خاتمی به چه کسی رای می‌دهد؟

برخی از سران شناخته شده سیاسی حمایت خود را از عبدالناصر همتی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 اعلام کردند: محسن هاشمی: از مردم می‌خواهم به عبدالناصر همتی رای دهند. محمدرضا خاتمی: به دکتر عبدالناصر همتی رای می دهم.

حجم ویدیو: 6.59M | مدت زمان ویدیو: 00:01:46

محمدرضا خاتمی: به دکتر عبدالناصر همتی رای می دهم

سیدمحمدرضا خاتمی، نایب‌رییس مجلس‌ششم و دبیرکل جبهه مشارکت، با صدور اطلاعیه‌ای از کاندیداتوری عبدالناصر همتی حمایت کرد.

متن اطلاعیه بدین‌شرح است:

به نام خدا

مردم شریف ایران

جمهوریت نظام را با تمام توان حفظ می‌کنیم و نمی‌گذاریم عده‌ای با برداشت‌های ناصحیح از اسلامیت، مهندسی انتخابات را نهادینه کنند و مردم را از مشارکت در سرنوشتشان محروم نمایند.

این بار هم مردم با رای به *دکتر عبدالناصر همتی * استاد فرهیخته دانشگاه تهران بازی اقتدارگرایان را برهم می زنند.

اصرار مردم بر داشتن حق انتخاب شدن و انتخاب کردن روزی جواب خواهد داد و اقتدارگرایان نظارت استصوابی را حذف و رای جمهور مردم را به رسمیت خواهند شناخت و به مطالبات برحق مردم تن می دهند. تا آن روز تلاش همیشگی است و مردم با هوش ایران زمین از روزنه های کم سو به امید بهروزی و پیروزی استفاده می‌کنند .

محمدرضا خاتمی

دانشگاه تهران ١٤٠٠/٠٣/٢٦

محسن هاشمی: از مردم می‌خواهم به عبدالناصر همتی رای دهند

محسن هاشمی، رییس شورای تهران در بیانیه ای درباره انتخابات ریاست جمهوری نوشت: با قدردانی از انصراف آقای مهرعلیزاده که زمینه وحدت را درمیان اصلاح طلبان حاضر در انتخابات را فراهم کردند از شما می خواهیم که با حضور در صندوقهای رای به دکتر همتی رای دهید تا تلخی بی مهری های ردصلاحیتها به شیرینی ابطال مهندسی انتخابات تبدیل گردد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

مردم شریف ایران

روزهای سختی را سپری می کنیم، وامیدوارم فردایی برسد که از شرایط حساس کنونی خارج شویم:

اما این جمعه با سایر انتخابات گذشته متفاوت است:

نخست مشکلات اقتصادی و کوچک شدن سفره مردم، ببن بخش قابل توجهی از جامعه و صندوقهای رای فاصله انداخته است.

در حالیکه این فاصله وقهر، دولت آینده را تضعیف و سفره آنان را کوچکتر می کند.

دوم امسال نخستین انتخابات ریاست جمهوری است که بدون مشورت ونقش موثر آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار می شود وحتی در دوره گذشته آقای هاشمی پیش از رحلت خود، بستر پیروزی را برای جریان اصلاح طلب و میانه رو فراهم کردند.

امروز خلا انسجام در جبهه اصلاح طلبان و کاهش اعتماد به تاثیر صندوقهای رای بزرگترین تهدیدات جامعه است اما امیدوارم با اراده و همت شما مردم کشور از این شرایط سخت و بن بست بوجود آمده در معیشت عمومی عبور کند.

با قدردانی از انصراف آقای مهرعلیزاده که زمینه وحدت را درمیان اصلاح طلبان حاضر در انتخابات را فراهم کردند از شما می خواهیم که با حضور در صندوقهای رای به دکتر همتی رای دهید تا تلخی بی مهری های ردصلاحیتها به شیرینی ابطال مهندسی انتخابات تبدیل گردد.

محسن هاشمی رفسنجانی
۲۶ خرداد ۱۴۰۰

عبدالناصر همتی: باید در این فرصت محدود نهضت گفتگو و دعوت عمومی راه بیاندازیم

عبدالناصر همتی: باید در این فرصت محدود نهضت گفتگو و دعوت عمومی راه بیاندازیم. من خواهش میکنم معلم‌ها، پرستاران، بازنشسته‌ها،  جوان‌ها، دانشجو‌ها، کارگرها و کارمندان عزیز! با اطرافیان‌ و آشنایانتان صحبت کنید. همکاران دانشگاهی! و هنرمندان عزیز! از مخاطبانتان در شبکه‌های اجتماعی دعوت به مشارکت کنید. رای‌اولی‌های عزیز! پدر و مادرهایتان را به پای صندوق ببرید برای ساختن آیندهٔ بهترِ شما.

ما مردم، باهم، این گروگانگیری از معیشت مردم را تمام می‌کنیم. ما مردم، با هم، ریل فعلی اقتصاد را عوض می‌کنیم. ما با هم با رانت و رانتخواری مبارزه می‌کنیم. ما مردم با هم آینده‌امون را می‌سازیم. ما مردم، با هم، جمهوریت را حفظ می‌کنیم. 

ما مردم فرصت کمی برای نشان دادن قدرتمان داریم، وگرنه قدرتشان را به ما نشان می‌دهند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها