کم‌ بارشی در ایران ۳ ساله شد

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین های بلند مدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم بارش کشور را رقم زد.

کم‌ بارشی در ایران ۳ ساله شد

سحر تاجبخش مسلمان از پایان سال آبی با کاهش 20 درصدی بارش‌ها نسبت به میانگین‌های بلند مدت خبر داد و اظهار کرد: سال آبی ( اول مهر 1401 تا 31 شهریور 1402) متاسفانه مانند 2 سال گذشته با کاهش بارش به اتمام رسید.

وی افزود: توزیع بارش سال آبی گذشته در همه نقاط کشور یکسان نبود به طوری که بدترین شرایط در حاشیه شرقی کشور به خصوص در استان خراسان رضوی ثبت شده است.

وی یادآور شد: بیشترین کم بارشی در استان خراسان رضوی اتفاق افتاد، همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز از جمله تهران، قزوین و سمنان نیز شرایط خوب نبود به نحوی که پس از خراسان رضوی بیشترین کم بارشی ها در این مناطق اتفاق افتاد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همانطور که در گذشته پیش‌بینی کرده بودیم در برخی استان‌های واقع در زاگرس جنوبی نظیر کهگیلویه و بویراحمد شرایط بارشی خوبی رقم خورد.

تاجبخش اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، 2 سال گذشته نیز را با کاهش بارش در کشور سپری کردیم و این شرایط را به مراتب وخیم تر کرده است این یعنی اینکه ما سه سال متوالی در کشور کمبود بارش داریم.

وی تاکید کرد: با توجه به مصارف آبی کشور، ضرورت مدیریت یکپارچه منابع آب بدیهی است.

منبع: عصر ایران

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها