مدیران، فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت‌نام کنند

وزیر آموزش و پرورش به مدیران مناطق این وزارتخانه پیشنهاد کرد تا فرزندان خود را برای تحصیل، در مدارس دولتی ثبت‌نام کنند و گفت: با این اتفاق، بر توجه مدیران مناطق نسبت به مدارس دولتی افزوده می‌شود.

مدیران، فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت‌نام کنند

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در نشست تخصصی کارگروه‌های تخصصی سی و هفتمین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای وزارت آموزش و پرورش به سیاست اصلی این وزارتخانه که توجه ویژه به مدارس دولتی است، اشاره کرد و افزود: تقویت مدارس دولتی کشور سیاست اصلی ما هست و نظارت و توسعه مدارس غیردولتی به صورت نظام‌مند جزو اولویت‌های پایین این وزارت‌خانه قرار دارد.

وی از وظایف مهم مدیران مناطق را تشکیل شورای مدیران مدرسه دانست و بر حضور پی در پی مدیران آموزش و پرورش مناطق با هدف شناسایی و رفع مشکلات مدارس، تأکید فراوان کرد.

صحرایی در خصوص تشکیل شورای مدیران مدارس گفت: لازم است تا در شورای مدارس، به نکات تحولی پرداخته شود تا آنان نیز با مدارس دیگر شهر خود آشنا شوند.

وزیر آموزش و پرورش، برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای ۱۵۰ هزار مدارس غیردولتی را نوید‌بخش تحولی عظیم در آینده دانست و با اشاره به افزایش شمار مدارس غیردولتی در شهرهای بزرگ، اظهار کرد: هنگامی که در شهرها، به تعداد مدارس غیردولتی افزوده می‌شود، بدین معناست که مدارس دولتی ضعیف عمل می‌کنند.

وی به مدیران مناطق پیشنهاد کرد که فرزندان خود را برای تحصیل، در مدارس دولتی ثبت‌نام کنند زیرا با این اتفاق، بر توجه مدیران مناطق نسبت به مدارس دولتی افزوده می‌شود.

صحرایی افزود: طرح ویژه‌ای برای ۵ استان کشور که از لحاظ شاخص سواد، وضعیت نامناسب‌تری نسبت به سایر استان‌ها دارند، برنامه‌ریزی شده که ان‌شاءالله اعلام خواهد شد.

وی درخصوص عدالت آموزشی، اظهار کرد: مسأله تقویت مدارس روستایی، عشایری، روستا مرکزی و شبانه‌روزی، سیاست اصولی ما هست؛ زیرا صاحبان اصلی دولت آنان هستند و لازم است تا تمام مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، توجه‌ ویژه به این مسأله داشته باشند.

 

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها