چه ورزشی برای لاغری موضعی مناسب است؟

بهترین ورزش برای کاهش قطر ران یا چربی‌های لگن و شکم انجام ورزش‌های هوازی است. خوشبختانه ورزش‌های هوازی آنقدر متنوع هستند که در هر موقعیتی می‌توانید سراغشان بروید.

چه ورزشی برای لاغری موضعی مناسب است؟

مهسا انصاری- کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

 

بهترین ورزش برای کاهش قطر ران یا چربی‌های لگن و شکم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی به ورزش‌هایی گفته می‌شود که برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰ درصد حداکثر میزان ضربان قلب می‌رسانند. در این ورزش‌ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو‌ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند اکسیژن بیشتری هستند به‌کار گرفته می‌شوند و بدن به چربی‌سوزی می‌افتد.

 

در فرایند چربی‌سوزی برای این کار، بدن به‌طور خودکار سراغ چربی‌های جمع شده در اندام‌های چاق مثل شکم و ران‌ها می‌رود و بعد از مدتی، با کم‌شدن توده چربی در بدن، وزن کم می‌کنید. ورزش‌های هوازی وقتی به حداکثر چربی‌سوزی می‌رسند که به‌طور مستمر ۴۵ دقیقه تا یک ساعت در روز آنها را انجام دهید.

 

خوشبختانه ورزش‌های هوازی آنقدر متنوع هستند که در هر موقعیتی می‌توانید سراغشان بروید. راه رفتن تند، دویدن آرام، دوچرخه‌سواری، شنا، استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت و طناب‌زدن نمونه‌هایی از ورزش‌های هوازی هستند که باید حداقل یک ساعت در روز به‌طور منظم آنها را انجام داده و البته در کنار آن رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید.

 

یادتان باشد اگر باید چربی بسوزانید، پیاده روی تند را به‌ مدت یک ساعت در برنامه‌تان بگذارید تا به سرعت به چربی سوزی بیفتید و اگر می‌خواهید وضعیت فعلی را حفظ کنید، پیاده‌روی را با سرعت متوسط ادامه دهید.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها