کفگیر زلنسکی به ته دیگ خورد!

روسیه: «زلنسکی» با کمبود شدید نیرو مواجه شده است.

کفگیر زلنسکی به ته دیگ خورد!

​ سرویس اطلاعات خارجی روسیه در بیانیه‌ای از کمبود شدید نیرو در اوکراین و تبعات آن برای کی‌یف پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس اطلاعات خارجی روسیه (FSB) روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: شواهد قابل اعتمادی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکا کی یف را به سمت بسیج حداکثری برای جبران خسارات عظیم ارتش اوکراین می‌کشاند.

در بیانیه صادره از سوی سرویس اطلاعات خارجی روسیه در این ارتباط آمده است: کمبود شدید نیرو در جبهه، رژیم زلنسکی را مجبور به افزایش شمار زنان در ارتش اوکراین کرده است.

بیانیه این نهاد روسی در این باره اضافه می‌کند: به نظر می‌رسد کی یف آماده است تا جنگ را تا آخرین اوکراینی در راستای منافع غرب ادامه دهد. غرب از رژیم زلنسکی می‌خواهد تا بدون توجه به میزان خسارات، عدم امکان پیروزی روسیه را به جامعه جهانی نشان دهد.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ها پیش مقامات و رسانه‌های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند؛ اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نداده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها