علم‌الهدی: مردم ایران باید قدرشناس باشند!

باید قدرشناس این عزیزان نسبت به خودمان باشیم، انچه حاج قاسم برای خودش انجام داد، مابه‌ازایی دارد که من و تو نمی‌توانیم جواب دهیم اما نسبت به خودمان و وضعیتی که جامعه ما دارد، فداکاری‌ها، رشادت‌ها و مردانگی‌های دلاورمردانه مرد بزرگ میدان اگر نبود، امروز کجا بودیم؟

علم‌الهدی: مردم ایران باید قدرشناس باشند!

حجت الاسلام علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته 16 دی ماه در حرم امام رضا علیه‌السلام، با اشاره به پشت سر گذاشتن سالروز از دست دادن دو نفر از شخصیت‌های مؤثر نظام و انقلاب، اظهار کرد: هفته‌ای که بر ما گذشت، گذران دو خاطره و دو یادواره بود از دو شخصیت با عظمت، شهید بزرگوار سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و عالم فقیه و فیلسوف گرانقدر مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی.

 

قدرشناس فداکاری‌ها باشیم

او با بیان این‌که اقدامات دو شخصیت در وضعیت جامعه اثرگذار بود، خاطرنشان کرد: ما قدرشناس این عزیزان نسبت به خودمان باشیم، انچه حاج قاسم برای خودش انجام داد، مابه‌ازایی دارد که من و تو نمی‌توانیم جواب دهیم اما نسبت به خودمان و وضعیتی که جامعه ما دارد، فداکاری‌ها، رشادت‌ها و مردانگی‌های دلاورمردانه مرد بزرگ میدان اگر نبود، امروز کجا بودیم؟

وی به بیان جایگاه انقلاب و نظام اسلامی در امروزِ جهان پرداخت و اظهار کرد: یک نقطه، نقطه اقتدار و عزت ما در دنیاست، 42 سال پیش انقلابمان به پیروزی رسید، امروز را با آن روز مقایسه کنید، ان روز سرزمین لبنان در طول جنایت اسرائیل بود و اسرائیل تا خود بیروت آمده بود و خانه، هستی و زندگی شیعیان و مسلمانان را تصرف کرده بود، امروز همان‌هایی که خانه‌شان در تصرف اسرائیل بود و قربانی اسرائیل شدند، الان بدون اذن و اراده آنان اسرائیل نمی‌تواند از دریا یک سطل نفت بکشد!

 

علم‌الهدی با تأکید بر این‌که این اتفاقات به برکت انقلاب اسلامی رخ داد، بیان کرد: این عظمت مال انقلاب بود و این انقلاب نیز در سایه هزینه‌دادن‌ها و بزل کردن‌های این رشادت ها و شهامت‌های مکتب حاج قاسم به اقتدار امروز رسید اما آنچه در داخل کشور داریم، به قولی می‌گویند «بیرونمان دشمن را کشته، داخلمان خودمان را»، نخیر داخلمان اینطور هم نیست، داخلمان هم داخل بدی نیست، آنچه امروز انگشت می‌گذارید مسائل معیشتی و اقتصادی است که اگر آن روز این همه سرمایه‌گذاری کردیم، امروز وضع معیشت و اقتصاد ما در چه شرایطی است؟

وی در تبیین شرایط اقتصادی امروز کشور، تصریح کرد: اقتصاد ما سه مسئله دارد، اقتصاد ما در محاصره یک مثلث است، ضلع اول مثلث «جنگ اقتصادی» است، دشمنی که نمی‌تواند در عرصه نظامی به سراغ ما بیاید، جنگ را در عرصه اقتصادی آغاز کرده؛ ضلع دوم «تحریم» است، یک تحریم همه جانبه و آزاردهنده که در همه جای دنیا دارد ما را دور می‌زند و ضلع سوم، «توطئه و فتنه»، مرتب توطئه و فتنه می‌کند که ما نتوانیم روی پای خودمان بایستیم و نتوانیم سر سفره خودمان نان خودمان را بخوریم.

علم‌الهدی به مسئله نوسانات ارزی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: مسئله ارز امروز همه را دغدغه‌مند کرده است؛ متأسفانه دشمن بیشتر دارد با عملیات روانی مردم ما را ناامید می‌کند، تمام نقش دلار و ارز در اقتصاد ما بین 20 تا 25 درصد است، 50، 60 میلیارد دلار در صادرات و همین میزان در واردات، مسئله ارز از نظر دولت قیمت ثابت دارد، برای واردات کشور قیمت ارز در ارز نیمایی قیمتی ثابت و 28500 تومان است، مشکل ما در ارز متشکل است که برای معاملات غیر رسمی و سفر خارجی است که در این جریان دچار توطئه دشمن هستیم.

ایشان با بیان این‌که دشمن در ارز متشکلی که نقشی در اقتصاد اصلی ما ندارد، توطئه می کند و مرتب مسئله ایجاد می‌کند، متذکر شد: دولت باید در این جریان دخالت کند و جلوی این توطئه‌ها را بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مشکلی که از نظر جریان حاکمیت و نظام نسبت به مردم‌مان در مسائل اقتصادی داریم، این است که جریان اقتصادی به صورت فاش برای مردم ما مطرح نمی‌شود، این را مطرح کنند و مردم را در جریان اقتصاد کشور بگذارند؛ وقتی دشمن با یک توطئه می‌خواهد ارز متشکلی که در اقتصاد ما نقش ندارد را پررنگ کند، یعنی ارزی که هرچه بالا و پایین برود در قیمت کالای اساسی هیچ تأثیری ندارد، در مردم ایجاد عملیات روانی کنند، قیمت را بالا و پایین ببرند و مردم ناامید بشوند.

وی ابراز کرد: از طرف دیگر، یک عده عناصر سودجو بیایند نرخ کالاهایی که با نرخ ارز دولتی نیمایی گرفتند، بالا و پایین ببرند، اینجا دولت باید مقاومت و برخورد کند و کشور را اداره کند.

 علم‌الهدی بیان کرد: آنچه به اقتصاد و معیشت ما مربوط است، نوسان این قمت ارز چندان اهمیت ندارد که با تمام تعالیات و پیشرفت‌ها که نرخ رشد اقتصادی ما نرخی قابل توجه است را نادیده بگیریم و به خاطر نرخ ارزی که ربطی به اقتصاد کلان ما ندارد، نادید بگیریم./انتخاب

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها