رئیسی و بایدن دیدار نخواهند کرد

سعید خطیب زاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. یکی از سوالات خبرنگار مستقل در این دیدار ملاقات احتمالی بایدن و آقای رئیسی در اجلاس اسکاتلند بود. همچنین سوال کردیم چرا باید بازی‌های باشگاهی ایران در عربستان برگزار شود اما تیم‌های عربستانی به ایران نمی‌آیند؟

در نشست خبری امروز سخنگوی وزارت خارجه از ایشان پرسیدیم یکماه دیگر اجلاس آب و هوایی اسکاتلند برگزار میشود آیا احتمال دارد که آقای رئیسی به این اجلاس بروند و با بایدن دیداری برگزار شود؟

آقای رئیسی برای اجلاس سازمان ملل در اسکاتلند برنامه‌ای ندارند و اساسا ایران عضو کامل این اجلاس اقلیمی نیست. مراحل عضویت در آن در حال طی کردن است. ولی تیم‌های تخصصی ایران با روال خود در آن شرکت خواهند کرد.

 

بعد از قضایای سال ۹۴ و تعطیلی سفارت عربستان در ایران تیم‌های باشگاهی عربستان در دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا به ایران نمی‌آیند ولی تیم‌های ایران باید برای بازی‌های باشگاهی به عربستان بروند و هفته آینده پرسپولیس باید با الهلال دیدار کند در راستای دیپلماسی ورزشی چه اقداماتی انجام داده که این مشکل حل شود؟

 

در اواخر سال قبل در جلسه ای با حضور وزیر ورزش و دبیرکل کمیته المپیک جلسه‌ای داشتیم در خصوص این موضوع تا معلوم شود این مسیر چگونه طی شود و چگونه به ریل اصلی خودش بازگردد. مهمترین توصیه من به دوستان وزارت ورزش و کمیته المپیک این بود که با آگاهی وزارت خارجه رایزنی شود زیرا گاهی مذاکرات خارج از ریل وزارتخارجه انجام می‌شود و بعد از رایزنی‌ها وزارتخارجه باخبر می‌شود. این مسیر باید اصلاح شود و در ریل درست حرکت کند زیرا مسئولیت مستقیم بخش دیپلماسی فرهنگی و ورزشی ما با وزارتخارجه است و به شرطی که فدراسیون‌ها و وزارت ورزش و کمیته المپیک اجازه بدهند این مسیر به روش حرفه‌ای خودش طی شود یک مسیر بدیهی و قابل حل است. 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها