هزاران افغان با برنامه ویزای جدید آمریکا می‌توانند درخواست پناهندگی کنند

هزاران تن از شهروندان افغانستان که احتمال دارد به دلیل همکاری با آمریکا با اقدامات تلافی‌جویانه جنگجویان طالبان مواجه شوند، بر اساس برنامه جدید وزارت خارجه آمریکا که روز دوشنبه اعلام شد، می‌توانند در قالب ویزای موسوم به «برنامه اولویت دوم» به عنوان پناهنده در این کشور اسکان یابند

یورونیوز خبر داد هزاران شهروند افغانستان که ممکن است به دلیل همکاری با واشنگتن با اقدامات تلافی‌جویانه گروه طالبان مواجه شوند، بر اساس برنامه جدید وزارت خارجه آمریکا که روز دوشنبه اعلام شد، می‌توانند در قالب روادید موسوم به «برنامه اولویت دوم» به عنوان پناهنده در این کشور اسکان یابند.

برنامه جدید وزارت خارجه آمریکا برای شهروندان افغانستان با برنامه پناهندگان برای عراقی ها که به آنها اجازه ارائه درخواست مستقیم می‌دهد، متفاوت است.

 

البته برنامه اعطای پناهندگی به عراقی هایی که همکار ارتش یا نهادهای مرتبط با آمریکا بوده‌اند در پی کلاه‌برداری صورت گرفته تعلیق شده است.

دست کم ۲۰۰ متقاضی افغان که ویزای آنها در مراحل پایانی پردازش است و همچنین اعضای خانواده آنها هفته گذشته وارد خاک آمریکا شدند.

بر اساس برآوردهای انجام شده به نظر می‌رسد که دست کم ۵۰ هزار افغان همکار نیروها یا نهادهای آمریکایی در طول جنگ این کشور در افغانستان بوده‌اند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها