شیوع انفجاری موارد «تب» در کره شمالی

 «تبی» که علت آن قابل‌شناسایی نیست به طور انفجاری از اواخر ماه آوریل (اوائل اردیبهشت) گسترش یافته است.

 

به گزارش اینسایدر رسانه‌های دولتی کره شمالی روز پنجشنبه گزارش کردند که سویه اُمیکرون کووید-۱۹ در روز یکشنبه در شهر پیونگ‌یانگ کشف شده و دولت یک «سیستم حداکثری اضطراری پیشگیری از همه‌گیری» ایجاد کرده است.

 

اکنون دولت کره شمالی از طریق «خبرگزاری مرکزی کره» (KNCA) اعلام کرده است که این کشور دستخوش شیوع «انفجاری» موارد «تب» است که از ماه آوریل (اردییهشت) باعث مرگ شش نفر و ابتلای ۳۵۰۰۰۰ نفر شده است. یکی از این شش نفر از فوت‌شدگان آزمایش مثبت سویه اُمیکرون داشته است.

 

KCNA روز جمعه اعلام کرد ۱۸۷۰۰۰ نفر در حال حاضر یا ایزوله شده‌اند یا در بیمارستان تحت درمان هستند. به گفته این خبرگزاری «تبی» که علت آن قابل‌شناسایی نیست به طور انفجاری از اواخر ماه آوریل (اوائل اردیبهشت) به طور انفجاری گسترش یافته است.

 

کیم جونگ اون، رهبر ارشد کره شمالی گفته است که این شیوع «نشانه‌ای جدی از اشتباهات در نظام ضد همه‌گیری ما است.»

 

تصاویری که روز پنجشنبه از تلویزیون دولتی کره شمالی منتشر شد، کیم را نشان می‌داد که برای نخستین بار ماسک به صورت زده است.

 

کارشناسان در طول پاندمی کرونا ابراز نگرانی می‌کردند که شیوع کووید-۱۹ در کره شمالی می‌تواند مصیبت‌بار باشد، به خصوص که این کشور یکی از تنها دو کشوری در جهان است که واکسیناسیون جمعیت‌هایشان را هنوز آغاز نکرده‌اند. کشور دیگر اریتره است.

 

پس از شروع انتشار کروناویروس جدید در سراسر آسیا در اوائل سال ۲۰۲۰، کره شمالی مرزهایش را بست و سیاست تحمل صفر کووید-۱۹ را به اجرا در آورد و فقط در ژانویه امسال بود که دوباره مرزهایش را گشود.

 

پاندمی کرونا حتی قبل از گزارش این موارد هم به کره شمالی به شدت آسیب زده بود، چرا که بستن مرزها کمبود مواد غذایی گسترده را تشدید کرده است.

 

کره شمالی در طول انتشار پاندمی کرونا در تلاش بود که مانع از موارد وارداتی کووید-۱۹ شود. کیم در ژوئیه ۲۰۲۰ کل شهر «که‌سونگ» در این کشور را پس از اعلام ورود فرد مظنون به ابتلا به کووید-۱۹ پس از عبور از مرز کره جنوبی قرنطینه کرد. همچنین در ماه اوت امسال مجازات‌های سخت کار اجباری برای افرادی که در گروه‌های بیش از سه نفر گرد بیایند، اعلام شد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها