علم‌الهدی: هر اتفاقی که در این مملکت می‌افتد تقصیر دشمن است

امروزه از مشکلات فرهنگی و اجتماعی گرفته تا مسائل اقتصادی و حتی بحران‌های امنیتی، از بحران ارز گرفته تا ناامن سازی فضای زندگی مردم، همگی برخاسته از یک فتنه و توطئه دشمن است.

علم‌الهدی: هر اتفاقی که در این مملکت می‌افتد تقصیر دشمن است

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی(ره) حرم امام رضا برگزار شد، با اشاره به فواید و ضرورت‌های انتظار فرج اظهار کرد: مقوله انتظار برخواسته از امید و مولد امید است. اینکه ما در زندگی تا چه بانشاط زندگی کنیم، همه به این بستگی دارد که تا چه حد به آینده امیدوار باشیم. از این جهت است که انتظار فرج می‌تواند مولد امید در جامعه باشد و مسئله‌ای هم که دشمنان ما را در رنج قرار داده، این است که جامعه ما همچنان به آینده امیدوار باشد.

وی افزود: اینجاست که به میدان آمده‌اند تا امید را براندازی کنند و نشاط و برنامه را از جامعه بگیرند. این جنگ ترکیبی متشکل از جنگ اقتصادی، نظامی، سیاسی، فرهنگی و روانی که هم‌اکنون در جریان است، تلاش دارد تا مردم را نسبت به نظام ناامید کند. اگر این هدف محقق شود، ما از نظام معصوم هم ناامید خواهیم شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در واکنش به توطئه اخیر دشمن در مسموم سازی مدارس دخترانه خاطرنشان کرد: شما ببینید دشمن تا کجا در ناامیدکردن ما ایستاده است؛ تا حدی که به جان دختران معصوم و بی‌گناه ما افتاده‌اند و حتی در دبستان‌ها، هراس مسمومیت سازی را به جان و دلشان انداخته تا حس امنیت را از مردم ما بگیرند.

وی ادامه داد: در منطقه ما، امتیاز بارز این کشور با وجود همه پریشانی‌هایی که وجود دارد، حس امنیت است. این همان برگ برنده‌ای است که در این کشور وجود دارد و اکنون دشمن آن را نشانه گرفته است. در این غائله مسموم سازی مدرسه‌ها، تاکنون حتی یک مورد تلفات جانی هم نداشته‌ایم اما آن‌چه برای دشمن موردنظر است، این است که پدر و مادر از این‌که بچه‌شان را که می‌فرستند مدرسه، احساس امنیت نداشته باشند. اگر حس امنیت از بین رفت و مردم حس امنیت نداشتند، از نظام ناامید می‌شوند و می‌گویند این نظام نمی‌تواند مشکل ما را حل کند.

علم‌الهدی تصریح کرد: امروزه از مشکلات فرهنگی و اجتماعی گرفته تا مسائل اقتصادی و حتی بحران‌های امنیتی، از بحران ارز گرفته تا ناامن سازی فضای زندگی مردم، همگی برخاسته از یک فتنه و توطئه دشمن است. این‌ها نباید بهانه‌ای شود که ما از نظام ناامید شویم زیرا اگر حجم توطئه‌ها و بحران‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه دشمن را در نظر بگیریم، دیده انصاف این است که نظام در مدیریت عرصه زندگی جامعه در تاریخ 43 ساله اخیر موفق عمل کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، اجرای طرح‌های توطئه آمیز و خرابکارانه کنونی را در امتداد بمباران شهرها و موشک‌باران مناطق مسکونی توسط دشمن خواند و گفت: باید به نظام معصومی که آینده جهان را تغییر خواهد داد، امیدوار باشیم. اگر مردم ناامید شدند، فعالیت‌های مسئولان به چشمشان نمی‌آید، برکات نظام را نادیده می‌گیرند و حتی به ذلت افتادن در برابر دشمن را هم سبک می‌شمارند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.