بایدن تک‌دوره‌ای می‌شود

جدیدترین نظرسنجی در آمریکا از تک‌دوره‌ای شدن جو بایدن حکایت دارد.

به گزارش مستقل آنلاین،سی‌ان‌ان نوشت:

در یک نظرسنجی جدید که افزایش نگرانی ها در مورد سن و عملکرد رئیس جمهور را نشان می دهد و بیانگر این است که حتی اکثر دموکرات ها خواهان نامزد فرد دیگری در سال 2024 هستند، یک امید کوچک برای جو بایدن وجود دارد،او همچنان می تواند دونالد ترامپ را شکست دهد.

این عامل کم‌رنگ برای کاخ سفید نمی تواند نشانه های فزاینده ای مبنی بر اینکه بایدن حتی قبل از انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر با مشکل عمیقی مواجه است را پنهان کند. نظرسنجی سراسری نیویورک تایمز/ کالج سینا که روز دوشنبه منتشر شد، همزمان با انبوهی از واکنش‌های نامطلوب درباره سن و مهارت سیاسی بایدن و نیز گمانه‌زنی‌های فزاینده در مورد چشم‌انداز انتخاب مجدد بایدن بود. این سوال که آیا هیچ دموکراتی جرات به چالش کشیدن او را در انتخابات مقدماتی دارد، علیرغم اخراج نامزدهای بالقوه جایگزین، موضوعی داغ است.

با این حال، بایدن که در این نظرسنجی با محبوبیت تنها 33 درصد روبرو شده است، همچنان در رقابت با ترامپ است. این نظرسنجی نشان داد که هیچ چهره شاخصی وجود ندارد و بایدن در میان رای دهندگان ثبت نام شده، 44 درصد در مقابل 41 درصد ترامپ حامی دارد. این نظرسنجیکه تنها یک عامل برای قضاوت درباره انتخابات آینده آمریکا است، خبری دلگرم کننده برای دونالد ترامپ  است و نشان می دهد که او مسئولیت های بزرگی در میان رای دهندگان عمومی دارد.

چنین سناریویی کیفرخواست علیه یک سیستم حزبی است که در حال حاضر به دلیل تحزب بیش از حد و حمله ترامپ به انتخابات 2020 دچار اختلال شده است. احتمالاً در زمانی که واشنگتن در پاسخگویی به نیازهای بلندمدت کشور ناتوان است، پیروز در سال 2024 را بدون یک مأموریت قابل اجرا رها می کند. و ایمان رای دهندگان به نظام سیاسی را بیشتر کاهش می دهد.

در همین حال، دستیاران ترامپ به سی ان ان گفته اند که ترامپ حتی قبل از انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر، برای راه اندازی کمپین بازگشت به کاخ سفید تمایل شدیدی دارد. او ممکن است بخواهد برای کنار زدن رقبای بالقوه جمهوری خواه، از محبوبیت پایین بایدن سرمایه گذاری کند و هر گونه ارجاع جنایی احتمالی از سوی کمیته منتخب مجلس نمایندگان که در مورد کودتای او تحقیق می کند به عنوان یک ترفند سیاسی برهنه به تصویر بکشد.

هر تلاشی از داخل احزاب دموکرات و جمهوری خواه برای بیرون راندن هر یک از نامزدها می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و ممکن است رقبای خود را ملزم کند که آینده سیاسی خود را برای انجام این کار در خطر قرار دهند - که احتمال رقابت واقعی را کاهش می دهد. احتمال اینکه بایدن یا ترامپ از رقابت برای احزاب خود دست بکشند بسیار اندک به نظر می رسد، اگرچه رویدادها و مسائل دیگر همچنان می تواند آینده این دو رقیب را تغییر دهد.

ریاست جمهوری بایدن نزدیک به یک سال است که از زمان خروج کثیف و خونین ایالات متحده از افغانستان در تابستان گذشته و وعده قبلی او در چهارم ژوئیه گذشته مبنی بر پایان یافتن همه گیر ویروس کرونا، در سقوط آزاد بوده است. هر دوی اینها شرح وظایف او را به عنوان ناجی آمریکا تضعیف کردند.

این فقط جمهوری خواهان معتدل نیستند که ایمان خود را به بایدن از دست داده اند. بر اساس نظرسنجی تایمز که نشان می‌دهد بیش از 60 درصد از دموکرات‌ها یک نامزد جایگزین را در سال 2024 ترجیح می‌دهند، حمایت او در حزب خودش نیز در حال کاهش است. این یک علامت هشدار برای رئیس جمهور است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها