سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش شنبه ۲۵ مرداد

بازار سرمایه امروز شنبه در شروع معاملات با اُفت ۴۶ هزار واحدی شاخص کل روبه رو بود.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش شنبه ۲۵ مرداد

به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین ،امروز شنبه ۲۵ مرداد، شاخص کل بورس در شروع معاملات با اُفت ۴۶ هزار واحدی رو به رو بود.

بازار در ادامه روند پرعرضه هفته گذشته امروز نیز با افزایش عرضه‌ها آغاز به کار کرده است.

محصولات شیمیایی نیز امروز پر عرضه داد و ستد می‌شوند. پترول، شگوی، فارس، پارسان، شلر، ٬نوری، شاراک، وپترو و شکلر از جمله نماد‌های منفی گروه اند.شصدف با افزایش تقاضا همراه است. شلعاب، شپاکسا و ساینا متعادل اند.

در گروه بانکی شاهد افزایش عرضه هستیم. صف خرید نماد وپارس بطور کامل عرضه شد و حجمی بیش از ۲۵۱ میلیون سهم را در این نماد شاهد هستیم. وپاسار در محدوده صفر تابلو ۱۳۰۰ تومان با نوسانات مثبت همراه است.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد با افت بیش از ۴ درصد در بالاتر از سطح ۱۸۰۰ تومان قرار گرفت. فملی در قیمت ۲۹۳۳ تومان صف فروش دارد. ذوب در پایین تر از قیمت ۹۰۰ تومان صف فروش را تجربه می کند.همچنین  ذوب، فخوز، وسدید، هرمز، کویر، کاوه، فلوله، فسرب، فولای، فروی و فزرین با افت قیمت معامله می‌شوند.فرآور، فپنتا، فنورد و فاهواز افزایش تقاضا را تجربه می‌کنند.ارفع، فولاژ و فسدید متعادل داد و ستد می‌شوند.

خودرویی‌ها هم در اکثر نماد‌ها با افت قیمت معامله می‌شوند. خودرو، خگستر، خمحرکه، خپارس، خزامیا، ختوقا، خبهمن، ورنا، خریخت، خمهر، خاهن، ختور، خوساز، خنصیر و خمحور با فشار عرضه همراه اند. خعمرا نماد مورد توجه گروه است.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش ۲۵ مرداد در بازار سهام

در ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۵۳ هزار و ۳۱۹ واحدی (۲.۷ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۹۲۲ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۱.۱۶ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۶۹ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۲۱ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.
حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۷۸۶ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های وغدیر، فولاد و فملی در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۷۷۲ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۱۰ و ۵ دقیقه جمع صف‌های خرید به حدود هزار و ۲۸۶ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش حدوداً ۱۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید ونیکی، سیتا و ولپارس به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران ۴۱۰ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش شپنا، شتران و خودرو در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۸۸۹ میلیارد تومان (۶۹ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر چهار هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان (۳۹ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۱ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بانک دی (دی) به ۱.۲ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

"سایر واسطه‌گری‌های مالی" محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای شش هزار و ۹۳ میلیارد تومان است و پس از آن گروه "سرمایه‌گذاری‌ها" قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن دو هزار و ۸۹ میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه "فرآورده‌های نفتی" با فشار فروش ۲۱۷ هزار میلیارد تومانی همراه است.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها