مجلس به وزیر مورد نظر رئیسی رای نمی دهد

زاهدی‌وفا وقتی که سرپرست وزارت رفاه بود کمترین ارتباط را با مجلس داشت. مجلس به زاهدی وفا رای نمی دهد.

به گزارش مستقل آنلاین جلال محمودزاده، درباره معرفی محمدهادی زاهدی وفا به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت تعاون یک وزارتخانه بسیار مهم است. این وزارتخانه که بسیار وسیع هست در زندگی و معیشت مردم نقش تاثیرگذاری دارد. هلدینگ‌هایی که این وزارت‌خانه دارد و در سطح کشور فعالیت می‌کنند، می‌توانند زمینه توسعه مناطق مختلف را فراهم کنند. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم آقای زاهدی‌وفا این تجربه را ندارد. ایشان زمانی هم که سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده گرفت کمترین ارتباط را با مجلس داشت و فکر نکنم مجموعه همراهی با وی داشته باشد.

وی افزود: تسلط آقای زاهدی‌وفا بر بدنه وزارت تعاون بسیار مهم است. این وزارت‌خانه یک وزارت‌خانه وسیع و کلیدی کشور است و تسلط وی به این اندازه نیست که بتواند در همه امور اشراف کافی داشته باشد و بتواند این وزارتخانه بسیار مهم را اداره کند.

نماینده مردم مهاباد بیان کرد: به نظر من دولت باید وزیر بسیار جدی را معرفی می‌کرد که از خود بدنه بود و به خوبی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را می‌شناخت چراکه بدنه وزارت کار که بسیار وسیع هم است این موضوع را می‌پذیرفت و با وی همراهی می‌کرد.

وی اظهار داشت: مجلس هم احتمالا رأی لازم را ندهد در مدتی که آقای زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون بودند کمترین ارتباط را با مجلس داشتند. شخصا حضورش را چندان در مجلس مشاهده نکردم، در یکی الی دو مورد در کمیسیون اجتماعی حضور پیدا کردند و در سایر کمیسیون‌ها ندیدم‌شان بنابراین بعید می‌دانم مجلس به ایشان رأی دهد و اگر هم رای دهد، رأی بسیار ضعیفی به ایشان خواهد داد.

محمودزاده خاطرنشان کرد: اگر آقای زاهدی وفا با رأی ضعیف و شکننده وزیر رفاه شود، تاثیر منفی بر عملکرد ایشان و در تعاملش با مجلس و در ادامه راه بدنه وزارت رفاه خواهد داشت. زیرا بدنه این وزارت‌خانه با وی همراه نیست و درصد کمی از همکاران ایشان را به عنوان وزیر قبول دارند و قبول می‌کنند که این امر باعث می‌شود به زیرمجموعه وزارت رفاه و عملکردش لطمه وارد شود، توجه داشته باشید این وزارت‌خانه کلیدی دولت است./ایلنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها