نه ما ملحدیم و نه شما خدا و پیغمبر!

ما مسلمان، موحد و به تعبیر و باور تمام علمای اسلامی اهل سنت تفکر ما ملحدانه نیست. جواد لاریجانی و علاالدین بروجردی هم خدا و پیغمبر نیستند که حکم صادر کنند.

نه ما ملحدیم و نه شما خدا و پیغمبر!

تفکر ما ملحدانه نیست

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی به جماران گفت: ما ملحد نیستیم. ما مسلمان، موحد و به تعبیر و باور تمام علمای اسلامی اهل سنت تفکر ما ملحدانه نیست و حال شخصی که این چنین به ما، علما و اعتقاداتمان توهین می کند، قطع به یقین دلسوز جمهوری اسلامی نیست و هر کسی که در خراسان از آن دفاع می کند و استان را به سمت التهاب می‌برد، اشتباه می کند. مردم خواسته ها و اعتراضاتی دارند و بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران به حق می‌توانند مطالبات خود را بیان کرده و تظاهرات مسالمت‌آمیزی انجام دهند. اگر ما قانون اساسی را قبول نداریم اعلام کنیم که ما بخشی از قانون اساسی را قبول نداریم و چند درصد قبول داریم، اما اگر این قانون اساسی قانون حاکم بر کشور است و کسی در چارچوب قانون اساسی مطالباتی دارد نباید به خودمان اجازه دهیم شهروند و علما را مورد هتاکی قرار دهیم. من به این مسأله اعتراض دارم و از همین طریق از مسئولان امنیتی و قضایی درخواست دارم این فرد را مورد پیگرد قرار دهند و اجازه ندهند در مناطق سنی نشین التهاب ایجاد شود.

 

نه مسجد مکی مسجد ضرار است، نه جواد لاریجانی و علاالدین بروجردی خدا و پیغمبر هستند که حکم صادر کنند

جهان آبادی در پاسخ به صحبت‌های جواد لاریجانی و علاالدین بروجردی گفت: جدا از مصاحبه جواد لاریجانی، اخیرا نامه‌ای از علاالدین بروجردی دیدم که همان الفاظ و برداشت‌های نادرست لاریجانی را نیز تکرار کرده بود. خطاب به ایشان هم می‌گویم نه مسجد مکی مسجد ضرار است و نه لاریجانی و بروجردی خدا و پیغمبر هستند که حکم صادر کنند و نه مردم ما منافق هستند.

وی ادامه داد: مردم ما مطالباتی دارند که هر نظام و حاکمیتی باید به مطالبات و خواسته‌های مردم گوش دهد. اهل سنت ۴۳ سال در ایران به عنوان شهروند همراه نظام بودند. امروز هم نظام را قبول داشته و در کنار مردم هستند و حال مطالبات خود را بیان می‌کنند. اینکه علاالدین بروجردی فتوا صادر می‌کند، او نه جایگاه و نه سواد فتوا را دارد و نه خدا و پیغمبر است! سوابق جواد لاریجانی هم در جمهوری اسلامی ایران مشخص است که چه کسی بوده است و در جایگاهی نیست که بخواهد علیه اهل سنت مساجد، علما و اعتقادات ما فتوا صادر کند. ما نسبت به این رفتارها حساس هستیم و بالطبع پاسخ می‌دهیم و اگر نحوه این رفتار و گفتار ادامه پیدا کند، در مجلس شورای اسلامی نسبت به این افرادی که سوابق آن‌ها کاملا مشخص است واکنش نشان می‌دهیم.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.