ایران یک لنگه پا در هوا مانده، نه می‌توان وارد جنگ شد نه می‌توان مذاکره کرد!

زیدآبادی: ایران نه می‌تواند مستقیم وارد جنگ حماس علیه اسرائیل شود نه وارد مذاکره با غربی‌ها.

ایران یک لنگه پا در هوا مانده، نه می‌توان وارد جنگ شد نه می‌توان مذاکره کرد!

احمد زیدآبادی، فعال سیاسی، در صفحه شخصی خود نوشت:

کشورهای عرب به رغم برخی لفاظی‌های بی‌محتوا، عملاً خود را از معرکۀ جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه کنار کشیده‌اند و در انتظار نتیجۀ نهایی آن نشسته‌اند.

در ایران اما بازار دفاع از حماس داغ است بدون آنکه سیاست عملی مشخصی در پشت این دفاع داغ لفظی دیده شود. جمهوری اسلامی امیدوار است که حماس در برابر فشار حملات اسرائیل تاب بیاورد و یا اسرائیل از اشغال دوبارۀ نوار غزه منصرف شود تا بدین وسیله "محور مقاومت" را طرفِ پیروز نهایی اعلام کند.

با توجه به شرایط موجود، به نظرم هیچکدام از این دو اتفاق، رخ ندهد. جالب اینکه راه هر توصیۀ عملی هم برای مسئولان ایرانی در این زمینه بسته است.

اگر به آنها توصیه شود که مستقیم یا از طریق حزب‌الله لبنان وارد جنگ شوند، پرخاش خواهند کرد که با این توصیه‌ها می‌خواهید توطئۀ صهیونیست‌ها را مبنی بر کشاندن پای ایران به جنگ عملی کنید؟

و اگر توصیه شود که برای کمک به یافتن یک راه‌حل دیپلماتیک نهایی برای مسئلۀ فلسطین وارد مذاکره با طرف‌های غربی شوید تا از آثار مخرب جنگ بر مردم نوار غزه کاسته شود، به تندی پاسخ خواهند داد؛ این که بازی در نقشۀ صهیونیست‌ها و تثبیت اسرائیل در منطقه است! 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 • اکبر

  عزیز دلم توصیه ها به شما گفته نمی شه چون می برید به اربابای غربیتون میفروشید تا ویزای اروپا بگیرید.
  واقعا تعطیلید.
  اگر دوخط سواد رسانه داشته باشید کاملا معلومه چه اتفاقی داره می افته.
  این چه تحلیلیه گذاشتید.
  خود اسرائیلی‌ها گفتند ما از 130 هزار موشک حزب ا... در هراسیم. پس اگر جنگ شود حزب ا... برای اسرائیل تهدید جدی است. و از شمال باید با حزب ا... بجنگه و از جنوب با غزه وحماس.
  کرانه باختری را هم برات نمی گم.

 • ناشناس

  چطور حمله به اسرائیل اشتباه است و به نفع اسرائیل تمام میشود اما 45 سال تهدید و شعار علیه اسرائیل به نفع اسرائیل نیست؟ اگر اصول گرایان میخواهند به اسرائیل ضرر بزنند بهترین کار این است که دهن خود را ببندند.

 • بیرن

  حساب حماس ازمردم نوار غزه جداست

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها