گواهینامه رانندگان پرخطر باطل می شود

بنا بر اعلام پلیس راه، گواهینامه رانندگان پرخطر ضبط شده و علاوه بر درج نمره منفی تا ۶ ماه حق رانندگی نخواهد داشت.

رییس پلیس راه در  شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین اذعان کرد: روش های سنتی دیگر جوابگوی جلوگیری از رفتارهای رانندگان پرخطر نیست و به سمت هوشمند سازی و پایش تصویری جاده ها حرکت کرده ایم.

بنا بر اعلام سرهنگ ذاکری منش، گواهینامه رانندگان پرخطر ضبط شده و علاوه بر درج نمره منفی تا ۶ ماه حق رانندگی نخواهد داشت. در صورت ادامه تخلفات گواهینامه متخلف باطل و پس از گذراندن دوباره کلاس های راهنمایی و رانندگی گواهینامه مشروط برای متخلفان صادر می شود.

وی گفت: موتورسوارانی که با حرکات نمایشی باعث ایجاد اخلال در رفت و آمد می شوند، پس از گذراندن دوره های آموزشی به آنها کلاه ایمنی رایگان اهدا می شود تا از بروز صدمات مغزی آنها جلوگیری شود.

به گفته رئیس پلیس راه؛ سال گذشته با همکاری شهرداری و راهداری، بیش از هزار کلاه ایمنی در شهرستان ها به راکبان موتورسیکلت اهدا شد تا شاهد کاهش تصادف های جرحی موتورسواران باشیم.

سرهنگ ذاکری منش گفت: رانندگانی که مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند پاداش دریافت کردند.

فرمانده انتظامی استان هم با اشاره به علل وقوع جرائم گفت: بیکاری و مشکلات اقتصادی عامل اصلی بسیاری از جرایم به ویژه سرقت است و در سال جاری با تلاش نیروهای پلیس میزان کشفیات کالاهای مسروقه و بازداشت سارقان افزایش یافته است.

سردار ابراهیمی بیان کرد: سرقت سیم ها و کابل های برق، سرقت موتور سیکلت، لوازم داخل خودرو، منازل و اماکن تجاری افزایش یافته است و در بسیاری از موارد با اقدامات پیشگیرانه از سوی مردم می توانیم آمار سرقت را در استان کاهش دهیم.

وی گفت: احساس امنیت، فراتر از امنیت است و باید با همکاری همه دستگاه های متولی در امر‌ پیشگیری از وقوع جرم، امنیت را برای مردم رقم بزنیم.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هم گفت: سرقت ارتباط مستقیمی با مسایل اقتصادی و معیشتی دارد و یکی از برنامه های استانداری ایجاد اشتغال و گشایش اقتصادی در استان است.

رجحانی اعلام کرد: بودجه عمرانی استانداری در جریان سفر رییس جمهور تا ۱۰ برابر افزایش یافته که توسعه زیرساخت ها، اشتغالزایی و کاهش جرم را رقم خواهد زد.

وی گفت: در شهرسازی و معماری شهری به ویژه در ساخت نهضت ملی مسکن، باید از ایجاد محله های خلوت پرهیز شود تا زمینه های ایجاد محیط های ناامن برچیده شود.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار؛ در حوزه تصادفات ارتقای سیستم پایش استان در دستور کار قرار‌ گرفته است و با کمک بخش خصوصی باید سیستم پایش استان را تقویت کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم در سخنانی گفت: ۶۷۰۰ کیلومتر راه در استان قزوین داریم که با ۲۵۳ میلیون تردد ثبت شده ۴ درصد از سهم تردد و ترافیک کشور را به خود اختصاص داده است.

حق لطفی اعلام کرد: ۱.۶ درصد راه های کشور و ۲.۳ درصد از متوفیان‌ تصادفات جاده ای کشور به استان قزوین اختصاص دارد که این‌روند کاهشی شده است.

وی گفت: ۷۲ نقطه پرتصادف در سطح استان شناسایی و ۵۶ نقطه رفع حادثه شده و ۱۶ نقطه باقیمانده نیازمند اعتبارات ملی است.

به گفته  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای؛  ۲۷ نقطه با نصب چراغ های روشنایی در تقاطع های خطرساز با همکاری شرکت برق ایمن سازی شدند.

حق لطفی ادامه داد: نزدیک به ۴ هزار نقطه جدید پرتصادف استان شناسایی شده اند که در صورت تامین اعتبار، ایمن سازی می‌شوند.

وی گفت: به دلیل اضافه تناژ بارهای عبوری و یا راه های منتهی به معدن، رویه آسفالت جاده های استان در حال تخریب است که میانگین تخریب کشوری ۱۶ درصد اما در استان قزوین ۳۳ درصد است.

سال گذشته ۳ هزار تن اضافه تناژ ثبت و با آنها برخورد کردیم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری هم گفت: استان قزوین با دلیل همکاری راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه در سال های اخیر جزو ۵ استان برتر کشور در زمینه کاهش تصادفات جاده ای بوده است.

پیرمرادی افزود: تا پایان شهریور ماه سامانه جامع تصادفات استان قزوین راه اندازی خواهد شد و اطلاعات تمامی دستگاه های اجرایی از جمله راهداری، پلیس راهور و پلیس راه و دفتر فنی استانداری به این سامانه منتقل خواهد شد./خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها