با مرگبارترین گونه‌های مار آشنا شوید + تصاویر

مارهایی که در اینجا توضیح داده شده است عمدتاً در مناطق گرمسیری زندگی می کنند، اما برخی ممکن است در مراکز تحقیقاتی و باغ وحش های نزدیک شما زندگی کنند.

با مرگبارترین گونه‌های مار آشنا شوید + تصاویر

به گزارش مستقل آنلاین؛ تعداد کمی از حیوانات به اندازه مارهای سمی برای انسان خطرآفرین است، با این حال احتمال برخورد با یک مار سمی در مقایسه با مرگ بر اثر سرطان، بیماری قلبی یا تصادف اتومبیل بسیار ناچیز است، اما این ترس به ظاهر غیرمنطقی برای بسیاری از مردم بسیار ملموس است.

خبرآنلاین نوشت: مارهایی که در اینجا توضیح داده شده است عمدتاً در مناطق گرمسیری زندگی می کنند، اما برخی ممکن است در مراکز تحقیقاتی و باغ وحش های نزدیک شما زندگی کنند.

مامبای سیاه، مار خطرناک آفریقایی

 

MardomSalari_s

 

مامبای «سیاه» یا دهان سیاه (Dendroaspis polylepis) در ساوانای صخره‌ای زندگی می‌کند و اغلب می‌توان آن را روی زمین دید و موریانه خوراک مورد علاقه این خزنده ترسناک است. رنگ آن از خاکستری تا قهوه ای تیره متغیر است و نام آن از سیاهی داخل دهان آن گرفته شده است. از مامبای سیاه می‌ترسند زیرا بزرگ و سریع است و دارای سم بسیار قوی است که بیشتر قربانیان انسانی خود را می‌کشد. علیرغم شهرت تهاجمی آن، تنها مسئول تعداد کمی از مرگ و میر سالانه است.

باربا آماریلا ("چانه زرد")

 

photo_2023-01-17_03-42-06

 

سم برخی از گونه های این خزنده، از جمله اوکیناوا هابو (T. flavoviridis)، یک مار تهاجمی که اغلب وارد خانه های انسان در جزایر ریوکیو می شود، کمی خطرناک است. از سوی دیگر، سم (B. asper)، fer-de-lance دردناک و اغلب کشنده است. دیگر fer-de-lance های خطرناک عبارتند از jararaca (B. jararca) برزیل و wutu (Bothrops alternatus) از آرژانتین.

بومسلنگ (Dispholidus typus)

 

230113111837-02-europe-gas-russia

 

بومسلنگ (Dispholidus typus) با دراز کردن قسمت جلوی بدن خود بدون حرکت از درخت شکار می کند، شکل آن شبیه به شاخه است. یک مار دندانه دار که زهر خود را با جویدن قربانی خود تا زمانی که قربانی تسلیم سموم شود، می رساند.

مار ببر شرقی

 

photo_2023-01-17_03-41-30

 

مار ببر شرقی (Notechis scutatus) گسترده ترین نوع مار ببر است که در حاشیه جنوبی استرالیا و جزایر مجاور منطقه زندگی می کند. همانطور که برای نیش زدن آماده می شود، سر و گردن خود را به روشی شبیه به مارهای کبرای آسیایی و آفریقایی صاف می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها