مشهدی ها از این مرد می ترسیدند / او فقط لباس پلیس به تن داشت

متهم سابقه‌دار که باجعل عنوان مأمورنیروی انتظامی شهروندان مشهدی را سرکیسه می‌کرد، به دام افتاد.

چند روز پیش بود که گزارشی از سوی یک شهروند مشهدی به مرکز پیام پلیس 110 اعلام شد و این فرد علیه مردی میان‌سال که خود را مأمور پلیس معرفی کرده بود، شکایت کرد.

به گزارش رکنا، کارشناسان مرکز فوریت‌های پلیسی به محض دریافت این خبر و حساسیت موضوع مطرح شده، بلافاصله با توجه به موقعیت جغرافیایی محل ارتکاب جرم، مأموران دایره تجسس کلانتری معراج مشهد را در جریان موضوع این پرونده قرار دادند.

پلیس قلابی در مشهد دستگیر شد

ضابطان قضایی در کلانتری چهل‌و‌سوم مشهد نیز به‌‌‌‌‌‌‌محض دریافت این گزارش برای رسیدگی هرچه سریع‌تر به موضوع و شناسایی و دستگیری این فرد، وارد عمل شدند.

تحقیقات این پرونده از سوی مأموران پلیس در سطح منطقه حوزه استحفاظی‌شان ادامه داشت تا اینکه چند گزارش مردمی دیگر از سوی مرکز پیام فوریت‌های پلیسی 110‌به کلانتری معراج مخابره شد.

گزارش‌های رسیده نیز همچون پرونده در دست اقدام مأموران دایره تجسس کلانتری 43، نشان از اخاذی مردی داشت که خود را یکی از مأموران این مجموعه انتظامی معرفی کرده بود.

تحقیقات این پرونده مراحل خود را می‌گذراند تا اینکه مأموران با استفاده از سرنخ‌ها و مستندات موجود هویت متهم این پرونده را شناسایی کردند. او مردی میان‌سال و از مجرمان سابقه‌دار بود که چندی پیش نیز به همین دلیل با جعل عنوان مأمور پلیس از مردم اخاذی کرده و از سوی ضابطان قضایی دستگیر و روانه زندان شده بود.

حالا برگ برنده در اختیار مأموران قانون بود و ضابطان قضایی کلانتری معراج در چند قدمی این پلیس قلابی قرار گرفته بودند. پیگیری‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه منابع اطلاعاتی کلانتری چهل‌و‌سوم مشهد مخفیگاه متهم این پرونده را ردزنی و تحت نظر قرار دادند.

همه چیز طبق نقشه پیش می‌رفت که مأموران پلیس با هماهنگی قضایی به محض مشاهده متهم تحت تعقیب او را در مخفیگاهش در یکی از مناطق بولوار توس به دام انداختند.

متهم که دیگر دستش برای مجریان قانون رو شده بود و حالا در چنگ ضابطان قضایی قرار داشت برای بیگناه نشان دادن خود دست به انکار حقیقت زد و مدعی شد که هیچ خطایی از جانب او سر نزده است.

او مدعی بود که دور خلاف و خلاف‌کاری را خط کشیده و زندگی می‌کند اما آنچه از شواهد امر پیدا بود نشان می‌داد نه‌تنها این فرد دست از اقدامات مجرمانه خود نکشیده بلکه از چندی پیش، رو به اخاذی از مردم در لباس پلیس آورده است.

انکارهای متهم ادامه داشت تا اینکه او از سوی چند شاکی و مال‌باخته پرونده شناسایی شد. او که دید حنای انکارهایش دیگر رنگی برای مجریان قانون ندارد دست از اظهارات بی‌پایه و اساس خود کشید و به جرمش اقرار کرد.

شهروندان از مأموران پلیس کارت شناسایی بخواهند

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: متهم مردی 40 ساله است که سابقه کیفری داشته و قبلا نیز به دلیل جعل عنوان پلیس و اخاذی از شهروندان مشهدی شناسایی و دستگیر شده بود.

سرهنگ حسین دهقانپور افزود: این فرد در منطقه توس مشهد به چند تن از شهروندان مراجعه و خود را مأمور کلانتری معراج معرفی کرده است. او افراد را به دلایل مختلف به‌ظاهر دستگیر کرده و برای رهایی‌شان نیز مبالغی را از این افراد اخاذی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: متهم تاکنون به 5 فقره اخاذی از شهروندان در منطقه توس با جعل عنوان مأمور کلانتری، اعتراف کرده است. پرونده این فرد نیز برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

سرهنگ دهقانپور تأکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند که در صورت مراجعه مأموران و همکاران ما به آن‌ها حتما از این افراد کارت شناسایی بخواهند و هویت او را چک کنند. علاوه بر این مأموران و همکاران ما در نیروی انتظامی مشهد موظف هستند که در زمان مراجعه حضوری به محل‌ها، اماکن و صحنه‌های ارتکاب جرم در زمان روبه‌رو شدن با شهروندان حتما کارت پرسنلی خود را ارائه دهند. در پایان نیز از شهروندان درخواست می‌شود در صورت برخورد با افرادی که خود را مأمور نیروی انتظامی معرفی کرده ولی از ارائه کارت شناسایی خودداری می‌کنند، مراتب را به سامانه فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها