آمار وحشتناک از ونزوئلا

95 درصد مردم در فقر مطلق!

بر اساس تحقیقی که روز چهارشنبه منتشر شد ، حدود سه چهارم ونزوئلایی ها در شرایط فقر شدید به سر می برند ، زیرا فروپاشی اقتصادی این کشور که زمانی رونق داشت ، برای هفتمین سال متوالی ادامه داشت.

به گزارش مستقل آنلاین خبرگزاری رویترز نوشت:

بررسی ملی شرایط زندگی که توسط محققان دانشگاه کاتولیک آندرس بلو (UCAB) انجام شد ، نشان داد که از 28 میلیون ساکن این کشور ، 76.6 درصد از آنها در فقر شدید زندگی می کنند ، در حالی که در سال گذشته  این رقم 67.7 درصد بود.

این گزارش به افزایش همه گیر بیماری کووید -19 و کمبود سوخت مزمن نیز پرداخته است ، که حداقل 20 درصد از پاسخ دهندگان به این معنا بودند که نمی توانند بنزین را در اتومبیل های خود بگذارند ، این اتفاق یک مانع بزرگ برای اشتغال است.

به گفته پدرو لوئیس اسپانا ، جامعه شناس UCAB که در این مطالعه مشارکت داشته است ، با بیان اینکه افت شدید قدرت خرید مردم به رکود اقتصادی و در نتیجه منجر به وخامت بیشتر اوضاع شده است ، گفت: بخش دولتی ونزوئلا دستمزد ضعیفی دارد ، زیرا حداقل دستمزد این کشور حدود 3 دلار در ماه متغیر است و بخش خصوصی این کشور کوچک است.

دولت نیکلاس مادورو بارها تحریم های آمریکا را مسئول مشکلات این کشور می داند ، اما منتقدان بحران این کشور را ناشی از سوء مدیریت اقتصادی دولت وی می دانند.

بر اساس نظرسنجی ENCOVI ، وقتی 94.5 درصد از مردم در فقر زندگی می کنند می توان گفت اکثریت جامعه ونزوئلا  در فقر مطلق به سر می برند که وقوع چنین وضعیتی تا به حال در سایر نقاط منطقه بی سابقه است.

این نظرسنجی از طریق پرسشنامه هایی بین 14000 خانوار در 21 استان از 23 ایالت کشور بین فوریه تا آوریل انجام شد.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها