بارش باران در تهران و کاهش نسبی دما در چند استان + امروز 12 آبان

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آخرین پیش‌بینی‌ها از شرایط جوی کشور طی سه روز آینده را تشریح کرد.

بارش باران در تهران و کاهش نسبی دما در چند استان + امروز 12 آبان

صادق ضیائیان با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده از شرایط جوی استان‌های کشور اظهار کرد: بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی در روز جمعه (۱۲ آبان) به جز در استان‌های سیستان و بلوچستان، گلستان و خراسان شمالی، جنوب استان‌های خوزستان، بوشهر و فارس در سایر مناطق کشور در برخی ساعات بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در روز شنبه در برخی از مناطق غرب و  شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخش‌هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و در استان‌های قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان بارندگی پیش‌بینی شده است، گفت: همین وضعیت برای روز یکشنبه در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور و برای روز دوشنبه در استان‌های خراسان‌ رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان و برای روز سه‌شنبه نیز در نیمه شرقی کشور، سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی پیش‌بینی شده است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، در روز شنبه بیشترین حجم بارش در استان‌های گیلان و مازندران است. شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش نسبی دما رخ خواهد داد و دریای خزر نیز مواج خواهد بود. طی سه روز آینده خلیج فارس هم مواج پیش‌بینی شده است. 

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت:  آسمان تهران در روز شنبه نیمه ابری گاهی وزش باد در بعضی ساعت‌ها همراه با رگبار باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد و در روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

وی در پایان اضافه کرد: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای یک درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها