٤٤٤‬‬

 

روز پدر در تقویم سال 1401 چندشنبه است؟

روز پدر در تقویم سال 1401 روز شنبه می باشد.

 

تقویم روز پدر در سال 1401

در تقویم ایران روز پدر مصادف با 13 رجب زاد روز حضرت علی بن ابیطالب (ع) اولین امام شیعیان می باشد اما در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌ است.

 

روز پدر

تاریخ روز مرد امسال

روز پدر که به آن روز مرد نیز گفته می شود، روزی برای گرامیداشت مقام مرد و پدر است که مصادف با تاریخ 13 رجب تولد حضرت علی (ع) است،روز مرد سال 1401 با 15 بهمن ماه برابر است

 

تاریخ تولد حضرت علی (ع)

امام علی (ع) در روز جمعه، سیزدهم ماه رجب، درست سی سال پس از عامل الفیل در شهر مکه و در کعبه به دنیا آمد، تولد حضرت علی (ع) که پدر همه شیعیان است در ایران به عنوان روز مرد و روز پدر انتخاب شده است. به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت علی، روز پدر (روز مرد)، تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است. برای همین هر سال روز پدر تاریخ متفاوتی دارد.

 

روز پدر چه روزی است؟

روز پدر روزی است برای بزرگداشت پدر و آقایان، در ایران روز پدر در 13 رجب زاد روز حضرت علی بن ابیطالب (ع) اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.