انتخابات شوراها با ریاست جمهوری برگزار نشود

نائب رئیس شورای شهر تهران در واکنش به ارجاع پرونده بیش از هزار نفر از کارکنان شهرداری به هیات تخلفات گفت: ما بدنه سالمی در شهرداری تهران داریم و ممکن است تخلفاتی که از جنس سوءاستفاده فردی نبوده رخ داده باشد.بزرگ کردن این موضوع و عنوان اینکه هزاران پرونده برای رسیدگی به هیات تخلفات فرستاده شده در شأن نیروهای شهرداری تهران نیست.

«پرویز سروری» نائب رئیس شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به اینکه شوراها در ادوار مختلف برخلاف آنچه که در زبان گفته می‌شود نهادی غیرسیاسی است، اما در عمل انتصابات و اقدامات در آن به صورت سیاسی انجام می‌شود، اظهار کرد: به نظرم اشکالی به وجود آمده است و آن برگزاری همزمان دو انتخابات است که در آن سیاسی‌ترین انتخابات کشور با کارشناسی‌ترین انتخابات کشور که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هستند با همدیگر برگزار می‌شوند.

او ادامه داد: حتما بزرگترین انتخابات سیاسی کشور، انتخابات ریاست جمهوری است و روی انتخابات شورا سایه می‌اندازد و آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل شورای سیاسی می‌تواند در شرایط سیاسی رای بیاورد و ما معتقد هستیم که این یک بلیه‌ای برای شورا است و همزمانی برگزاری این دو انتخابات به صلاح نیست.

سروری اضافه کرد: در شورای عالی استان‌ها به دنبال این هستیم که با تایید نمایندگان شورای عالی، انتخابات شوراها در فضای انتخابات ریاست جمهوری صورت نگیرد.

نائب رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره تذکر عضو شورا درباره  اقدام هیات تخلفات در رسیدگی به تخلفات کارکنان شهرداری و ارائه پرونده هزار نفر به هیات تخلفات اداری و نگرانی کارکنان شهرداری از این موضوع اظهار کرد: آقای زاکانی از این موضوع ابراز ناراحتی کردند. در این زمینه جلسه‌ای داشتم و پیگیری انجام دادم و انشالله این موضوع حل می‌شود.

سروری با اشاره به بدنه سالم شهرداری تهران گفت: ما بدنه سالمی در شهرداری تهران داریم و ممکن است تخلفاتی که از جنس سوءاستفاده فردی نبوده، رخ داده باشد. برای مثال در تصمیم‌گیری برای جایی تخلفی رخ داده باشد که احتمال وقوع این تخلف در همه‌ی ادارات است و رسیدگی به آن باید در فرایند خود انجام شود.

او در ادامه گفت: بزرگ کردن این موضوع و عنوان اینکه هزاران پرونده برای رسیدگی به هیات تخلفات فرستاده شده در شان نیروهای شهرداری تهران نیست.

سروری با تاکید بر اینکه حتما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد، گفت: درصد ناچیزی از اینها پرونده‌هایی است که سوءاستفاده رخ داده و باید با قدرت پیگیری شود، اما درصد حداکثری از آن‌ها که شاید بیش از ۹۰ درصد باشد پرونده‌هایی است که اگر وجود دارد، اولا معلوم نیست که درست باشد و اگر هم درست باشد پرونده‌هایی است که شامل تخلفات اداری است که در همه ادارات است و در شهرداری تهران هم است. آن‌ها فرایند خود را دارد و پیگیری خواهد شد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها