رستم قاسمی:

برای ایرانیان خارج از کشور فرش قرمز پهن می‌کنم

وزیر راه و شهرسازی روش تهاتر نفت را برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و استفاده از منابع سرمایه‌گذاران داخلی را برای اجرای پروژه‌ها بزرگ پیشنهاد کرد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی معتقد است که برای اجرا و تکمیل مگاپروژه‌های حمل و نقل باید به دنبال منابعی به غیر از منابع دولتی بود چرا که با منابع دولتی امکان اجرا آن‌ها نیست.

قاسمی استفاده از منابع مالی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی را بهترین گزینه برای اجرای پروژه‌های بزرگ حمل و نقل دانست و گفت: البته برای ترغیب آن‌ها به دنبال روش‌هایی هستیم تا این سرمایه‌گذاری را برای آن‌ها جذاب کنیم و در این راستا از روش‌های مختلفی مانند تهاتر، BOT، BOO و... می‌توان برای تامین منابع مورد نیاز استفاده کرد.

وی البته به این نکته هم اشاره کرد که می‌توان در این شرایط نفت با پروژه ریلی قطار سریع‌السیر تهران-مشهد، راه‌آهن تهران-اصفهان و راه‌آهن تهران-تبریز تهاتر کرد. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در این راستا مذاکراتی با طرف‌های خارجی داشتیم و از آن‌ها و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی می‌خواهیم برای اجرای مگاه پروژه‌های حوزه حمل و نقل ورود پیدا کنند و از همه دعوت می‌کنیم که سرمایه‌گذاری شان را آغاز کرده تا پروژه‌ها را فعال کنیم.

قاسمی در بخش دیگری از مصاحبه‌اش اعلام کرد که برای ایرانیان خارج از کشور فرش قرمز پهن می‌کنم و منتظر آن‌ها هستیم که در بخش حمل‌ونقل کشور سرمایه‌گذاری کنند. البته اگر این اتفاق رخ دهد شاهد محقق شدن پروژه‌هایی خواهیم بود که اتفاقا سال‌ها به دلیل مشکلات منابع مالی یا مشکلات دیگری از همین جنس متوقف مانده‌اند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها